Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wymiana padów AKG K518


E-Mariusz

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć, chciałbym wymienić pady w obu parach AKG K518, jakie posiadam. Zauważyłem, że wymienia się je najprawdopodobniej identycznie jak tutaj. Czy ktoś z Was mógłby polecić w miarę tanie źródło, skąd kupię odpowiednie pady? Na Allegro chcą za to 40 PLN. Być może u Chińczyka będzie taniej - ktoś próbował?

Mam zawrócić uwagę tylko na średnicę w środku pada, czy coś jeszcze wchodzi w grę?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, wymienia się je tak samo jak na filmiku.

 

A jak chcesz taniej, to wybierz sobie:

https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=SB_20180409001258&SearchText=k518+earpads

 

Ale najtańszych bym unikał, bo twarde, niewygodne i bardzo szybko pocą się uszy.

 

Pasują też od Sennheiserów HD25, dzięki czemu możesz sobie kupić np. takie welurowe:

https://www.aliexpress.com/item/Sennhei-HD25-1-HD25-HD25SP-25SP-II-Headphone-Replacement-Ear-Pad-Ear-Cushion-Ear-Cups-Ear/32682649534.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za odpowiedź. Znalazłem w domu jakąś parę, o której nawet zapomniałem - okazało się, że rozmiar ten sam. Niemniej, jest dokładnie tak jak mówisz - są twarde i nijak mają się do oryginalnych padów. Wydaje mi się, że sam odbiór dźwięku jest także przez to słabszy.

 

Na ten moment te AKG traktuję jako rezerwowe, ale dobrze wiedzieć, że jest welurowa alternatywa. Będę pamiętał na przyszłość :) Czy w welurowych też jest jakaś różnica jakości pod kątem tani-gorszy, droższy-lepszy, czy już mniej odczuwalne niż przy standardowych padach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że jest różnica. Można dostać drapiącą i twardą szmatę, albo przyjemny i wygodny welur.

Należy jednak mieć na uwadze, że taki materiał mniej izoluje niż pseudoskóra z K518, przez co spada izolacja oraz ilość basu.

Edytowane przez Inszy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Inszy - poproszę Cię o jeszcze jedną poradę. Czy jest jakaś szansa, żeby te twarde jak skała pady w jakiś sposób stały się miękkie? Wyrobią się w użytkowaniu? Oryginalne od AKG pamiętam doskonale (a miałem trzy pary), że pasowały idealnie od samego początku i nawet nie musiałem myśleć w tej kategorii. Tragedia normalnie, nie da się tego na uszach trzymać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Faktycznie, szkoda zachodu. Czy mógłbym zatem prosić o jakiś link prowadzący do albo padów w pseudoskórze lub welurze dobrej jakości? Wolę doinwestować, by dźwięk był przynajmniej porównywalny z oryginalnym osprzętem, bo aktualnie nie da się tego słuchać (i tutaj przestrzegam innych przed zakupem padów za 1.5$ - gdybym wiedział wcześniej, to bym się tak nie katował).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...
7 godzin temu, bumbum napisał:

Proszę  o info jakim klejem wkleic najlepiej pady bo założyc się nie da.

 

Jak to się nie da? Ja nie miałem żadnego doświadczenia, a zdejmowałem i zakładałem pady w K518 bez problemu.

Robiłeś to tak, jak na filmie, którego link był powyżej? - 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety nie daje rady. Męcze się juz drugi dzien. Próbowała córka i za diabła. 

 

P.S. Jakoś po wielu godzinach udało się założyć. Oczywiscie nie tym sposobem z filmu bo tak to tylko ze 2cm wchodziło i zaraz spadało.  Naciągając  jedną ręką drugą wciskałem w szczelinę kartą kredytową.  Na filmie widac jak sobie obkręca tym załozonym padem. U mnie nie da rady tak ciasno wchodzi. Zresztą ciezko było wyjąć stare pady bo siedziały mocno wciśnięte.

Edytowane przez bumbum
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności