Skocz do zawartości

Shanling M0


LuQi

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, PeepingTom napisał:

Yyy jakikolwiek bezstratny - DSD, DXD, APE, FLAC, ALAC, WAV, AIFF/AIF, DTS

DTS nie jest bezstratnym czy stratnym, to kodek dźwięku przestrzennego

1 minutę temu, adiif1 napisał:

typ plików

 

przykładowo flac vs mp3 320

Ja używam głównie flac 96/24 lub 32 bity

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
W dniu 7.06.2019 o 00:05, pks2 napisał:

Szanowni forumowicze, mój Shanling M0 gra nieznośnie cicho połączony bluetooth do Bose Revolve. Coś jest nie tak, czy wręcz przeciwnie?

 

Wracam do tematu, ku przestrodze dla innych. 

Wygląda na to, że M0 nie współgra z Bose Revolve. Wróciłem z moim egzemplarzem do Wrocławskiego Mp3Store, razem ze sprzedawcą sprawdziliśmy go na innym głośniku i grał dobrze. Sparowaliśmy też drugiego Shanlinga M0 z Revolve i problem był ten sam; grał baaardzo cicho. Oficjalny dystrybutor w PL nie znał problemu.  Pan z Mp3Store przyjął zatem mojego Shanlinga i zwrócił mi pieniądze, za co mu serdecznie dziękuję. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, pks2 napisał:
 

Wracam do tematu, ku przestrodze dla innych. 

Wygląda na to, że M0 nie współgra z Bose Revolve. Wróciłem z moim egzemplarzem do Wrocławskiego Mp3Store, razem ze sprzedawcą sprawdziliśmy go na innym głośniku i grał dobrze. Sparowaliśmy też drugiego Shanlinga M0 z Revolve i problem był ten sam; grał baaardzo cicho. Oficjalny dystrybutor w PL nie znał problemu.  Pan z Mp3Store przyjął zatem mojego Shanlinga i zwrócił mi pieniądze, za co mu serdecznie dziękuję. 

Głośnik głośnikiem - mi m0 nie współgrał z moimi uszami.

😛

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Nowy Firmware 3.1

 

New Functions: 

1. Added Album Artist browsing. Go to Playback menu to enable.

Note: All files must have Album Artist tag filled, otherwise they will be listed under “Unknown artist”.

 

Changes and fixes:

1. Fixed problem with AAC Bluetooth, previously causing problems with some TWS earphones.

2. Fixed problem regarding connecting two units of M0 over Bluetooth.

3. Other bug fixes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, LuQi napisał:

Nowy Firmware 3.1

Changes and fixes:

1. Fixed problem with AAC Bluetooth, previously causing problems with some TWS earphones.

2. Fixed problem regarding connecting two units of M0 over Bluetooth.

3. Other bug fixes

Niestety punkt 2 tylko na papierze, nadal gubi się po odebraniu rozmowy i trzeba wyłaczyć i jeszcze raz włączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Chcialem podłączyć shanlinga jako transport z BT po USB do daca. W dacu mam wejście jak do drukarki, chyba USB B (kabel USB a-b. Są przejściówki USB C - USB A ale otg. Będzie to działać, w tym przypadku? Czy raczej coś takiego? https://allegro.pl/oferta/delock-usb-c-af3-1-gen-2-8586903915?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

Wysłane z mojego KING_KONG_3 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Havoc7711 napisał:

Chcialem podłączyć shanlinga jako transport z BT po USB do daca. W dacu mam wejście jak do drukarki, chyba USB B (kabel USB a-b. Są przejściówki USB C - USB A ale otg. Będzie to działać, w tym przypadku? Czy raczej coś takiego? https://allegro.pl/oferta/delock-usb-c-af3-1-gen-2-8586903915?utm_medium=app_share&utm_source=facebook

 

Wysłane z mojego KING_KONG_3 przy użyciu Tapatalka

 

 

 

 

Z tego co pamiętam nie da się podłączyć DACa i korzystać z bt na raz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Havoc7711 napisał:

Ale, chodzi mi i kabel. Który?


Wysłane z mojego KING_KONG_3 przy użyciu Tapatalka
 

Musisz z otg kupić. Ta przejściówka będzie ok ale jak znajdziesz taką na kablu to będzie wygodniejsza.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na aptX i głośności 40 podczas wygrzewania słuchawek M0 siadał mi po jakichś 5-6 godzinach. Dwa razy większa głośność i bardziej wymagający kodek na pewno bardziej obciążają. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, ziom779 napisał:

Teraz sprawdzalem znowu. Spadlo 1 kreska przez 2 godziny, te same ustawienia tylko glosnosc 70.

 

Dlatego kupilem sony nw-a55 teraz. Shanlinga mam do sprzedania.

 

Możesz coś napisać na temat NW-A55 w porównaniu do M0? Jakość dźwięku, wygoda obsługi, jakieś inne spostrzeżenia. A że bateria lepsza to wiadomo. Zastanawiam się nad upgrade z M0 na M2X albo właśnie NW-A55.

Edytowane przez Mr Krzychoo
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej!

Mam problem, mam nadzieję, że z Waszą pomocą uda mi się go rozwiązać. Ostatnio mam fioła na punkcie słuchawek TWS. Specjalnie dla nich kupiłem 2 tygodnie temu Shanling M0. I tu pojawił się problem, bo słuchawki Anker Soundcore Liberty Lite po sparowaniu z playerkiem nie grają na żadnym z wybranych kodeków. W sieci trudno znaleźć dokładną specyfikację modułu bluetooth 5.0 z jakich kodeków korzystają te słuchawki. Dziwne, bo po sparowaniu dźwięk jest w moim starym Redmi 4x oraz playerku z Ali za 60 zł - Ruizu x26.

 

Dzisiaj przyszły kolejne z Ali - Soundpeats Turbine SE. Parują się zarówno przez aptx, AAC i SBC. Cóż z tego skoro po sparowaniu pojawia się w Shanlingu mieniąca się ikona bluetooth w okręgu animacja w kółku jakby mieniących się fal. No i mam coś na wzór playerka z funkcją play FF i RW. W nic nie można kliknąć, jedynie jak przesunę palcem w lewo lub w prawo to Shanling mnie pyta czy rozłączyć z urządzeniem Blueooth. I podobnie jak z resztą mojego sprzętu z blueooth - słuchawki ładnie grają zarówno na starym Redmi 4x jak i tanim playerku z Chin - Ruizu x26. Wygląda na to, że Shanling ma problem z niektórymi słuchawkami tws pomimo tego, że korzystają z tych samych kodeków. Żeby mieć 100% musiałbym sprawdzić na innym egzemplarzu. Mój Shanling M0 ma wersję softu 3.0

Edytowane przez Smirr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Tak à propos przeskakiwania głośności w M0. Miałem go 2 dni i nagle przestała mi działać w nim głośność. Probowalem wszystkiego, format, downgrade firmware'u, sprawdzałem wszystkie ustawienia i nic. Zostawiłem go na kilka godzin wyłącznego i gdy ponownie włączyłem, potencjometr działał ale bardzo często głośność przeskakiwała o 2. Zrobiłem test. Żeby zejść z głośności od 100 do 0 potrzebowałem 72 klików potencjometra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności