Skocz do zawartości
  • 0

Wytrzymałe słuchawki przewodowe do biegania-nie za drogie i z basem.


Kuba83

Pytanie

Witam!

Posiadam odtwarzacz Fiio X3-pierwsza wersja.

Jako,że biegam długie dystanse(w czwartek prawie 18km),chciałbym kupić słuchawki z basem do biegania.W grę wchodzą tylko przewodowe-mikrofon może być ale nie musi.

Miałem 2 miesiące JBL T110 ale przełamał się kabel przy lewej słuchawce i przerywał(strasznie to w biegu wkurza).Rozebrałem godzinę temu to g... ,obciąłem przełamany kabel i

polutowałem.Ciekawe ile to wytrzyma?

Szukam słuchawek z mocnym kablem i porządnym jackiem.Mają mieć mocny bas i dobrą izolację od otoczenia.No i nie powinny rozwalić  się po 3 treningach-nie śpię na worku pieniędzy.

Na allegro to tyle tej tandety,że głowa boli i nie wiem co kupić.Wolałbym do 100zł,byle kabel się nie łamał.Słuchawki oczywiście dokanałowe ale lepsze byłyby takie dokanałowe za głowę,Wolałbym kabelek pokryty kevlarem.Zakupy w Chinach są nie dla mnie-nie mam karty płatniczej.Tylko Allegro albo mp3store.

Słucham głównie disco-polo,EDM,Dance z lat 90-tych.?

Proszę o jakieś sensowne propozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ja biegam z kz zsr i moduł bluetooth. Dobrze trzymają się w uszach, zdecydowanie basu nie brakuje no i chyba najbardziej istotne - słuchawki mają gniazda, więc łatwiej w razie awarii.

Z wad to kabel łączący słuchawki jest trochę za długi i moduł z przyciskami i mikrofonem lata luźno. Proste rozwiązanie - zawiązałem na pentelke żeby skrócić I jest git.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam!

Dzisiaj byłem w Grudziądzu popatrzeć co mają w sieciówkach typu Media Expert czy  inne Euro i jest jedno wielkie g.......

Słuchawki sportowe są raczej bezprzewodowe na BT a ja tego nie chcę.bo nie po to 4 lata temu wydałem 1000zł na Fiio X3.

Poza tym chcę coś co działa zawsze a nie ładowanie,problemy z zasięgiem i.t.p.Poza tym mój Xiaomi Mi Max 2 jest za wielki by z nim biegać.No i nie chcę go rozbić bo to mój jedyny telefon(mam 2 karty SIM,obie z Plusa abonamentowego-jedna 20GB internet,druga telefon).

Patrzyłem na podaną propozycję i płacić z góry nie chcę,bo i nie mam z czego.Mam do wywalenia 2 akumulatory samochodowe,wywiozę na złom to coś dostanę i pomyślę.Ale tylko pobranie.

Tak więc co by tu jeszcze kupić?

Nie lubię kupować słuchawek w internecie,bo koszt i problem(mieszkam na wsi) z wysyłką na gwarancję mnie wkurza.Kiedyś kupiłem Mrice E300A w MP3Store Bydgoszcz i po kilku miesiącach zdechła jedna słuchawka.No i wyp..... na śmietnik,bo do Bydgoszczy autobusem jechać nie będę.Po prostu nieopłacalny interes.

A w ogóle czy są słuchawki sportowe takie by rok wytrzymały?Moje"zwykłe" JBL T110 kupiłem 28 stycznia i po krótkim czasie zaczął się problem z lewą słuchawką.Wolałem naprawić,bo w Grudziądzu załatwić gwarancję to graniczy z cudem(sklepy mają towar sprzed 3-7 lat!!!)Rozumiem,że to nie były słuchawki sportowe,ale żeby zaraz się posypały?Chciałbym tego uniknąć.

Proszę kontynuować propozycje.A Bluetooth mnie nie interesuje,bo drugiego smartfona kupować nie mam zamiaru.

Edytowane przez Kuba83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może Audictus Explorer za ok. 69 zł.

 

Nie sprawdzałem, ale gdybym miał coś kupować w tym budżecie i miałbym podobne wymagania, to recenzje i opinie mają dobre..

W jakimś Euro czy innym Komputroniku można zamawiać z odbiorem na miejscu.

 

https://www.ceneo.pl/56543445

 

Recenzje:

http://www.audiofanatyk.pl/recenzja-sluchawek-audictus-explorer/

 

https://kropka.audio/test/sluchawki/audictus-explorer-recenzja/

 

Problem z przewodowymi dokanałówkami jest taki, że mimo deklaracji producentów o wytrzymałości, trwałości prędzej czy później kabelki padają. Zależnie lub często niezależnie od bardziej czy mniej delikatnego traktowania.

Warto pomyśleć może o czymś z wymiennym kablem, choćby w rodzaju KZ ZST. Te słuchawki mam i ogólnie mogę polecić, tylko to akurat nie są słuchawki stricte sportowe, jak reklamuje jakiś sprzedawca z allegro: http://allegro.pl/sluchawki-sportowe-do-biegania-kz-zst-nowe-hit-i7130233411.html Nie reklamuję tu akurat tego sprzedawcy, to tylko przykład za 75 zł. No i brak opcji wysyłki za pobraniem, więc wskazany kontakt. Może w komisie znalazłyby się taniej, jeśli ktoś wyśle za pobraniem.

 

Problem załatwiłyby np. bezprzewodowe Creative Jam i przerzucenie się na jakiś mały odtwarzacz z bluetooth. X3 miałem kiedyś i to dosyć ciężka cegiełka do biegania. Do tego dosyć basu ma sam w sobie i basowe słuchawki niekoniecznie bym polecał. Ale jak ktoś tak lubi, to już nie wnikam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Witam!

Dziękuję za wszystkie propozycje.

W 2 połowie kwietnia będę miał kasę,to może skuszę się na coś droższego z odłączanymi kablami.ALE ŻEBY TO BYŁO DOBRE!!!!

Nie potrzebuje więcej szajsu,bo w życiu zepsułem ze 20 par słuchawek dokanałowych.Psułem na siłowni,w autobusie czy na ulicy.Właściwie nie ja psułem,tylko same się sypały..

Żadne roku nie dotrwały.A wcale to najtańsze modele nie były.Fiio X3 wymieniać nie mam zamiaru,a tym bardziej kupować badziewia z Bluetooth(to jest szajs,bo jak mam nauszne Mrice z mikrofonem to często są przerwy albo czkawka,szczególnie w marketach albo przy podstacjach energetycznych lub przy trakcji tramwajowej-widać coś tam "sieje" zakłóceniami,poza tym kabel to kabel.No i ładować nie trzeba a te na BT owszem i bateria g.... warta).Fiio może i ciężki(jest metalowy) ale gra ładnie.Mam zresztą saszetkę do której wchodzi i nie ciąży.Zresztą butelka z wodą więcej waży.

A te z odłączanym kablem to lepsze?Idzie chociaż ten kabel potem kupić na wymianę?

Bo kupowanie marketowych śmieci"na trochę" to nie ma sensu-co to daje że tanie jak urywa się po miesiącu.I za 4 takie badziewne słuchawki mam jedne dobre.

A te Mee Audio to co to za wynalazek?Nie rozpadnie się po miesiącu?

Kiedyś miałem Samsungi z mikrofonem,które używałem do Honora 4C.Wszystko ładnie,pilot działał,regulacja głośności też.Byłem zadowolony ale słuchawki wytrzymały 20 dni!!!To chyba kpina jakaś!

Tak więc może ktoś doradzi mi coś z odłączanym kablem.

Czekam na propozycje.

Edit:

Witam!

Patrzyłem na te Mee Audio M6P z mikrofonem i chyba je kupię.

Myślałem o zakupie M6 Pro z odłączanymi kablami ale one podobno grają analitycznie,a ja lubię brzmienie typu "V" i nawet mam tak ustawiony sprzęt w domu-czyli Korektor(diora FS 042) w "V",regulatory barwy we wzmacniaczu na środku i włączony Loudness.I o takie brzmienie mi chodzi.

A trwałe będą te M6P?

Edytowane przez Kuba83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności