Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rewizja słuchawek Brainwavz HM5


babymoore

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy jest jakiś sposób na odróżnienie starej rewizji tych słuchawek od nowej ? Słuchawki kupiłem pare dni temu w sklepie. Gdy zdejmę pady można zauważyć naklejkę o treści " 02K18". Może być to data produkcji ? Pytam się o to bo ponoć w nowej rewizji zmieniono sposób odlewu w celu poprawienia wytrzymałości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wyjaśnione w adnotacji do recenzji Audiofanatyka: https://www.audiofanatyk.pl/recenzja-brainwavz-hm5/

 

Ja miałem kilka par HM5 w różnym odstępie czasu, niestety nie miałem możliwości porównania starych i nowych jednocześnie. W każdym razie, te nowe zdają się sprawiać wrażenie... Jeszcze bardziej plastikowych, tandetnych. Nie ma tego charakterystycznego gumowego obicia elementów muszli, słuchawki zdaje się są lżejsze i mają nieco mniejszy docisk od nowości. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedz, plastik jest śliski, nie czuć żadnego obicia więc zdaje się że mam nową rewizje. Zobaczymy czy rzeczywiście poprawili wytrzymałość. A co do wagi to są sporo lżejsze od Rockmaster OE. Encore niby posiada metalowe widełki ale co z tego skoro  przy ściąganiu ich z głowy plastikowe łączenie i zarazem regulacja pękło na pół. Śrubki wyrwało razem z plastikowym gwintem.

@Undertaker Mam jeszcze jedno pytanie. Mam słuchawki na głowie i gdy dociskam górną część muszli słychać skrzypienie. Występuje to tylko po jednej stronie ? Czy to jest normalne ? I czy słuchawki powinny być tak luźne na regulacji tych widełek na boki ? 

Edytowane przez babymoore
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mniejsza waga i słabszy docisk mogą się przyczynić do lepszej wytrzymałości słuchawek. Nie mówiąc już o wygodzie, choć mi nie do końca pasowały, mimo wszystko za bardzo uciskały. 

 

Co do skrzypienia, to nie przypominam sobie, żeby u mnie to występowało. Jak już, to bardziej lekkie trzeszczenie. One z wyłączeniem regulacji pałąka są całe z plastiku, więc jakoś mnie to nie martwiło. Oczywiście wszystko zależy od konkretnej sztuki, której to wytrzymałość pewnie będzie można ocenić po dłuższym czasie użytkowania. Co do luzu przy regulacji na boki, to rzeczywiście jakiś tam zakres ruchu jest, zapewne po to, żeby dobrze je dopasować do głowy. Wiadomo jednak, że nie ma co ich zanadto wyginać, bo w sumie po co. :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności