Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Poszukiwanie uniwersalnych słuchawek


babymoore

Pytanie

Witam, jestem w trakcie poszukiwań uniwersalnych słuchawek. Źródło - FiiO E10k. Zastanawiałem się nad Brainwavz HM5, AKG K612 oraz DT990 w wersji PRO. Obecnie posiadam Encore Rockmaster OE i są dla mnie troszke zbyt ciemne i przytłaczające, nie wiem czy to ze względu na typ zamknięty czy samo brzmienie. Z tego względu bardziej skłaniał bym sie ku słuchawkom otwartym. Poszukuje uniwersalnych słuchawek ze względu że słucham wielu gatunków muzycznych od muzyki klasycznej, Two Steps From Hell do Elvisa Presleya czy chociażby Gigi D’Agostino. Oczywiście jestem również otwarty na inne propozycje. Budżet to maksymalnie 600 zł, nie interesuję mnie słuchawki używane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0
6 minut temu, babymoore napisał:

Witam, jestem w trakcie poszukiwań uniwersalnych słuchawek. Źródło - FiiO E10k. Zastanawiałem się nad Brainwavz HM5, AKG K612 oraz DT990 w wersji PRO. Obecnie posiadam Encore Rockmaster OE i są dla mnie troszke zbyt ciemne i przytłaczające, nie wiem czy to ze względu na typ zamknięty czy samo brzmienie. Z tego względu bardziej skłaniał bym sie ku słuchawkom otwartym. Poszukuje uniwersalnych słuchawek ze względu że słucham wielu gatunków muzycznych od muzyki klasycznej, Two Steps From Hell do Elvisa Presleya czy chociażby Gigi D’Agostino. Oczywiście jestem również otwarty na inne propozycje. Budżet to maksymalnie 600 zł, nie interesuję mnie słuchawki używane. 

To nie przez konstrukcje, po prostu taki charakter brzmienia :) Ja mam otwarte i są równie ciepłe oraz ciemnawe co rockmastery

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Uniwersalne to Musical Fidelity MF 100. Na amazon.de za 44,49 euro dostaniesz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dt990 pro powinny być fajne, ale e10k to nie najlepszy kompan dla nich. K612 praktycznie nie zagrają z tym fiio. 

Polecił bym superlux hd668b, takstar hi2050, tudzież ich rebrand od ISK (chyba 2010) . 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Zapomniałem dodać że słuchawki muszą być wokółuszne. Te raczej na wygodne nie wyglądają.

7 minut temu, ZenekHajzer napisał:

Dt990 pro powinny być fajne, ale e10k to nie najlepszy kompan dla nich. K612 praktycznie nie zagrają z tym fiio. 

Polecił bym superlux hd668b, takstar hi2050, tudzież ich rebrand od ISK (chyba 2010) . 

Co ma pan na myśli mówiąc że K612 nie zagrają z tym fiio. Na innych forach ludzie nie mieli problemu z zasileniem tych słuchawek przez E10k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

990ki i tak mają tendencję do bułowatego basu przy słabym mocowo źródle. A e10k nie dość że słaby mocowo, to sam w sobie ma ten bas bułowaty. Więc wyjdzie coś na kształt kobiety z miseczką F, która jeszcze zakłada stanik z gąbką, żeby wyeksponować i powiększyć swój biust :D

E10k fajnie gada z k550, hi2050, 668b, dt880 32ohm, shp9500 - one brzmią delikatnie na dole (poza 668b, ale one mają bardzo szybki ten bas, więc fiio mu nie szkodzi) i wyraźnie na górze. To dobrze się zgrywa z fijaczen.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

W recenzji na stronie audiofanatyk.pl można przeczytać że nowa rewizja ma równe i monitorowe granie o liniowo-jasnej charakterystyce. "Na nausznicach skórkowych balansuje to na granicy lekko przechylonego przebiegu ku górze, między oszczędniejszym basem i jaśniejszą górą". "Nie ma już pogłosowego “V”, które zastąpiono liniowym, technicznym dźwiękiem rodem z K271 MKII". Rozumiem że powinny się zgrywać z E10k według tego opisu ?


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Od siebie polecę Focal Listen - świetna izolacja, bardzo dobry detal, fajny sub bass. Jedynym problemem może być wygoda,  a ściślej, nacisk pałąka na czubek głowy - ja miałem z tym problem, więc zrobiłem moda ale są też osoby którym Focale siedzą na bani bez żadnych kombinacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, Mihu83 napisał:

Od siebie polecę Focal Listen - świetna izolacja, bardzo dobry detal, fajny sub bass. Jedynym problemem może być wygoda,  a ściślej, nacisk pałąka na czubek głowy - ja miałem z tym problem, więc zrobiłem moda ale są też osoby którym Focale siedzą na bani bez żadnych kombinacji.

Do 600zł nie słyszałem lepiej brzmiących słuchawek zamkniętych (mowa o cenie za nówki). Fajnie, jasne słuchawki.  Dlatego zgodzę się z powyższą propozycją.

Z otwartych polecę SHP9500 + z małym modem i lepszym kablem zagrają bardzo fajnie z E10k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
2 minuty temu, Mihu83 napisał:

Od siebie polecę Focal Listen - świetna izolacja, bardzo dobry detal, fajny sub bass. Jedynym problemem może być wygoda,  a ściślej, nacisk pałąka na czubek głowy - ja miałem z tym problem, więc zrobiłem moda ale są też osoby którym Focale siedzą na bani bez żadnych kombinacji.

Do 600zł nie słyszałem lepiej brzmiących słuchawek zamkniętych (mowa o cenie za nówki). Fajnie, jasne słuchawki.  Dlatego zgodzę się z powyższą propozycją.

Z otwartych polecę SHP9500 + z małym modem i lepszym kablem zagrają bardzo fajnie z E10k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
6 godzin temu, ZenekHajzer napisał:

Dt990 pro powinny być fajne, ale e10k to nie najlepszy kompan dla nich. K612 praktycznie nie zagrają z tym fiio. 

Polecił bym superlux hd668b, takstar hi2050, tudzież ich rebrand od ISK (chyba 2010) . 

 

tez moge polecic ISK HF2010, aczkolwiek raz, sa delikatnie po muzykalnej stronie, a dwa, jak ktos ma duza glowe, teoretycznie moze byc problem. dla mnie na maksymalnym rozstawieniu sa w sam raz, a malej glowy nie mam. sa za to wlasnie z gatunku mniej problemowych - zarowno elektronika, jak i rock, brzmia na nich dobrze.

 

mozna je kupic obecnie za 109zl (nowki w sklepie), w tej cenie ciezko o cos lepszego, podobno minimalnie slabsze takstary hi2050 chodzily po ponad 2 stowki.

Edytowane przez unic0rn
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności