Skocz do zawartości

Shanling M0


LuQi

Rekomendowane odpowiedzi

19 godzin temu, LuQi napisał:

 

Wystarczy przesunąć palcem od prawej do lewej strony ekranu po nazwie pliku i zostanie ona przewinieta, aby można było odczytać całość :)

O kurde dzięki super że się da :D

6 godzin temu, slawo33 napisał:

Próbowałem - wgrywałem i 2.0 i 2.1... Po powrocie na forum i zajrzeniu do tego tematu, dowiedziałem się o wersji 2.2 i od razu zaktualizowałem - niestety, brak poprawy. Rano na przykład wychodząc z domu i włączając grajka, wszystko było ok, a jak wracałem z pracy, to już wariował :( 

Pisałeś do supportu itp? Niestety ale jeżeli po reflashowaniu nie ma efektu to pozostaje chyba reklamacja... Lipa że HTC11 nie ma dziurki, zostaniesz bez grajka chyba że dorwiesz jakiś zamiennik na ten okres... Warto mieć alternatywe dla ulubionego rozwiązania na takie wypadki a urządzeń typu odbiornik BT jest coraz więcej np od fiio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdy zepsuł mi się adapter od U11, a ten nowy, przysłany od HTC w ogóle nie działał, to taką alternatywą stał się dla mnie właśnie M0. Na jakiś fajny odbiornik BT lub player z taką funkcją trzeba by wyłożyć minimum te 300zł, a takimi wolnymi środkami niestety nie dysponuję. M0 kupiłem z polskiej dystrybucji, z allegro od użytkownika tego forum (nie wiem, czy chce, żeby pisać, od kogo, żeby nie sugerować, że sprzęt od niego jest wadliwy, czy coś :P ) - rozumiem, że w ramach gwarancji, to właśnie do niego powinienem napisać? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, slawo33 napisał:

Gdy zepsuł mi się adapter od U11, a ten nowy, przysłany od HTC w ogóle nie działał, to taką alternatywą stał się dla mnie właśnie M0. Na jakiś fajny odbiornik BT lub player z taką funkcją trzeba by wyłożyć minimum te 300zł, a takimi wolnymi środkami niestety nie dysponuję. M0 kupiłem z polskiej dystrybucji, z allegro od użytkownika tego forum (nie wiem, czy chce, żeby pisać, od kogo, żeby nie sugerować, że sprzęt od niego jest wadliwy, czy coś :P ) - rozumiem, że w ramach gwarancji, to właśnie do niego powinienem napisać? ;)

Jeżeli masz dowód zakupu tj paragon itp to do sklepu. Do niego TYLKO I WYŁĄCZNIE w przypadku gdyby prosto po odbiorze tak szwankował a nie po kilku miesiącach użytkowania bo skąd sprzedający mógłby się domyślać że urządzenie padnie (no można zakładać że padnie taka dzisiaj elektronika ale skąd wiadomo w jakich okolicznościach i w jaki sposób i po jakim czasie) no i on nie jest dystrybutorem sprzętu i nie ponosi odpowiedzialności. Teoretycznie nawet jak napiszesz maila czy u niego nic takiego się nie działo to możesz uzyskać nieprawdziwą odpowiedź ale skoro działał a to wyszło z czasem to chłopina Bogu ducha winien... Pisz do sklepu chyba że nie masz paragonu ale to już powinieneś ogarnąć w trakcie kupowania czy dowód zakupu jest czy go nie ma bo przyjmujesz ryzyko na siebie kupując sprzęt czy to używka czy nówka Twoja głowa aby mieć dowód zakupu ;) 

 

Alternatywa - googlować czy u innych nie występował taki problem, na świat poszło ich zapewne trochę, może komuś tak samo ześwirował i rozwiązanie jakieś znalazł...?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dowód zakupu posiadam oczywiście ;) jak mówię - nie chciałem pisać, od kogo kupiłem, żeby nie wiązać tej osoby z uszkodzonym grajkiem. Tym bardziej, że nie od razu się ten problem pojawił :) Szukałem w necie czegoś o tym problemie i na parę takich samych problemów trafiłem (między innymi filmiki na YouTube), ale bez rozwiązania. W takim razie dzisiaj będę pisał do sklepu i zobaczymy - mam nadzieję, że problem zostanie rozwiązany :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, rayfe napisał:

Alternatywa - googlować czy u innych nie występował taki problem, na świat poszło ich zapewne trochę, może komuś tak samo ześwirował i rozwiązanie jakieś znalazł...?

 

Uszkodzenie digitizera, znany problem w M0 i to nie pierwszy taki przypadek na forum. Tylko naprawa w takim wypadku, gdyż to sprzętowy defekt a nie softowy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

U mnie lepiej, czym konwertujesz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupiłem na bandcampie. Wersja 24 (Flac) po prostu była słabsza (mniej naturalna) niż zwykłe mp3 320. Natomiast sam płyty zgrywam np. foobarem i wersje Flac 16 - są super na M0.

Gdzieś w necie doszukałem się informacji:

"Niestety, dystrybucja muzyki w formacie 24-bit/192kHz nie ma sensu. Jakość odtwarzania tych plików jest nieco gorsza niż 16/44.1 lub 16/48, a poza tym są one nawet 6 razy większe."

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Użyj zamiast foobara Aimp. Wg ma dużo lepszy algorytm i możliwościami bije foobar. W Aimp dodasz okładki, teksty utworów i przekonwerujesz płytę na dowolny format. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Visitor napisał:

Gdzieś w necie doszukałem się informacji:

"Niestety, dystrybucja muzyki w formacie 24-bit/192kHz nie ma sensu. Jakość odtwarzania tych plików jest nieco gorsza niż 16/44.1 lub 16/48, a poza tym są one nawet 6 razy większe."

 

Gdzieś w necie doszukasz się informacji, że szczepionki wywołują autyzm.

Jak zagrasz muzykę z płyty CD do 24/192, to nie ma to żadnego sensu. Jedynie zwiększysz masę pliku.

Jak przekonwertujesz gęsty plik do 16 bit, to nie usłyszysz różnicy. Na pewno nie na M0.

 

Jeśli pojawiają się jakieś artefakty w muzyce, to znaczy, że coś jest nie tak z kodekiem. Shanling tu problemów nie robi (chyba że wadliwy egzemplarz).

 

53 minuty temu, Jaro54 napisał:

Użyj zamiast foobara Aimp. Wg ma dużo lepszy algorytm i możliwościami bije foobar. W Aimp dodasz okładki, teksty utworów i przekonwerujesz płytę na dowolny format. 

 

Czyli zrobi to samo co na Foobarze? 😉

Przy zgrywaniu płyt nie ma różnicy, który program wybierze, FLAC to tylko skompresowany wav z tagami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Inszy napisał:

 

Gdzieś w necie doszukasz się informacji, że szczepionki wywołują autyzm.

No dobra, tutaj, co tam będę ukrywał :

Pliki 24bity 192 kHz nie poprawiają jakości CD ale są nieco gorsze

 

Nie wiem, czy mój M0 jest wadliwy, czy też nie. Natomiast słyszę różnicę i to na niekorzyść. Flac 16 bitowy brzmi rewelacyjnie, natomiast 24 bity już niestety nie są tym czego oczekuję. Stąd też zaciekawiło mnie to zjawisko, czy to M0 "się nie wyrabia" czy też przyczyny leżą gdzieś indziej. 

 

9 minut temu, Inszy napisał:

Jak przekonwertujesz gęsty plik do 16 bit, to nie usłyszysz różnicy. Na pewno nie na M0.

 

Nie upieram się, biorę też poprawkę na mój słuch muzyczny pierwszego stopnia, który odróżnia dwa stany (jest muzyka i jej nie ma) 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa jest prosta - nie zgrywaj płyt CD do plików 24 bit, bo tam nie ma gęstej muzyki.

 

I doczytaj temat, bo w kolejnych postach jest napisane po co się przydają gęste pliki i czym się różnią od zwykłych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie zgrywam. 😊 Tak jak już napisałem, zgrywam tylko i wyłącznie w 16.

 

Jeszcze raz napiszę: zakupiłem płytę na bandcamp`ie (całe szczęście, że można tam wybrać kilka formatów do ściągnięcia) i po prostu wersja 24 była (w moim odczuciu) słabsza od innych wersji (dźwięk był taki... tłusty?). A meritum mojego pytania to zaciekawienie czy ta różnica kryje się w M0 i sposobem w jaki radzi sobie z taką rozdzielczością, czy też "w moich uszach" albo i  też w ogólnej zasadzie co do odbioru wersji 16/24.

 

Z ciekawości poszukałem w necie. Np.: Różnice między plikami 16 i 24 bit

" Pliki (...) 24-bitowe, stosowane są głównie na potrzeby studiów dźwiękowych. Przy miksowaniu materiału audio, sesjach nagraniowych czy w zabiegach masteringowych. Wszędzie tam gdzie konieczne są dalsze, bardziej złożone prace nad materiałem dźwiękowym: obróbka sygnału, dodanie efektów, miksowanie ścieżek. Tylko w takim przypadku podwyższona rozdzielczość sygnału do 24bitów jest tak naprawdę przydatna i uzasadniona. (...) "

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum był nawet robiony taki test - muzyk stworzył próbny kawałek w 16 i 24 bit, różnica była słyszalna. Druga próba, to skonwertowanie gęstego pliku na 16 bit i tu były z reguły nie do poznania z plikiem wyjściowym. Więc jak nie masz świetnego słuchu oraz sprzętu, to sobie daruj gęste pliki.

I znów polecam doczytanie tego pierwszego tematu, gdyż masz tam wymienione warunki w jakich 24 bit jednak się przydaje również przy odsłuchu.

 

A jak chcesz sobie porównać czy faktycznie słyszysz różnicę, to ściągnij pliki stąd i sprawdź w ślepym teście czy coś słyszysz:

http://www.2l.no/hires/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Hej.

Myślę o zakupie M0 ale mam jedną wątpliwość. Posiadam laptopa z kiepską kartą dźwiękową. Chciałbym podpiąć M0 do laptopa i czasami obejrzeć sobie jakiś film. Słyszałem jednak, że przy takiej konfiguracji M0 ma problem z dużym opóźnieniem. Czy to prawda? Czy podczas oglądania filmu na laptopie z pomocą M0 dźwięk będzie się rozjeżdżał z obrazem?

Pozdrawiam

Edytowane przez Tomecek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisz na pw do @bigmaras lub @Mayster

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, reizen napisał:

Czy ten DAP jest  czasem przeceniany?
Nie spieszy mi się aż tak bardzo z jego kupnem, a gdybym mógł go wyrwać trochę taniej byłoby spoko :)

Trafiają się używki w super stanie w okolicach 300zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy z Shanling M0 można "wyjść" sygnałem przez gniazdo USB-C ?

 

Zastanawiam się nad semi mobilnym (przydomowy ogród) rozwiązaniem polegającym na połączeniu Shanling M0 ze słuchawkami DT770 Pro 80 Ohm, z użyciem małego wzmaka (najchętniej AQ DF Black).  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności