Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shanling M0


LuQi

Rekomendowane odpowiedzi

Sory, bo nie chcę robić g... burzy. Myślałem dokładnie tak jak wy. BT to sygnał cyfrowy, dane zapisane w formacie zero-jedynkowy może i nie powinno być różnicy. Ale tak z moich doświadczeń , te same kz5 przez bt z meizu i Cubot KK3 po bt brzmią inaczej i nie chodzi tu o zakłócenia ale barwę, mniej kłująca góra, separacja lepszy dźwięk z meizu. Sam byłem w szoku, bo do tej pory myślałem tak samo. Jedyne co mogę sobie tłumaczyć w przypadku kabla, to kwestia mniejszego/wiekszego wpływu na zakłócenia, wierności danych przekazywanych przez kabel. W telefonie, wydawało mi się, tak jak piszecie, że sam układ dac, w meizu odpowiada tylko z wyjście jack, a BT to BT I dzwięk powinien być taki sam. Sory za oftop,ale takie są moje doświadczenia w tym temacie. Podobnie z kablem handmade USB, który kiedyś zakupiłem na allegro i po podłączeniu kabelek polecany przez HiFi coś tam poszedł do kosza. Jedyne racjonalne wytłumaczenie to, że jeden kabel USB mniej zakłóca dane nim przesyłane. Nie chcę się upierać, każdy ma swoje doświadczenia

Wysłane z mojego KING_KONG_3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Havoc7711 napisał:

Sory, bo nie chcę robić g... burzy. Myślałem dokładnie tak jak wy. BT to sygnał cyfrowy, dane zapisane w formacie zero-jedynkowy może i nie powinno być różnicy. Ale tak z moich doświadczeń , te same kz5 przez bt z meizu i Cubot KK3 po bt brzmią inaczej i nie chodzi tu o zakłócenia ale barwę, mniej kłująca góra, separacja lepszy dźwięk z meizu. Sam byłem w szoku, bo do tej pory myślałem tak samo. Jedyne co mogę sobie tłumaczyć w przypadku kabla, to kwestia mniejszego/wiekszego wpływu na zakłócenia, wierności danych przekazywanych przez kabel. W telefonie, wydawało mi się, tak jak piszecie, że sam układ dac, w meizu odpowiada tylko z wyjście jack, a BT to BT I dzwięk powinien być taki sam. Sory za oftop,ale takie są moje doświadczenia w tym temacie. Podobnie z kablem handmade USB, który kiedyś zakupiłem na allegro i po podłączeniu kabelek polecany przez HiFi coś tam poszedł do kosza. Jedyne racjonalne wytłumaczenie to, że jeden kabel USB mniej zakłóca dane nim przesyłane. Nie chcę się upierać, każdy ma swoje doświadczenia

Wysłane z mojego KING_KONG_3 przy użyciu Tapatalka
 

Ten twój Kubot posiada audio kodeki :

 

aptx HD lub LDAC?.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz?f898954307aad986386de6ba6375dbe3.jpg

Wysłane z mojego KING_KONG_3 przy użyciu Tapatalka

Generalnie to ten Kubot lepiej plumka po BT niż Lenovo P2, w którym poszedł mi wyświetlacz po upadku. Trochę offtop się robi. Sorki

Wysłane z mojego KING_KONG_3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz?f898954307aad986386de6ba6375dbe3.jpg

Wysłane z mojego KING_KONG_3 przy użyciu Tapatalka


Generalnie to ten Kubot lepiej plumka po BT niż Lenovo P2, w którym poszedł mi wyświetlacz po upadku. Trochę offtop się robi. Sorki

Wysłane z mojego KING_KONG_3 przy użyciu Tapatalka


a to nie jest czasem tak, ze każdy android w opcjach programistycznych ma do wyboru różne kodeki, nawet jak chipset nie obsługuje? :D
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Havoc7711 napisał:

Teraz?f898954307aad986386de6ba6375dbe3.jpg

Wysłane z mojego KING_KONG_3 przy użyciu Tapatalka
 

Generalnie to ten Kubot lepiej plumka po BT niż Lenovo P2, w którym poszedł mi wyświetlacz po upadku. Trochę offtop się robi. Sorki

Wysłane z mojego KING_KONG_3 przy użyciu Tapatalka
 

Mój błąd przepraszam. 

W specyfikacji cubota nie było ldac.,aptx HD. 

Na stronce qualcomm również. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, gregdezet napisał:

@Mayster wiadomo już coś kiedy wypuszczą tę apkę w stylu HibiMusic ale dla softu shanlingowego?

 

Jeszcze nie, ale postaram się ustalić jakieś daty.

 

Dostępna jest już opaska na ramię do Shanlinga M0:

 

https://audeos.pl/pl/p/Opaska-na-ramie-dla-Shanling-M0/968

 

armband_m0.jpg

Edytowane przez Mayster
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego by wynikało, że Kubot KK3 nie ma Ldac i aptxhd, są te opcje po aktywowaniu opcji programisty w ustawieniach. Kończąc wątek, być może jest tak, że telefony różnie modyfikuja dźwięk przed podaniem na wyjście bt, np korektorem. Posprawdzam jeszcze. Wracając do tematu to w M0 brakuje mi ręcznej korekcji. Nie wiecie czy przewidują jakieś zmiany tutaj?

Wysłane z mojego KING_KONG_3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda M0 po sparowaniu z Cubot KK3 Dźwięk ze Spotify premium. Widać LDAC, info dla słabowidzących i niepewnych5977e40cd20f461308cd28eacd8d9724.jpg

Wysłane z mojego KING_KONG_3 przy użyciu Tapatalka

A tak po stronie telefonu8a5b7edae229511d0e779270af9a79d3.jpgfc765a7e510b12fe817eab353b90c231.jpg

Wysłane z mojego KING_KONG_3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LDAC jako codec bluetooth został wbudowany przez google w system w wersji Oreo (Pie też go ma). Producent smartfona może nie wspierać danego codecu, ale zawsze można go znaleźć w opcjach programistycznych (wymieniłem sporo słuchawek od czasu wyjścia Oreo i w każdej LDAC działał bez problemu, aczkolwiek nie dotykałem egzotycznych marek jak Cubot). 
https://www.androidauthority.com/android-oreo-vs-android-nougat-audio-794775/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musi łączyć się po LDAC bo M0 inaczej połączyłby się z najlepszym dostępnym kodekiem. Może jako moduł BT w tym Cubot'cie jest jakiś CSR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Nie mogę przestawić zegarka, w ustawieniach zmieniam godzinę, ale nie jest ona ustawiana.

Power gasi ekran, przytrzymanie na ekranie cofa, ale godzina wciąż stara.

Jedyne co mogę zmienić to format 24h.

To jakiś bug czy to tak mało intuicyjne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, bartzmc napisał:

Nie mogę przestawić zegarka, w ustawieniach zmieniam godzinę, ale nie jest ona ustawiana.

Power gasi ekran, przytrzymanie na ekranie cofa, ale godzina wciąż stara.

Jedyne co mogę zmienić to format 24h.

To jakiś bug czy to tak mało intuicyjne?

W moim mzero działa bez problemu zmiana godziny. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy FW - 2.5 http://en.shanling.com/download/56

 

Changes and fixes:

1. Added Lock screen, including user created backgrounds

2. Added new ways of connectivity for Bluetooth, USB and Wi-Fi:

    - Bluetooth USB Transport

    - USB Bluetooth transmitter

    For new functions 1 and 2, more information can be found in separate PDF file, included alongside firmware.

3. Improved USB DAC mode, reducing lag

4. Improved Bluetooth connection with car stereos

5. Added randomized background for files without album art

6. Other bug fixes

 

9191a682c10b964c0d893c8baa473341404.jpg

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności