Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shanling M0


LuQi

Rekomendowane odpowiedzi

Shanling gra dobrze, FiiO niezbyt. Shanling ma bluetooth, FiiO nie. Shanlinga operuje się przez ekran dotykowy, FiiO przez przeciętnie działające kółko.

To tak z najważniejszych rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Fiio X1 Igen i Shanling M1 - przepaść między nimi na korzyść M1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi ci o Sony A15? Jeśli tak to M1 było dużo lepsze od A15. Porównywalem z kolegą który miał A15. I to on stwierdził że M1 jest lepsze. Zresztą najlepiej świadczy to, że sprzedał A15 i ma M1. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Pytanie z mojej strony :) w specyfikacji mamy napisane:

Cytat

Frequency effect: 20HZ~20KHz (-0.5dB)

Czy to znaczy, że słuchawki które mają wyższy zakres zagrają na tym odtwarzaczu tylko do 20kHz? Mam nadzieje, że nie jest to kompletnie głupie pytanie. :D

 

Dodatkowo też pytanie czy ktoś parował M0 z Audio Technika ATH-M30x lub M40x? Zastanawiam się czy nie brakuje basu w takim połączeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 26.07.2018 o 21:29, Jaro54 napisał:

Chodzi ci o Sony A15? Jeśli tak to M1 było dużo lepsze od A15. Porównywalem z kolegą który miał A15. I to on stwierdził że M1 jest lepsze. Zresztą najlepiej świadczy to, że sprzedał A15 i ma M1. 

Mocniejsze jest bo nie od dziś wiadomo ile daje sony, ale czy lepsze SQ to nie wiem a o to pytam.

 

Absolutnie nie jest to dla mnie wyznacznik że ktoś coś sprzedał i kupił innego. Każdy ma inne wymagania, dla mnie tonalnością, SQ, czasem pracy i wygodą obsługi ciężko o coś co przebija a15, a jak jest to chętnie to sprawdzę. M0 jest raczej konkurentem dla szufli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam wszystkich, Jestem posiadaczem następujących odtwarzaczy mp3:
1. Sansa clip
2. Sansa clip sport,
3. Iriver ifp 790
4. Telefon xiaomi redmi 4x
Moje pytanie jest następujące, czy shanling m0, jest lepszym odtwarzaczem od ww. Playerów?
Cenię sobie przede wszystkim naturalne brzmienie. Wierne oddawanie brzmienia instrumentów i realizacji nagrań. Lubię słuchać metalu i sprzęt musi grać z powerem, ale nade wszystko cenię realizm w muzyce. Jeżeli nie shanling m0 to jaki player do 500 zł byście pollecali
Pozdrawiam Grzech

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sheffunio napisał:

Jest M1 ;)

OK jak dostaniesz bo widziałem powyżej 500 więc napisałem że nie ma

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie były po 449, ale wyprzedały się. Może jeszcze coś się pojawi. Jednak mam jeszcze 2 szt. Chociaż czy M1 jest lepszy od M0? Zależy od tonalności jakiej szukamy, bo w M1 zaletą może być lżejsza podstawa basowa (zależnie od słuchawek). Jakość, funkcjonalność i uniwersalność brzmienia moim zdaniem po stronie M0 i M1 przy nim traci sens. Zresztą M1 przestał być produkowany ~pół roku temu. 

Edytowane przez Mayster
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M0  jest wielkości kciuka, dla mnie porażka wiec wróciłem do M1 po wielu wiązankach puszczonych w kierunku m0 ,użytkowałem tylko mobilnie głównie sport co do sq to żaden progres;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, sheffunio napisał:

M0  jest wielkości kciuka, dla mnie porażka wiec wróciłem do M1 po wielu wiązankach puszczonych w kierunku m0 ,użytkowałem tylko mobilnie głównie sport co do sq to żaden progres;)

 

Progres nie progres - pełniejsze brzmienie na dole, wiec i bardziej uniwersalne :)

 

Z obsługą racja, że jest bardzo malutki i trzeba się z tym liczyć.

 

14 minut temu, userfrom napisał:

Do 500 zł masz jeszcze Colorfly C10 i Xduoo X3 MK2. Tego drugiego nie znam, ale zbiera bardzo dobre recenzje.

 

C10 z opłatami wyjdzie ponad 600, no i gwarancji w zasadzie brak. Do tego gabaryty już zdecydowanie nie-przenośne, a sądzać po posiadanych Sansach może to być wskazane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i ładnie, przyszedł Inszy i namieszał , teraz zamiast 50% szansy na trafny wybór, zrobiło się 33 i 1/3% . Czytałem jeszcze w nocy o tych dapach i wybór pewnie padnie na m1. Nie znalazłem żadnego wpisu o problemach z tymi odtwarzaczami, czy to firmware czy odtwarzanie różnych formatów. Dźwięk jest opisywany jako neutralny co lubię a jako że nie jestem basolubem i muzycznym ortodoksem to ewentualne niedobory basu poprawię equalizerem. Prośba do Inszy i każdego innego użytkownika, który słuchał m1 i x3 II, możecie w kilku słowach opisać różnice w dźwięku między m1 a xduoo x3 II. W poniedziałek chciałbym już coś zamówić. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem M1 i funkcjonalne wiele droższych odtwarzaczy powinno się uczyć bo nie miałem żadnych zawieszeń, wszystko płynnie. A kwestia skanowania karty to rewelacja, po ok 5 sekundach można już słuchać. Niewiele jest odtwarzaczy które tak szybko skanują kartę 64 GB. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności