Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shanling M0


LuQi

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, awayeah napisał:

Ktoś ma tą, pozornie kopię, lecz o innym wnętrzu?

https://penonaudio.com/xuelin-ihifi790.html?search=xuelin

Inny DAC, inna moc, większa bateria, która krócej działa ;), wyjście zbalansowane, 32GB pamięci

 

@bigmaras może by tak dołączyć do asortymentu Audioheaven?

 

ale toto kart nie czyta...

i nic o blututkach nie wspominają

3 godziny temu, LuQi napisał:

Poniżej w pełni audiofilski sposób noszenia M0 B)

 

Dgrz7zjUcAAIYwS.jpg large.jpg

 

no mówiłem, że jest opcja czołówki

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Vaiet napisał:

Tylko to niepełny balans. Kostka DAC pojedyncza, a podwójna kostka na wzmaku. Czyli takie o...

Daj spokój z tym pełnym balansem ;) Nic to nie daje poza minimalnie mniejszym stereo crosstalk'iem. Jeżeli w ogóle cokolwiek daje w mobilnych urządzeniach - jak pokazują testy na ohm image, często balans jest po prostu dużo gorszy niż niezbalansowane wyjście (np. XDP-100r kontra Onkyo DP-X1).

A mocy więcej, czy jest "pełen" balans czy nie.

I tak większość tych kości DAC ma po 4, jak nie osiem kanałów. Czy jak to jakże pięknie LG nazywa w swojej działalności propagandowej - quad-DAC i octo-DAC.

7 godzin temu, mykupyku napisał:

 

ale toto kart nie czyta...

i nic o blututkach nie wspominają

 

 

Kart nie czyta, ale alie podaje przy pozycji bluetooth: yes :D

Edytowane przez awayeah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, awayeah napisał:

Kart nie czyta, ale alie podaje przy pozycji bluetooth: yes :D

Gdzie to znalazłeś, bo wszystkie oferty są bez BT Przykładowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Jaro54 napisał:

Gdzie to znalazłeś, bo wszystkie oferty są bez BT Przykładowa

 

W Twoim linku, jak byk jest w specyfikacji:

Bluetooth:Yes

 

Ale czy bluetooth jest czy nie... Można jedynie napisać do penonaudio, żeby sprawdzić.

Edytowane przez awayeah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale znajdź w dokładnym opisie choć słowo o BT. W tych specyfikacjach ciągle są jakieś lapsusy, np dokanałówki z otworem wentylacyjnym są opisane jako otwarte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wracając do M0, bo po w końcu otrzymałem swój egzemplarz muszę to napisać- szczęk-opad.

W zasadzie tu mógłbym postawić kropkę ale napiszę dwa słowa. Player w stosunku do mojego głównego grajka X3MKIII jest bardziej dynamiczny, minimalnie cieplejszy, nie tak neutralny ale zdumiewa ilością podawanych szczegółów. Jest to więc idealny kompromis między graniem fun i analizą. Może to nieco ocena na wyrost ale najdziwniejsze jest, że gdy prawidłowo zaaplikowałem jacka (nie śmiać się :D) to człowiek tak odpływa w słuchaniu muzyki jak rzadko.

Dodam, że sprzęt świetnie wysterował przetworniki armaturowe KZ ZS5v1. Wspominam o tym dlatego, że takie Xduoo x10 nie radziło sobie zbyt dobrze z hybrydami, przekłamywało (wręcz rażąco) barwę gitar.Dopiero X3MKIII ogarnęło temat; teraz mam wrażenie, że M0 radzi sobie minimalnie lepiej niż MKIII ale to może być złudzenie wynikające z nieco innej szkoły grania.

Zachodzę w głowę czy dobrze zrobiłem kupując FiiO x3 MKIII bo jeśli najmniejszy shanling potrafi takie rzeczy to co może M3s?

M0 kupiłem wybitnie pod spacery czy podróże, ot tańszy grajek w kieszeń ale gra tak klasowo, że może wypchnąć u mnie z podium  sprzęt trzykrotnie droższy.

Jak widzę przyszłość? Mniej więcej tak, że lada moment będą klepać M1 MKII i kto wie czy FiiO nie bęzie miało potężnego konkurenta w Shanlingu....w zasadzie po tym co słyszałem to już ma.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, awayeah napisał:

To że M3s jest droższy, nie znaczy że gra lepiej.

Alien+ gra lepiej niż większość DAPów na rynku, a kosztuje "tylko" trochę ponad 1 tys. zł.

M0 gra mi lepiej niż grał FiiO X7, czy Pioneer XDP-100...

Jasne, że drożej nie znaczy lepiej ALE powiedzmy sobie szczerze, grajek z okolic 350 zł (kupowałem 330) walczy z trzykrotnie droższym sprzętem i wychodzi obronną ręką?

O alienie sporo czytałem i gdyby nie jego problematyczna obsługa - konvertowanie plików do takich zjadliwych dla  grajka można by pomyśleć....dlatego też M0 to taki zaskoczenie- jemu zwyczajnie jest ciężko coś zarzucić a gdy dodamy do tego masę możliwości zastosowania czy wreszcie niską cenę...

Sorry awayeah ale ten sprzęt po prostu żre! 

Wracając do M3s to nie miałem z nim do czynienia, poza M0 chwilę bawiłem się M1 i jakoś mnie wówczas nie porwał. Dlatego mam świadomość, że cena to akurat wtórna sprawa. Niemniej ciągłe parcie na obniżanie wskaźnika ceny przy jednoczesnym podnoszeniu oferowanej jakość to coś co działa na korzyść nas wszystkich i nie sposób nie zauważyć, że Shanling M0 robi wiele by być w tym liderem. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Czoken napisał:

Dlaczego, kiedy używam m0 jako daca mam gigantyczne opóźnienie zanim dźwięk zostanie odtworzony? Jest to jakies 3-5 sekund więc łatwo sobie wyobrazić jak bardzo jest to uciążliwe. Jak można to naprawić?

Sprawdź "Latency" w ustawieniach sterownika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Czoken napisał:

jest na minimum i nadal lipa

 

Próbowałem różnych ustawień i u mnie obniżanie latency psuło dźwięk.

Niestety tryb dac usb jest chyba najgorzej zaimplementowaną funkcją M0. No ale działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, awayeah napisał:

 

Próbowałem różnych ustawień i u mnie obniżanie latency psuło dźwięk.

Niestety tryb dac usb jest chyba najgorzej zaimplementowaną funkcją M0. No ale działa.

Może wartoby było dać im w parę osób feedback o tym i liczyć że naprawią w następnej rewizji softu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś porównanie Shanlinga M0 z Astell&Kern XB10? Docelowo miałoby to grać przez Bluetooth z HTC U11 do TF10 :) Adapter niestety mi się zepsuł, a z HTC przysłali mi nowy, którego telefon w ogóle nie wykrywa. Ten swój rozebrałem z "obudowy" na gnieździe jack i na wtyku USB i próbowałem to usztywnić (bo czasami telefon "załapie" adapter, więc problemem są kabelki), jednak nic to nie dało, a kabelków nie przelutuję, bo to za drobne i niestety nie na moje zdolności...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, slawo33 napisał:

Ma ktoś porównanie Shanlinga M0 z Astell&Kern XB10? Docelowo miałoby to grać przez Bluetooth z HTC U11 do TF10 :) Adapter niestety mi się zepsuł, a z HTC przysłali mi nowy, którego telefon w ogóle nie wykrywa. Ten swój rozebrałem z "obudowy" na gnieździe jack i na wtyku USB i próbowałem to usztywnić (bo czasami telefon "załapie" adapter, więc problemem są kabelki), jednak nic to nie dało, a kabelków nie przelutuję, bo to za drobne i niestety nie na moje zdolności...

 

M0 jest duużo lepszy pod od XB10, podobnie Colorfly BT-C1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale co oznacza "lepszy"?? Nie mówię, że tak nie jest, Ale nic mi to nie mówi :P jak toto gra (zarówno M0, Jak i XB10)? Dla porównania U11 z adaptera podoba mi się bardzo :) Jedynie niskie tony mogłyby być ciut bardziej odczuwalne - nie, żeby zalewały od razu wszystko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm, m0 gra przyjemnie ale bez zamulania, bas jest w neutralnej ilości, być może brakuje odrobinę zejścia, ale to tak czepiając się. Średnica jest pełna, ale nie tak żeby robiło się ciasno. Góra złagodzona, w pozytywnym znaczeniu, tak żeby nie męczyć słuchacza. Detaliczność jest ponadprzeciętna, jak na DAPa do 2 tys. zł, rozdzielczość/tekstury są dobre. Scena jest jest dobra - nie jest szczególnie głęboko, ani szeroko, ale dzięki temu zachowuje się dobry kompromis - wszystko ładnie poukładane, jest dobre napowietrzenie.

Generalnie wszystko na dobrym/bardzo dobrym poziomie, niezależenie od pułapu cenowego.

M0 gra na poziomie telefonu ze świetnym wyjściem słuchawkowym.

 

XB10 gra na poziomie przeciętnego telefonu - szumi, jest dość sucho, głębia kiepska, szerokość jest, ale wszystko brzmi dość jednowymiarowo. Raczej zamula i ani nie jest specjalnie muzykalny, ani dobry technicznie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak będę miał dostęp do meizu to porównam ( został w drugim mieszkaniu ). Dla mnie m0 ma odrobinę za duzo dołu z andromedami. Tutaj m1 lepiej sie zgrywa w mojej opinii tylko ten nieznosny szum...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, pankracy_waw napisał:

Jak będę miał dostęp do meizu to porównam ( został w drugim mieszkaniu ). Dla mnie m0 ma odrobinę za duzo dołu z andromedami. Tutaj m1 lepiej sie zgrywa w mojej opinii tylko ten nieznosny szum...

 

R3 jeszcze mocniej uderza i dodaje dołu Andromedom... robią się funowe, ale nadal jest to wysokiej klasy granie.

 

a m0 przy swojej cenie i wielkości i jakości dźwięku to z Andromedami naprawdę dobra para

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności