Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Shanling M0


LuQi

Rekomendowane odpowiedzi

Tak w sumie to przypomnę, że jest nowy firmware v1.5 z 10 maja na stronie producenta

 

Added function:
1. increase the display time and power function of the playback interface.
2. increased gain LO/PO switching and gain compensation function.
3. increase the function of my music fast sliding retrieval;
4. increase the initial boot user operation guidelines and playback interface, and press the screen back to the home page operation guidelines.
5. add the function of long file name left slide and scroll view.
Repair content:
1. repair the problem of the slow operation experience of the home page;
2. repair the problem of some songs playing dead.
3. fixed some albums pictures that could not be displayed normally.
4. repair the problem of EQ with murmur and broken tone.
5. repair the problem of carton during the play;
6. fixed the failure of Sennheiser Bluetooth headset connection.
7. fixed Bluetooth connection millet, nuts, Meizu and other phone playback delay, voice problems, optimized the Bluetooth connection.
8. a number of other systems, BUG, were repaired.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Damix napisał:

Jedno pytanie: macie pomysł jak sprawdzić jaki kodek BT aktualnie używa smartfon? Przełączam w opcjach programistycznych w HTC U11 między aptx, LDAC (analogicznie w M0) a nadal po zamknięciu okienka wyświetla SBC. Srawdzałem też  na Xperii XZ2 compact i było tak samo. 

 

Być może jest to związane z... *

 

IMG_20180606_221727.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Być może jest to związane z... *
 
IMG_20180606_221727.thumb.jpg.738149f06028696227a64c346c7d4c09.jpg
Ale jeśli HTC U11 obsługuje LDAC to powinno korzystać z tego codeka.
Mnie też bardzo interesuje ta sprawa. Kusi mnie ale jeśli nie da się przy przesyłaniu z telefonu skorzystać LDAC to slabo

Wysłane z mojego KOB-W09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, bigmaras napisał:

Tak w sumie to przypomnę, że jest nowy firmware v1.5 z 10 maja na stronie producenta

 

Added function:
1. increase the display time and power function of the playback interface.
2. increased gain LO/PO switching and gain compensation function.
3. increase the function of my music fast sliding retrieval;
4. increase the initial boot user operation guidelines and playback interface, and press the screen back to the home page operation guidelines.
5. add the function of long file name left slide and scroll view.
Repair content:
1. repair the problem of the slow operation experience of the home page;
2. repair the problem of some songs playing dead.
3. fixed some albums pictures that could not be displayed normally.
4. repair the problem of EQ with murmur and broken tone.
5. repair the problem of carton during the play;
6. fixed the failure of Sennheiser Bluetooth headset connection.
7. fixed Bluetooth connection millet, nuts, Meizu and other phone playback delay, voice problems, optimized the Bluetooth connection.
8. a number of other systems, BUG, were repaired.

Na starcie jest już z oprogramowaniem w wersji 1.50. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, LuQi napisał:

 

Być może jest to związane z... *

 

IMG_20180606_221727.jpg

 

11 godzin temu, donpedro1979 napisał:

Ale jeśli HTC U11 obsługuje LDAC to powinno korzystać z tego codeka.
Mnie też bardzo interesuje ta sprawa. Kusi mnie ale jeśli nie da się przy przesyłaniu z telefonu skorzystać LDAC to slabo

Wysłane z mojego KOB-W09 przy użyciu Tapatalka
 

Z tego co wyczytałem to LDAC jest przy opcji odbiornika BT ale jeszcze nie został zaimplementowany w oprogramowaniu. 

 

 

Z moim telefonem raczej wszystko w porządku bo używając xduoo xq-23 jest widoczne w ustawieniach programistycznych jako aptx. 

Z 2 tygodnie temu podłączałem głośnik Sony z LDAC, tylko nie pamiętam czy ustawieniach programistycznych było to widoczne, na pewno w aplikacji od Sony było widoczne połączenie LDAC. 

Screenshot_20180607-001508.png

 

 

Edytowane przez KaszaWspraju
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli to by wyjaśniało powód dla którego pojawia się tylko SBC. Z pewnością w kolejnych wersjach softu LDAC zostanie zaimplementowany i będzie można z tego korzystać. Swoją drogą Shanling ma ciekawą politykę i dozuje pewne funkcjonalności w swoich produktach sukcesywnie w miarę upływu czasu ^_^ O ile dobrze pamiętam to w M1 chyba było podobnie z APTX, który został dodany dopiero przy którejś ewolucji softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
jutro sprawdzę jak grają z M0 i DX150... i cholera wie czy znowu nie kupię, chociaż chodzą słuchy, że może będą "nowe" Andromedy


Czekam niecierpliwie.


Sent from my iPhone X using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Fajfol napisał:

Witam, czy gdzieś w Warszawie albo przez internet można dostać od ręki ten sprzęt tj. albo odbiór osobisty albo dość szybką wysyłką (1-2 dni)?

 

u bigmarasa kurierem

9 godzin temu, pankracy_waw napisał:

 


Czekam niecierpliwie.


Sent from my iPhone X using Tapatalk

 

 

wolę z m0 r2pro, bo to jest jakaś analogowa magia, ale z Andromedami jest bardzo dobrze, bez szumu, z energią i zachowaniem całokształtu tych słuchawek. fajerwerków nie ma na górze, przestrzeń nie powala, ale prądu tyle, że i prędkość i dynamika fajne, na miasto czy podróż bomba

 

z dx150 najlepiej zagrały a18t, potem tia fourte (bardziej bajerują, ale wole swobodny wygar a18t, to jest jednak koncert), i andromedy, które bronią się jako świetne słuchawki, ale jednak zostały pokonane... 64 audio są lepiej poukładane, więcej się dzieje, i lepiej ogarniają jak się więcej dzieje w nagraniu, są bardziej muzykalne, lepiej separują dźwięki i mają lepsze wypełnienie/dociążenie - ich poziom techniczny mimo sporej ilości basu pozwala usłyszeć wszystko co dzieje się w nagraniu i połączyć analizę z muzykalną prezentacją - tylko cena jest zaporowa

 

 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, mykupyku napisał:

 

u bigmarasa kurierem

 

wolę z m0 r2pro, bo to jest jakaś analogowa magia, ale z Andromedami jest bardzo dobrze, bez szumu, z energią i zachowaniem całokształtu tych słuchawek. fajerwerków nie ma na górze, przestrzeń nie powala, ale prądu tyle, że i prędkość i dynamika fajne, na miasto czy podróż bomba

 

z dx150 najlepiej zagrały a18t, potem tia fourte (bardziej bajerują, ale wole swobodny wygar a18t, to jest jednak koncert), i andromedy, które bronią się jako świetne słuchawki, ale jednak zostały pokonane... 64 audio są lepiej poukładane, więcej się dzieje, i lepiej ogarniają jak się więcej dzieje w nagraniu, są bardziej muzykalne, lepiej separują dźwięki i mają lepsze wypełnienie/dociążenie - ich poziom techniczny mimo sporej ilości basu pozwala usłyszeć wszystko co dzieje się w nagraniu i połączyć analizę z muzykalną prezentacją - tylko cena jest zaporowa

 

 

Czy customowe a18t brzmią dużo lepiej od uniwersalnych u18t? Tak się zastanawiam, bo jak to będzie jeszcze poziom wyżej, to może kiedyś faktycznie ... 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Firegon napisał:

Czy customowe a18t brzmią dużo lepiej od uniwersalnych u18t? Tak się zastanawiam, bo jak to będzie jeszcze poziom wyżej, to może kiedyś faktycznie ... 

 

 

oczywiście testowałem u18t, a nie customy a18t, walnąłem się w opisie

 

a customy sporo dają, jak ma się nierówne kanały, wtedy dopasowanie poprawia balans, plus wygoda i trochę lepsze tłumienie, co nie jest bez wpływu na poprawę brzmienia, ale styl/sygnatura grania się nie zmieni - z drugiej strony to przy tej kasie każda poprawa jest już na wagę złota...

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, mykupyku napisał:

 

u bigmarasa kurierem

 

wolę z m0 r2pro, bo to jest jakaś analogowa magia, ale z Andromedami jest bardzo dobrze, bez szumu, z energią i zachowaniem całokształtu tych słuchawek. fajerwerków nie ma na górze, przestrzeń nie powala, ale prądu tyle, że i prędkość i dynamika fajne, na miasto czy podróż bomba

 

z dx150 najlepiej zagrały a18t, potem tia fourte (bardziej bajerują, ale wole swobodny wygar a18t, to jest jednak koncert), i andromedy, które bronią się jako świetne słuchawki, ale jednak zostały pokonane... 64 audio są lepiej poukładane, więcej się dzieje, i lepiej ogarniają jak się więcej dzieje w nagraniu, są bardziej muzykalne, lepiej separują dźwięki i mają lepsze wypełnienie/dociążenie - ich poziom techniczny mimo sporej ilości basu pozwala usłyszeć wszystko co dzieje się w nagraniu i połączyć analizę z muzykalną prezentacją - tylko cena jest zaporowa

 

 

 

Jakie źródło polecasz pod andromedy ( już posiadam ). q5, shanling m1 i pare innych które posiadam szumią znacznie lub lekko. Szukam czegoś w miarę jasnego i czarnym tłem.

 

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Jakie źródło polecasz pod andromedy ( już posiadam ). q5, shanling m1 i pare innych które posiadam szumią znacznie lub lekko. Szukam czegoś w miarę jasnego i czarnym tłem.
 
M.
V30 też szumi?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

M0 na szczęście nie szumi :)

Pojawiło się firmware 2.0: https://www.head-fi.org/threads/new-shanling-m0-nano-size-touch-screen-ldac-aptx-bt-usb-dac-transport-and-ess-sabre-es9218p-fw-2-0.874859/page-74#post-14290844

"Shanling M0 V2.0 firmware update

Download from Google drive

New functions:
1. Support of LDAC codec added to Bluetooth receiver mode.
2. Support of AAC codec added to Bluetooth receiver mode.
Note: Volume of M0 will be controlled by connected iOS device.
3. If Bluetooth headphones/speakers are connected to M0 over LDAC codec, M0 will automatically change quality setting depending on the strength of signal.

Changes and fixes
1. Optimization of touch sensitivity and system speed.
2. Optimization of quality of Bluetooth connection.
3. Optimization of battery indicator.
4. Fixed the problem of Bluetooth connecting while charging.
5. Fixed the problem of card reading error after waking up from standby mode.
6. Fixed the problem of “Add to my favourite” symbol not changing colour properly.
7. Fixed the problem of some album covers not displaying.
8. Fixed the problem of stopping playback while using USB digital output.
9. Fixed other small problems.

How to update:
1. Make sure that M0 is fully charged.
2. Unzip the file and copy “update.bin” file into root folder of micro SD card. Card must be formatted to FAT32.
3. Choose “System Update” in system settings and wait until system restarts.
4. Check in settings “About M0” to be sure new firmware was installed."

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pankracy_waw napisał:

 

Jakie źródło polecasz pod andromedy ( już posiadam ). q5, shanling m1 i pare innych które posiadam szumią znacznie lub lekko. Szukam czegoś w miarę jasnego i czarnym tłem.

 

M.

 

z Andromedami to wszystko szumi ;)

 

spróbuj m0 na miasto, a z większych klocków dx150/amp6, a dx200 z amp5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki uprzejmości @bigmaras od paru dni bawię się M0 z softem 2.0 i powiem szczerze, że jest dobrze - bardzo ładnie zgrywa się ze słuchawkami przewodowymi i BT. W porównaniu z Huawei P20 Pro jest znacznie szersza scena, z wyraźnym uwzględnieniem góry. Z samym P20 Pro też ładnie pracuje (LDAC), jednym słowem fajnie zainwestowane parę złotych.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, dj1978 napisał:

Jaki jest realny czas pracy? Interesuje mnie raczej na słuchawkach z kabelkiem i nie wymagające mp3.

Na razie słuchałem ok. 5-6 godzin w różnych konfiguracjach (mp3, flac, słuchawki przewodowe, BT itd.) i zszedł do połowy baterii.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności