Skocz do zawartości

Jaki dap na początek?


Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Chciałbym zacząć swoja przygodę z dapami. Cena nie powinna przekraczać 500 zł, ale sprzęt może być używany. Słucham głównie rocka, starej polskiej muzyki, rocka alternatywnego, ale czasem zdarza się jakis dubstep albo coś podobnego. Mam kilka typów:

Xduoo x3

Xduoo x2

Cowon x9

Nontaus x10

Fiio x1 

Xduoo d3 mini

Pomoże ktoś?

Jestem zielony w temacie dapów, dlatego proszę o pomoc kogoś doświadczonego :P

Oczywiście jestem otwarty na dodatkowe sugestie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ibasso dx50 w komisie jest,polecam.  Zalezy tez jakie masz sluchawki

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to ja polece ibasso dx50, poczekaj na inne opinie

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Wachstiel napisał:

No i właśnie słuchawki potem chcę dopasować do odtwarzacza :P

Źle. Bardzo źle :)

Słuchawki/głośniki to najważniejsza część zestawu. 

A do listy grajków dorzucił bym shanlingi.

Przede wszystkim jakie będą słuchawki? Nauszne, douszne? 

Co w dźwięku lubisz? I jaki budżet? Przy 1000zl ja bym wolał dać 700 na słuchawki a resztę na grajka, niż po równo, lub na odwrót.

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ZenekHajzer napisał:

Źle. Bardzo źle :)

Słuchawki/głośniki to najważniejsza część zestawu. 

A do listy grajków dorzucił bym shanlingi.

Przede wszystkim jakie będą słuchawki? Nauszne, douszne? 

Co w dźwięku lubisz? I jaki budżet? Przy 1000zl ja bym wolał dać 700 na słuchawki a resztę na grajka, niż po równo, lub na odwrót.

Cenię sobie naturalność, przestrzenność i dynamikę. Bardzo wzracam uwagę na bas, ale nie chcę ży był za mocny. Głównie używam na słuchawek dokanałowych. Fajnie by było gdyby cena nie zwalała z nóg :P

Edytowane przez Wachstiel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Wachstiel napisał:

Cenię sobie naturalność, przestrzenność i dynamikę. Bardzo wzracam uwagę na bas, ale nie chcę ży był za mocny. Głównie używam na słuchawek dokanałowych. Fajnie by było gdyby cena nie zwalała z nóg :P

To Shanling M1, u @bigmaras za 499 pln. Pasuje do twoich preferencji. Gra porządnie, wyposażenie też bardzo dobre jak na cenę i wymiary. Mam go przeszło rok i nie żałuję wydanych pieniędzy (sprowadzalem z massdropa bo w Polsce był niedostępny) 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ZenekHajzer napisał:

Źle. Bardzo źle :)

Słuchawki/głośniki to najważniejsza część zestawu. 

A do listy grajków dorzucił bym shanlingi.

Przede wszystkim jakie będą słuchawki? Nauszne, douszne? 

Co w dźwięku lubisz? I jaki budżet? Przy 1000zl ja bym wolał dać 700 na słuchawki a resztę na grajka, niż po równo, lub na odwrót.

 

47 minut temu, userfrom napisał:

W przypadku niektórych tanich dapów może się okazać, że telefon którego używasz gra równie dobrze lub lepiej, więc korzystniej najpierw dobrać słuchawki, a potem testować za ich pomocą dapy.

 

Ci panowie mają rację. Zacznij od słuchawek. Sprawdź je ze smartfonem. Potem dobierz ewentualnie DAP.

Poza tym jak już szukasz DAPa, na słuchawki nie żałuj. Ale wybierz je dobrze.

Edytowane przez Bernie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam daję plus dla dx50. Miałem Sansa Fuze, Fuze+, ipod classic, touch 4g, iphone 4, fiio x1, dx50, cowon plenue d, a obecnie pioneer xdp100. Najdłużej byłem z DX50 z którego byłem więcej niż zadowolony. Pioneer to znacznie poważniejszy zawodnik, ale szczerze daje mi mniejszy fun niż dx50 i to co mnie w nim trzyma to otwarty android.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, LuQi napisał:

 

Przemyśl to jeszcze. Ta przygoda z reguły szybko się nie kończy co mocno przekłada się na stan portfela ;)

Dlatego chcę wybrać jak najlepiej, żeby mi starczył na jak nadłużej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, LuQi napisał:

 

Przemyśl to jeszcze. Ta przygoda z reguły szybko się nie kończy co mocno przekłada się na stan portfela ;)

Zgadzam się w 100%. Ta zabawa jest ja narkotyk. Uzależnia;) Ale, przy odrobinie zdrowego rozsądku ... Polecam. Warto się pobawić. Nie zgadzam się jednak z opinią, że pierwszym krokiem ma być zakup drogich i być może bardzo dobrych słuchawek. Jeśli już to po serii odsłuchów. Żeby mieć perspektywę, radzę jednak zakup tanich, dobrze grających doków, np. KZ ZST i jak radził @Bernie podłączenie ich do smartfona. A później to już kolejne kroki i etapy wtajemniczenia i coraz głębsze i częstsze sięganie do portfela:P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 2.04.2018 o 10:29, chico99 napisał:

Zgadzam się w 100%. Ta zabawa jest ja narkotyk. Uzależnia;) Ale, przy odrobinie zdrowego rozsądku ... Polecam. Warto się pobawić. Nie zgadzam się jednak z opinią, że pierwszym krokiem ma być zakup drogich i być może bardzo dobrych słuchawek. Jeśli już to po serii odsłuchów. Żeby mieć perspektywę, radzę jednak zakup tanich, dobrze grających doków, np. KZ ZST i jak radził @Bernie podłączenie ich do smartfona. A później to już kolejne kroki i etapy wtajemniczenia i coraz głębsze i częstsze sięganie do portfela:P

Zabijecie mnie xd Niestety los sprawił, że mój budżet zmniejszył się do 300 zł i zdecydowałem się zakupić tego nintaus-a x10. Nie oczekiwałem zbyt wiele po tym chiniolu ale okazało się, że gra zaskakująco dobrze - lepiej niż mój smartfon. Słuchawki mam, jakieś nauszne sony ale planuję dokupić dokanałówki Jbl t110/mrice e300. Co myślicie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, Wachstiel napisał:

Zabijecie mnie xd Niestety los sprawił, że mój budżet zmniejszył się do 300 zł i zdecydowałem się zakupić tego nintaus-a x10. Nie oczekiwałem zbyt wiele po tym chiniolu ale okazało się, że gra zaskakująco dobrze - lepiej niż mój smartfon. Słuchawki mam, jakieś nauszne sony ale planuję dokupić dokanałówki Jbl t110/mrice e300. Co myślicie?

Mogłeś jeszcze trochę zaoszczędzić

https://pl.aliexpress.com/item/NiNTAUS-X10-MP3-Player-Upgraded-Version-DSD64-24Bit-192Khz-Entry-level-HIFI-Music-High-Quality-Mini/32805453721.html

Ja kupiłem za chyba niecałe 50$ z upustem jakimś. Musisz tylko uważać na dobór doków. Ten chińczyk to ostry grajek:P W sensie ostra góra, wycofana średnica i brak kontroli basu. Standard w tej półce cenowej. Radziłbym jakieś miękkie, które stonują górę, bo z basem już nic nie zrobisz.T110 nie wiem jak grają, ale mirce powinny pasować. W tej cenie dobry wybór. DAP czyta praktycznie wszystko, trochę za duży ale ujdzie, niezła obsługa, spoko oprogramowanie, metalowa obudowa, wyświetlacz daje radę, line-out i super aku (dlatego go kupiłem) ponoć 60godz nigdy nie liczyłem ale gra to i gra:D

Na koniec popsuję ci trochę humor. Jak miałeś budżet 300zł to mogłeś trochę poszukać i wyhaczyć używkę M1(Shanling). Całkiem inna bajka jeśli chodzi o reprodukcję dźwięku. Ale z drugiej strony, wg mnie, powinno się przechodzić kolejne etapy, dążąc do doskonałości;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

5 godzin temu, chico99 napisał:

Mogłeś jeszcze trochę zaoszczędzić

https://pl.aliexpress.com/item/NiNTAUS-X10-MP3-Player-Upgraded-Version-DSD64-24Bit-192Khz-Entry-level-HIFI-Music-High-Quality-Mini/32805453721.html

Ja kupiłem za chyba niecałe 50$ z upustem jakimś. Musisz tylko uważać na dobór doków. Ten chińczyk to ostry grajek:P W sensie ostra góra, wycofana średnica i brak kontroli basu. Standard w tej półce cenowej. Radziłbym jakieś miękkie, które stonują górę, bo z basem już nic nie zrobisz.T110 nie wiem jak grają, ale mirce powinny pasować. W tej cenie dobry wybór. DAP czyta praktycznie wszystko, trochę za duży ale ujdzie, niezła obsługa, spoko oprogramowanie, metalowa obudowa, wyświetlacz daje radę, line-out i super aku (dlatego go kupiłem) ponoć 60godz nigdy nie liczyłem ale gra to i gra:D

Na koniec popsuję ci trochę humor. Jak miałeś budżet 300zł to mogłeś trochę poszukać i wyhaczyć używkę M1(Shanling). Całkiem inna bajka jeśli chodzi o reprodukcję dźwięku. Ale z drugiej strony, wg mnie, powinno się przechodzić kolejne etapy, dążąc do doskonałości;)

Kupiłem trochę drożej, ale z allegro i przyleciał z Warszawy. Świetna sprawa, tylko te słuchawki. Chyba założę nowy temat specjalnie dla nich :P Co do baterii - słuchałem dziś +/- 8 godzin i nawet kreski nie ubyło :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności