Skocz do zawartości

Shanling M0


LuQi

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękuję :)

 

Zaraz to przetestuję.

 

Jeszcze jedna kwestia. Podłączyłem M0 do kompa kablem (USB-C - USB-C), na M0 ustawiłem USB Mode - DAC, odpaliłem na kompie Spotify, podłączyłem do M0 słuchawki przewodowe i cisza. Komp nie widzi M0 w trybie USB DAC :(

 

Jeżeli zrobię to samo z DF Black - komp natychmiast rozpoznaje to urządzenie i wszystko gra :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz tak :o

 

Przy okazji zaktualizowałem firmware do 2.3 :)

 

Podłączyłem - gra, ale bez rewelacji. Prawie wszystkie ustawienia muszą być na max żeby poczciwe Koss Porta Pro ożyły :lol:

 

Przy okazji dwa słowa o parowaniu po BT z TV.

Sparowałem bez większego problemu (Sony  coś tam...), ale tu jeszcze słabiej z dźwiękiem - cichy i płaski :(

Lepszym rozwiązaniem będą chyba dedykowane słuchawki radiowe. Muszę się rozejrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, marek_m napisał:

Teraz tak :o

 

Przy okazji zaktualizowałem firmware do 2.3 :)

 

Podłączyłem - gra, ale bez rewelacji. Prawie wszystkie ustawienia muszą być na max żeby poczciwe Koss Porta Pro ożyły :lol:

 

Przy okazji dwa słowa o parowaniu po BT z TV.

Sparowałem bez większego problemu (Sony  coś tam...), ale tu jeszcze słabiej z dźwiękiem - cichy i płaski :(

Lepszym rozwiązaniem będą chyba dedykowane słuchawki radiowe. Muszę się rozejrzeć.

 

4 godziny temu, marek_m napisał:

Dziękuję :)

 

Zaraz to przetestuję.

 

Jeszcze jedna kwestia. Podłączyłem M0 do kompa kablem (USB-C - USB-C), na M0 ustawiłem USB Mode - DAC, odpaliłem na kompie Spotify, podłączyłem do M0 słuchawki przewodowe i cisza. Komp nie widzi M0 w trybie USB DAC :(

 

Jeżeli zrobię to samo z DF Black - komp natychmiast rozpoznaje to urządzenie i wszystko gra :)

Daj w obu przypadkach głośność na max. Nie sądzę byś zarówno w kompie jak i tv miał głośność ustawioną na max. Dopiero wtedy reguluj głośność w M0 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.12.2018 o 15:35, Inszy napisał:

Bo BT będzie ok, po USB będą opóźnienia. I o ile część programów ma możliwość przesunięcia czasu dźwięku i można ładnie to zgrać, to już Netflix czy inny Jutub się rozjadą i nic z tym nie zrobisz. 

 

Czyli mogę podłączyć M0 po USB, aby się ładował + jednocześnie przesyłać dźwięk z laptopa do M0 po Bluetooth i opóźnienia nie będzie w ogóle? :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Tomecek napisał:

Ciężko wyciągnąć od was informacje przed zakupem :P

 

Skoro brak odpowiedzi to znaczy, że coś nie tak z pytaniem. Jak ktokolwiek ma udzielić informacji skoro nie podałeś jakie kodeki wspiera twój laptop? Sama technologia bt zawsze wiąże się z opóźnieniami tylko kwestia jak będą one duże. W przypadku gdy twój lapek nie wspiera aptX to opóźnienia będą i to spore, w przypadku aptx mniejsze ale i tak będą. Stwierdzenie "opóźnienia nie będzie w ogóle" nie na miejscu jest w przypadku BT. No może przy kodeku aptX LL będą one mało zauważalne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to, że w laptopie mam kiepską kartę dźwiękową. Do tego mam uszkodzony mini jack i słuchawki mi wypadają. Pomyślałem, że kupię M0, aby używać go jako odtwarzacz przenośny ale jednocześnie chcę aby M0 zastąpił mi kartę dźwiękową w laptopie. Problem polega na tym, że występują te opóźnienia i nie wiem, czy M0 podoła. Nie chcę, aby obraz rozjeżdżał się z dźwiękiem, jak będę oglądał filmy w PotPlayer / Netflixa / YouTube. Laptop ma Bluetooth 5.0 (karta m2 Intel 9260), system to Windows 10, który podobno wspiera aptX.

Edytowane przez Tomecek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, KamilS napisał:

Takie szybkie pytanko: Byłaby szansa, aby M0 uciągnał słuchawki 150/300 Ohm?

A dasz radę maluchem wyprzedzić Ferrari? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.01.2019 o 23:24, Tomecek napisał:

Chodzi mi o to, że w laptopie mam kiepską kartę dźwiękową. Do tego mam uszkodzony mini jack i słuchawki mi wypadają. Pomyślałem, że kupię M0, aby używać go jako odtwarzacz przenośny ale jednocześnie chcę aby M0 zastąpił mi kartę dźwiękową w laptopie. Problem polega na tym, że występują te opóźnienia i nie wiem, czy M0 podoła. Nie chcę, aby obraz rozjeżdżał się z dźwiękiem, jak będę oglądał filmy w PotPlayer / Netflixa / YouTube. Laptop ma Bluetooth 5.0 (karta m2 Intel 9260), system to Windows 10, który podobno wspiera aptX.

Win10 od 1803 obsługuje aptx domyślne zamiast SBC,  ale to jakaś upośledzona wersja.

Lepiej wgrać APTX od Della.

 

Najlepiej wgrać Linuxa który z modami obsługuje nawet LDAC https://github.com/EHfive/pulseaudio-modules-bt

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marek_m napisał:

 

Linux odpada, mam służbowego kompa, ale chętnie wczytam AptX od Dell'a - czy mógłbyś podać link ?

http://forum.notebookreview.com/threads/intel-aptx-driver-download.794032/

Wrzucasz te od 8260.

 

Polecam też wyłączyć software'owe sterowanie głośnością (jest od Windows 10 1803) o ile masz słuchawki po BT z hardware'ową zmianą.

Program do zmiany, https://www.bluetoothgoodies.com/tweaker/

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Już prawie go kupiłem :D

Pozostają jeszcze 3 pytania końcowe,kktóre mogą się przydać. 

1) USB audio out działa jako coaxial po kablu USB->coaxial? 

2) LDAC 990kbs codec działa na każdym telefonie z androidem 8.1 i modułem BT4.2, (porozumienie Sony-Google o certyfikacji kodeka) ?

3) Line-out jest na tyle dobrej jakości, że z powodzeniem można traktować je jak np fiio z dedykowanymi wyjściami?

 

Dziękuję za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ad1. Ne wiem bo nie używam 

Ad2. Działa na telefonach z androidem 8, od tej wersji jest obsługa LDAC 

Ad3. Nie używałem 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Ad2. Działa na telefonach z androidem 8, od tej wersji jest obsługa LDAC

Pod warunkiem, że producent telefonu zaimplementował obsługę tego kodeka. Jak interesowałem się tą kwestią jesienią, to był problem np. z telefonami Xiaomi. Być może od tamtego czasu się to zmieniło, ale najlepiej poszukać w sieci informacji o danym modelu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie większe marki mają 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cholera, nie mogę się zdecydować.

Szukam odtwarzacza tak do 400 zł i koniec końców zawęziłem wybór do dwóch urządzeń - FiiO M3K i Shanling M0.

Używać go będę ze słuchawkami SoundMagic E80.

 

Bezprzewodowość jest dla mnie bez znaczenia. Oba urządzenia mogą służyć jako zewnętrzna karta dźwiękowa i będę z tego prawdopodobnie korzystać z moim laptopem. Shanling ma u mnie plusa za USB-C, a FiiO za dłuższy czas pracy na baterii.

Co do wymaganych opcji to nie jestem wybredny, potrzebuję tylko sleep timera, tworzenia/edytowania playlist z poziomu urządzenia i zapętlania playlisty/piosenki.

 

Oba są w podobnej cenie, oba są ładne wizualnie. Jak żyć?

Edytowane przez Test222
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności