Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Audeze LCD2 Classic "Budżetowy" high end.


KaszaWspraju

Rekomendowane odpowiedzi

  • KaszaWspraju zmienił(a) tytuł na Audeze LCD2 Classic "Budżetowy" high end.

To nie są na pewno słuchawki do wyciągania detali. Fanom takich ER4XR więc raczej nie podejdą. ;)

Detaliczności i powietrza może trochę brakować też na przykład tym, którzy znają LCD-2F. Mimo to ten charakter Audeze jest jak najbardziej zachowany. Dla jednego zatem będą "meh", dla drugiego najlepsze. Bardzo dobre jak ktoś lubi takie klimaty z ciepłym, bliskim wokalem. Norah Jones, Diana Krall, Enya, Sting, Montserrat Caballe z Freddiem Mercurym brzmią wspaniale. Blade Runner 2049 i ogólnie muzyka elektroniczna i filmowa w tym stylu bardziej podobała mi się na 2F (albo nawet na takich M220 PRO, ale na dobrym źródle). Najlepiej je jednak dłużej posłuchać zanim się je przekreśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te Audeze, to pewnie takie Altusy 380. Nie tworzą mega przestrzeni, koncentrują się na pierwszym planie i nie są mega szczegółowe, ale za to są muzykalne i mają wspaniały bas :)

 

Pałąk musi być chyba lepszy od tego z lcd2/3. Generalnie ciekawe słuchawki, ale martwi mnie ta awaryjność audeze (chociaż o tym modelu jeszcze nic nie słyszałem) :P

Bardzo fajna recenzja, bez długich opisów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Spawn napisał:

Jesli to pytanie do mnie to nie mialem zadnych oczekiwan ale 3tys zl za przyjemne, nie wyczynowe, muzykalne, sluchawki z tylko przyzwoita scena to jest dla mnie abstrakcja skoro mozna takie kupic za 600zl.

Jakieś konkrety? Ja na dniach sobie je sprawdzę i jestem ciekawy tych skrajnych opinii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, miki_w1 napisał:

Czyli detalu mają mniej od zwykłych LCD2 czy po prostu oczekiwaleś jakiejś poprawy?

https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-audeze-lcd-2c-classic/ tutaj jest porównanie do zwykłych LCD2.

 

Co do skrajnych opinii, LCD2C pewnie nie mogli zrobić lepszych dźwiękowo od reszty swoich modeli, a była to zapewne odpowiedź na Monolith M1060.

Pady też zaczęły im ze sklepu znikać na potęgę, wykupili właściciele 1060. Dla mnie Klasyki to udane słuchawki tylko nie do końca moje granie. Do codziennego słuchania muzyki są bardzo dobre. Świetnie się też prezentują, tak że te 2k to nie jest tak dużo jak na Audeze.

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z początku kosztowały 600$ w pre-orderze i tyle powinny kosztować. Te 799$ to przesada. W komisie na ten czas tech ich nie ma więc coś jednak Audeze się udało.

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@KaszaWspraju Słuchamy chyba podobnych klimatów.,,Po za tym Nina Simone zmysłowo i blisko oraz klasyki od The Doors to jest to.''Jednak te żeńskie vocale są dla mnie minusem[minusikiem^_^] w 2C,Dla mnie ten aspekt w Pm2 to MŚ. na razie,wnet będzie porównanie z HF-X rev.2.Do starego rocka 2C są extra.Chociaż ostatnio słuchałem na 2C przez jakieś 2tygodnie RHCP + Frusciante solo tak mi się spodobały.2C mam z pre-order'u ale 3kzł to są dla mnie spokojnie warte.Zeby nie było że robię hype naPM2 [żeński vocal] to w niedługim czasie kolega @vonBaron będzie miał okazję porównać obie sztuki w tym aspekcie.Może coś skrobnie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Spawn napisał:

Jesli to pytanie do mnie to nie mialem zadnych oczekiwan ale 3tys zl za przyjemne, nie wyczynowe, muzykalne, sluchawki z tylko przyzwoita scena to jest dla mnie abstrakcja skoro mozna takie kupic za 600zl.

Ten opis pewnie pasowałby do jeszcze tąńszych słuchawek niż dt150,może jakieś pchełki do 200zł tylko czy to jest ta sama liga? @vonBaron a może Monolit- Pm2 -2C?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Tommy66 napisał:

Ten opis pewnie pasowałby do jeszcze tąńszych słuchawek niż dt150,może jakieś pchełki do 200zł tylko czy to jest ta sama liga? @vonBaron a może Monolit- Pm2 -2C?

 

Eeee no to w koncu zalezy nam aby sluchawki po prostu graly muzyke czy byly w jakiejs lidze? Jak chcesz sluchawki z wyzszej ligii pod wzgledem technikaliow to sa focal listen za 500zl oraz dokanalowki etymotic er4s ktore pokazuja wiecej detali niz wiekszosc sluchawek nausznych z przedzialu 1000$ a juz napewno wiecej niz dowolne audeze.

 

Ja to wogole mam taka teorie ze martwa przez jakies 30 lat technologia orthodynamiczna przezywa rozkwit jako odpowiedz na skompresowana dynamike czyli cale loudness war w polaczeniu z hurraoptymistycznym przyjeciem kostek typu ess sabre z bezduszym brzmieniem i dzwoniaca gora co robi wrazenie przez chwile tak jak telewizory na wystawie w markecie z podkreconymi kolorami w kosmos. Na dluzsza mete jednak nie da sie tego sluchac wiec najlepiej wydac pare tysiecy na bulkowate sluchawki bo przeciez one "graja muzyke". Dobre sluchawki, na dobrym torze moga byc zarowno super detaliczne jak i nadal "grac muzyke" i to nawet z wysokimi tonami.

Edytowane przez Spawn
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spawn.Jak najbardziej żeby grały muzykę.Tylko ponad rok temu zrobiłem krok w tył [X1s+DT880] i jakoś nie było tej radości ze słuchania,a wręcz byłem nieszczęśliwy.Słuchawki muszą dla mnie całościowo prezentować się dobrze,ale to dobrze i dobrze to nie zawsze to samo.I wygodne muszą być,ale to z innej beczki.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@vonBaronTo poznasz;)

51 minut temu, Spawn napisał:

Nie dziwie sie, ja dt880 tez nie lubie a jak pomysle ze podlaczyles je do daca na ess sabre to mnie juz nawet zęby bolą. Trzeba bylo wybrac 600ohmowe dt990 i je podlaczyc pod lampiaka to by Ci gralo muzyke.

No właśnie to był ten krok w tył pozbycie się lampiaka,dac,słuchawki i co tam jeszcze było.X1s i dt880 kupiłem na ,,chwilę''Dt990 250 0hm słuchałem na ha1a i S6 . Delikatnie ,,mówiąc'' mnie nie urzekły. Co do Dac to się nie znam na ,,kościach'' ma grać z resztą sprzętu.Jak nie ,,gra'' to zmiana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Spawn napisał:

przyjeciem kostek typu ess sabre z bezduszym brzmieniem i dzwoniaca gora

Aleś się uwziął na tego sabra. Dużo zależy od jego aplikacji, a potencjał ma ogromny.

Co do samych audeze, to są koszmarnie przeszacowane. Tytułowych lcd2classic akurat nie znam, ale jeśli grają słabiej od standardowych lcd2, to lipa po całości. Ponadto egzemplarze różnią się między sobą (taki meksykański żarcik). Np @rezystor ma świetny egzemplarz lcd2; nawet @majkel mógłby z nim żyć:woot:.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audionanik ja oczywiscie rozumiem ze  w pewnych aplikacjach sabre moze nie grac jak sabre (w pono player gra bardzo muzukalnie i przyjemnie np) ale generalnie na tyle na ile mialem okazje posluchac sprzetow na tej kostce a bylo ich okolo 6-7 to prawie zawsze maja ten sam nalot. Zdecydowanie wole sprzety na cirrusach i AKMach.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności