Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Higiena uszu.


Brain

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 9 miesięcy temu...
10 minut temu, konieczna765 napisał:

moja mama nosi aparat słuchowy i niestety bardzo często jej się zdarza, ze w uchu zbiera jej się zbyt dużo woskowiny i ten cały przewodzik od aparatu jej się zapycha. Lekarz poradził nam stosowanie kropelek do uszu lix, bo mają w sobie dużo parafiny i ten wosk się bardzo fajnie rozpuszcza a przy okazji ucho mame nie boli, co wcześniej miało miejsce. 

Wodą utlenioną też można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Gorzej jeśli budowa ucha jest nietypowa, bo wtedy można zapomnieć o założeniu Andromed czy innych podobno świetnych słuchawek dousznych, bo co z tego że można gumki zmieniać, jak na zewnątrz w zatoce słuchawa nie wchodzi 😕  (nie próbowałem na chama wciskać czy doklejać taśmą, ale i tak by raczej dobrze nie wchodziło :P ). Najlepiej to ma Urban, bo jemu każde douszne pasują jak sądzę, gorzej z wokółusznymi :D .

 

Z tym, że ja póki co wokółuszne (zw. przez niektórych wokółzębnymi*) wolę, bo nie lubię jak mi coś siedzi w uchu.

 

A niezła higienia - ja mam taki sposób - przepłukać dosyć ciepłą wodą ucho główką prysznica (przy przechylonej głowie) tak parę razy by było nieźle przepłukane (odpowiednio wpuszczając by strumień wody wleciał i wyleciał z ucha parę razy) i ewentualnie nie zalegała woda z jakimiś resztkami, plus używanie wacików do tego (oczywiście nie w trakcie płukania :) ). Na razie się sprawdza :);) . I robić to przy każdej kąpieli, jeśli ktoś się kąpie b. rzadko to nawet częściej :D .

 

 

https://allegro.pl/oferta/wysokiej-klasy-sluchawki-sennheiser-hd-800-8432003193?reco_id=2cdbc630-d0b1-11e9-b59b-246e9680da28&sid=1147bbb04b955b96a226cab2e664258d9124ef0862320b2d7366fdd6604cf017 .

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no, przecież nie będziesz chyba czekał, aż Ci się ucho zaczopuje, że nic nie będziesz słyszał nie? :P😛 .

 

Ale muszę ostrzec, mało kto robi to dobrze, nawet w przychodniach 😕 , więc lepiej popytać jeśli sam w war. domowych nie jesteś w stanie sobie przeczyścić ucha, gdzie to dobrze robią i nie żartuję, taka smutna prawda.. A oczywiście potrafią brać jak za zboże za taką usługę niektórzy a i tak nie robią tego porządnie.

Edytowane przez Introverder
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, też jakiś czas temu trochę szukałem czy ktoś oferuje jakiś konkretniejszy przegląd ucha, i wygląda to u nas kiepsko. Mam na myśli, taką jak kiedyś na jutubie widziałem, dogłębną penetrację ssakiem :) Nie sądzę żebym miał jakieś czopy, ale fajnie byłoby wiedzieć czy jest ten słuch zupełnie nieograniczony woskowiną 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, vonBaron napisał:

Taki super czysty przewód słuchowy jest nie zalecany bo można wtedy łatwo dostać jakiejś infekcji.

Ostatni raz po płukaniu uszu zachorowałem na zapalenie ucha zewnętrznego przez pałeczkę ropy błękitnej i spędziłem tydzień w szpitalu więc należy uważać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, pawelekdabek napisał:

Orientujecie się czy można zwyczajnie się umówić do laryngologa na płukanie ucha od tak po prostu z własnego kaprysu czy muszą być jakieś dolegliwości? 

Ja robię tak:

Płukam ucho wodą utlenioną na leżąco.

Najpierw lewe potem prawe. (Można zmienić kolejność) 😛

Usuwam wodę i wycieram chusteczką.

Później wkładam dosyć głęboko piankowe stopery BHP na jakąś godzinę.

Po wyjęciu coś tam się znajdzie albo i nie.

 

Tak czy siak, jak byłem ostatnio na badaniu kontrolnym kanałów usznych i wsadziła mi tam tę trąbkę z łupią, to cytuję:

 

"Ma pan książkowy stan uszu" :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dzisiaj byłem u Audiologa w celu zrobienia wycisków i sprawdzenia co jest nie tak z moim lewym uchem. Powiedział, że potrzebne będzie płukanie jednak on tego nie może zrobić bo taki zabieg może wykonać tylko otolaryngolog, bo można w łatwy sposób uszkodzić słuch jeżeli nie wie się jak to dobrze zrobić. Spytałem się też o sposób z wodą utlenioną, powiedział że to głupota żeby robić sobie takie zabiegi ponieważ kanał słuchowy jest bardzo wrażliwy także radziłbym uważać z tym sposobem kolegi wyżej. 

Edytowane przez pawelekdabek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności