Skocz do zawartości

Membrany do DIY planar Boson PH1


killwasi

Rekomendowane odpowiedzi

Zamówienie zbiorowe powiązane jest z otwartym projektem DIY z tego wątku: 

Ewentualne pytania proponuję kierować w podlinkowanym powyżej wątku.

 

W niniejszym wątku zapisujemy się na zamówienie zbiorowe na dwa rodzaje membran.

Są to dwa warianty ulepszone względem poprzedniej konstrukcji o parametrach:

  • materiał bazowy: poliamid 13μm
  • ścieżka: miedź 12μm
  • usztywnienie: pierścień zewnętrzny stal 0.2mm

 

1) Cewka standardowa duża:

Średnica z pierścieniem: 110.5mm

Średnica bez pierścienia: 100mm

 

big.thumb.png.9427f9d68b6e518d49b2661a1820b81e.png

 

2) Cewka mała:

Średnica z pierścieniem: 87mm

Średnica bez pierścienia: 79mm

 

small.thumb.png.db9a41a4af3d94bef44bc67c30ee8739.png

 

Koszt membran jest oczywiście zależny od zamówionej ilości i wygląda następująco:

20 pcs sample cost: $ 90.00

30 pcs sample cost: $ 125.00

50 pcs sample cost: $ 160.00

 

Myślę, że nie powinno być problemu z uzyskaniem progu 50 sztuk na każdy z dwóch rodzajów. Do podanych cen należy doliczyć łączny koszt wysyłki wynoszący $35 oraz 23% VAT liczony od całego zamówienia (łącznie z kosztem wysyłki).

 

Czyli ostatecznie koszt pary zakładając 50 sztuk dla danego rodzaju to: 2 * 3.2 * 1.23 = 7.87, czyli można liczyć około $8 za parę z wliczeniem VATu ;) A koszt wysyłki myślę, że jakoś rozejdzie się po zamawiających, bo z tego co wiem to chętnych nie brakuje ;)

Do tego oczywiście dojdą koszty wysyłki na terenie kraju, przy czym oczywiście umożliwiam odbiór osobisty w Poznaniu ;)

 

Zapisujemy się na SZTUKI a NIE NA PARY w standardowej formie, z oznaczeniami L - cewka duża oraz S - cewka mała.

 

Na razie wpisałem siebie jako 20 sztuk (absolutne minimum), ale pewnie dostosuje liczbę dla siebie pod koniec tak żeby lepiej podpasowało cenowo dla zamówienia.

 

Zamówienia zamykam jakoś 15.04.2018.

 

1. killwasi: 20x L + 20x S

2.

3.

.......

 

Edytowane przez killwasi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj wieczorem wstawię tutaj screen excela, z którego będzie wynikało kto ile musi zapłacić. Koszt wysyłki jednak wzrósł do $60, ale jest on rozkładany proporcjonalnie do ilości zamawianych membran, więc większość tego i tak pokryję ja, przez to nie powinno być to finansowo odczuwalne ;)

Kasę będziemy wpłacać na moje konto - wszystko podam w wiadomościach prywatnych ;)

 

 

=================================== TABELKA ====================================

 

    USD PLN 3.5
    S L S L
  quantity 40 40 50 50
  price 145 145 507.5 507.5
  unit price 3.625 3.625 12.6875 12.6875
  Price + VAT 178.35 178.35 624.225 624.225
           
           
    killwasi caprill BURNART rhalf
  quantity S 23 4 4 9
  quantity L 23 4 4 9
  USD 166.75 29 29 65.25
  USD + VAT 205.1025 35.67 35.67 80.2575
  PLN 583.625 101.5 101.5 228.375
  PLN + VAT 717.85875 124.845 124.845 280.90125
           
SHIP USD 60 34.5 6 6 13.5
USD + VAT + SHIP 247.5375 43.05 43.05 96.8625
PLN + VAT + SHIP 866.38125 150.675 150.675 339.01875

 

Edytowane przez killwasi
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym skonsultować z Wami pewną modyfikację zamówienia.

@capriIII @BURNART @rhalf

 

Pomyślałem, że fajnie byłoby móc poprowadzić sygnał śrubami jak to jest w niektórych planarach. Niestety uniemożliwia (no może nie do końca uniemożliwia ale utrudnia) to ten stalowy pierścień. Mam więc pytanie czy chcielibyście zmienić stal na materiał nieprzewodzący? Np FR4, ale tutaj już grubość pierścienia by wyniosła 1-2mm. Dodatkowo czas zamówienia się wydłuży bo producent musi potestować takie rozwiązanie.

 

Czy taka zmiana by Wam ewentualnie odpowiadała? Sam jeszcze rozważam wszystkie "za" i "przeciw" i jeszcze nie podjąłem decyzji, ale chciałbym usłyszeć Wasze zdanie ;)

 

P.S. Sprawdzę czy da się część tak, a część tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi bardziej pasuje obecny układ, jest prosty i pewny. Ale jeśli udało by się wyprowadzić pola lutownicze na krawędz membrany, dzięki czemu przewody nie wpływały by na masę membrany to jestem za zmianą.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatecznie wziąłem tylko po 10 sztuk tych wersji z FR4, bo okazało się, że zgodzili się na taką opcję z podziałem ;)

 

1 godzinę temu, rhalf napisał:

Pytanie jak z trwałością. W Audeze padają przetworniki przez wyprowadzenie styków poza krawędź. No ale może lepsze to niż psucie membrany przy montażu.

Moim zdaniem taka metoda, że lutujesz styk i zamiast daleko na zewnątrz, łączysz go z najbliższa śrubą powinna być trwalsza. Tylko trzeba wykminić jak to ładnie zrobić, żeby połączenie było dobre ;)

Więc ostatecznie wszyscy dostaniecie standardowe wersje, ale gdyby ktoś chciał testowo zmodyfikowaną to dajcie znać na priv ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Załączam fotki, które dostałem od producenta membran.

Okazuje się, że przy ringu z FR4 membrany wychodzą mocno pogięte, więc ostatecznie pewnie i tak z tego zrezygnujemy :P

Te ze stalowymi ringami są znacznie lepsze, ale nadal mam pewne zastrzeżenia, co do ich płaskości i zobaczymy co producent na to powie. Jest nieźle, bo chyba w większości planarów też są takie mini-zagięcia, ale fajnie by było jakby tego nie było. Z drugiej strony nie chcę żeby przeginali z naprężeniem bo wyjdzie jeszcze gorzej :P

 

 

FR4-2 (1).jpg

FR4-2 (2).jpg

FR4-3.jpg

FR4 stiffener.jpg

steel-2.jpg

steel-3.jpg

STEEL Stiffener.jpg

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, capriIII napisał:

Przy następnym zamówieniu, trzeb by powiększyć pola lutownicze, bo teraz jest ciężko lutować.  

 

Ja natomiast byłbym za tym, żeby właśnie takie zostawić, ponieważ pole przyjmie tyle cyny ile ma powierzchni i to wpływa na sztywność, bezwładność, itp. Jak używam odrobiny topnika w żelu to lutuje się bez problemu nawet na 250℃ ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, killwasi napisał:

 

Ja natomiast byłbym za tym, żeby właśnie takie zostawić, ponieważ pole przyjmie tyle cyny ile ma powierzchni i to wpływa na sztywność, bezwładność, itp. Jak używam odrobiny topnika w żelu to lutuje się bez problemu nawet na 250℃ ;)

Ja też nie miałem problemu z lutowaniem, tylko układając przewody wyrwałem pole lutownicze. Ale to chyba moja wina, dałem za gruby przewód ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, capriIII napisał:

Ja też nie miałem problemu z lutowaniem, tylko układając przewody wyrwałem pole lutownicze. Ale to chyba moja wina, dałem za gruby przewód ?

 

 

No tak, to też mi się zdarzyło :D Potem ogarnąłem cienkie kabelki ale słabej jakości, po czym jednak stwierdziłem, że przesiadam się an coś takiego:

http://allegro.pl/acrolink-hybrydowy-czyste-srebro-miedz-occ-7n-i6946168819.html

Jeszcze tego nie używałem, ale po giętkości zdaje się idealne. W każdym razie nie natrafiłem na nic, co by się lepiej nadawało do naszych zastosowań ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, killwasi napisał:

 

No tak, to też mi się zdarzyło :D Potem ogarnąłem cienkie kabelki ale słabej jakości, po czym jednak stwierdziłem, że przesiadam się an coś takiego:

http://allegro.pl/acrolink-hybrydowy-czyste-srebro-miedz-occ-7n-i6946168819.html

Jeszcze tego nie używałem, ale po giętkości zdaje się idealne. W każdym razie nie natrafiłem na nic, co by się lepiej nadawało do naszych zastosowań ;)

Też myślałem o occ 7N, ale pomysł z occ+srebro będzie lepszy. Powinno dać więcej góry, a tego mi trzeba.

Dzięki za podpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę to trwało, ale paczka już wysłana i idzie do PL :D 

Niestety w niedzielę wyjeżdżam na tydzień, w związku z czym wysyłka do Was się trochę opóźni.

Mimo to możecie już zacząć wysyłać mi swoje dane do wysyłki i jej preferowane formy. W grę wchodzi paczkomat, PP, kurier i oczywiście odbiór osobisty, więc chyba każdego zadowoli :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak tylko informacyjnie dla podsumowania. Membrany wraz z magnesami zostały już wysłane do kolegów. Tak jak napisałem przy magnesach: dziękuję Wam za podjęcie tego, jak by nie patrzeć ryzyka ;) 

 

Mam pewne zastrzeżenia co do jakości niektórych membran, bo pierwsza z brzegu sztuka miała delikatnie odklejoną ścieżkę i pomarszczenia. Mimo to kilka nastepnych, które przejrzałem, było bardzo dobrze zrobionych. Nie sprawdzałem każdej membrany, żeby nie narażać ich na zniszczenie, więc jesli komuś trafiłaby się jakaś uszkodzona to pisać :D

 

Początkowo w zamyśle chciałem aby były bardzo mocno naciagnięte, ale na podstawie kilku eksperymentów uważam, że takie naciągnięcie z jakim przyszły te teraz membrany jest idealne. Werdykt padkie dopiero jak je przetestuję, ale już teraz jestem zadowolony z tego co przyszło :D 

 

Jakby co to membrany mają takie jakby plamki od strony ścieżek, co mnie trochę wystraszyło początkowo, ale to jednak efekt powłoki ochronnej, która została na nie nałożona w celu ograniczenia oksydacji ;) Jak ktoś chce to można ją usunąć, ale z tego co wiem sama zniknie po roku czy jakoś tak.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności