Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wzmacniacz słuchawkowy/DAC/? Do HE400i i innych, około 1k PLN


MiD

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

Mam parę słuchawek do napędzenia i jestem w dość nietypowej sytuacji:

- W domu używam najczęściej Hifimanów HE-400i napędzanych AIMem SC808 na standardzie i działa to nawet znośnie ale brakuję mi chyba mocy w dolnych zakresach. 
- W pracy używam dwóch modeli, Grado SR80e oraz IEMów z MassDropa -> NuForce EDC In Ear Monitor ale to już leci z laptopa i niestety brzmi jak katastrofa.

 

Chciałbym kupić coś na tyle mobilnego żebym mógł od czasu do czasu to ze sobą zabrać i było na tyle dobre, żebym chciał to ze sobą zabierać :) 

To jak moje planarki grają na SC808 "prawie" mi odpowiada. Jedyne czego by mi brakowało to delikatnego przyciemnienia zakresu do 150hz albo chociaż wysunięcie go bardziej do przodu. Grają zbyt grzecznie a chciałbym żeby ten zakres zyskał na mocy. To jak SR80tki grają dolnym środkiem jest naprawdę przyjemne ale w nich też można byłoby dołożyć tego dolnego zakresu. 

 

Jak ja to widzę:

Wyjście AIM-> "Sprzęt, który kupię" -> Słuchawki

Wyjście AIM->"Sprzęt, który kupię -> Wzmacniacz, do którego mam wpięte kolumny -> Kolumny 
USB w laptopie-> "Sprzęt, który kupię" -> Słuchawki

 

Moje propozycję: 
AUNE X1S + X7S
AUNE T1 MK3

 

O2 odpada ze względu na podłączenie się tylko po RCA z tego co pamiętam. Dalej nie mam pojęcia.

 

nie znam się w ogóle, ale oba wyżej podane modele spełniają moje wymagania co do podłączenia. Na Massdropie teraz jest x1s + x7s za 380 dolców i to w sumie byłoby jakieś 1300zł i tyle jestem jeszcze skłonny zapłacić ale nie słyszałem nigdy tego zestawu. 

 

Dzięki z góry!

Edytowane przez MiD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X1s sam powinien dać radę.

Nie widzę konieczności dokładania X7s do tych sprzętów.

T1 mocy ma aż z zapasem, ale zarówno mk1 jak i mk2 na seryjnej lampie brudno grały i nie porywały.

Można jeszcze pomyśleć nad tym pierdkiem: http://allegro.pl/xduoo-ta-01-hifi-usb-dac-amp-dyst-pl-gw-12m-i6799766088.html

Bigmaras jest u nas na forum, może wypożyczyłby Ci za kaucją na odsłuch. Wtedy ewentualnie gdyby nie podeszło, wtopiłbyś tylko hajs na podwójną przesyłkę. A szansa, że się spodoba jest duża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba żaden o2 nie miał WEJŚCIA na RCA, jak już to dac obiective samodzielny na wyjścia RCA.

 

O2 to sam amp, obiective to już sam DAC, o tyle fajnie że można mieć oba w jednym małym aluminiowym pudełku.

Taki komplet fajnie się zgrywa z he4xx ale nie wiem jak to by było z 400i obie pary mają do siebie blisko a są pewne różnice.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trochę poczytałem i poogladałem na jutubie recenzji i większość osób stwierdza że połączenie x1s+ x7s to must be bo zestaw gra lepiej niż pojedynczo. Jaka jest wasza opinia na ten temat? 

 

xduoo ta-01 odpada ponieważ nie ma wyjścia RCA żebym mógł się do niego wpiąć z kolumnami.

 

zastanawiam się nad jeszcze jedną rzeczą, czy nie kupić przenośnego uDac-3/uDac-5 a w domu zbudować drugiego prawdziwego lampowego toru z takiego chociażby DarkVoice'a 336.

Tylko nie wiem jak taki udac-3/5 zgra się z przenośnymi słuchawkami jak grado sr-80e i NuForce'ow EDC-> nie chciałbym ZA BARDZO przyciemnić góry tym bardziej, że moje preferencje co do muzyki to chociażby takie utwory jak te ze ścieżki dźwiękowej do Bloodborne, Globus, E.S. Posthumus aż po... Machine Head'a, Trivium czy Metalcore'owe kawałki. W ciemnych torach przeszkadza mi brak możliwości "dosięgnięcia" talerzy czy efekt "zasłoniętej" gitary prowadzącej. 

 

co sądzicie o takim pomyśle? I czy dopłacanie do uDaca-5 jest opłacalne? No i czy "taniej i lepiej" nie będzie kupić właśnie x1s + x7s i mieć temat przenośnego i stacjonarnego sprzętu załatwionego za jednym zakupem?

 

Doskonale znam różnicę pomiędzy Solid Statem a Lampą. W domu mam Randalla RG75 a w salce Engla Fireballa 100tke.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ups, właśnie umarł mój idealny plan kupienia po cichu przed drugą połówką uDaca i zrobienie super toru lampowego do domu. Dzięki, że mówisz!

 

Czyli zostają same solid state'y i sygnatura x1sa z recenzji zarówno pasuję do moich upodobań jak i do słuchawek, które posiadam tzn. szybki mocny bas, neutralny środek i poprawa u góry powinna się zgrać z moimi HE-400i i poprawić brzmienie na Grado.

 

Samego DACa mógłbym brać do pracy a w domu miał możliwość zbudowania toru o x7s i x1s bo na pewno w przyszłości uderzę o klasę wyżej niż obecne HiFiMany.

 

chyba, że coś z oferty smsa czy może o2+dac albo schiita.

 

14 minut temu, ZenekHajzer napisał:

Zamiast X1s i X7s lepiej pójść w aune S6.

 

Rozumiem, że te s6 zjada na śniadanie x1s+x7s?

 

edit: a jakby rozdzielić tak dwie lokalizację, pracę i dom. Do pracy wybrać coś taniego i przenośnego: Fiio e10k, black cube, u-dac3 spasowanego właśnie z takimi grado sr-80e i EDCkami  a do domu Aune S6? W pracy muszę coś mieć bo jak mój HP się rozkręci to jest tyle syfu na wyjściu słuchawkowym, że nie da się normalnie słuchać muzyki.

Edytowane przez MiD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa zastawy są znacznie lepsze. 

 

Nie wiem czy uDac wydoli 400i/s/4xx jednak potrzebują aby rozkręcić ampa, do grado az az ale czy złapią synergie?

Dobranie czegoś do sr80e może być problemowe seria E to już V, powiedz co chcesz poprawić.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HE-400i są używane tylko stacjonarnie w domu przy komputerze. W kompie mam już sc808 w standardzie.

 

Grado są używane głównie w pracy i mobilnie z laptopem kiedy muszę mieć dostęp do odgłosów z zewnątrz. Jak chcę się odciąć od zewnątrz to wkładam IEMy EDC z Massdropa.

W pracy mam jedynie integre z Zbooka od HP a na niej każde słuchawki "skrzeczą" i "gubią" dźwięki, nawet nie da rady wyłapać różnicy czy to 320 czy flac.

Ale podłączone pod SC808tke wydają się mieć zbyt małą scenę jak na słuchawki otwarte. Wychwalana przez wszystkich średnica Grado nie pokazuję wystarczająco dużo powera w instrumentalnych kawałkach. Dociążenie niższych zakresów środka powinno tu pomóc. Góra może zostać ale bas mógłby być lepiej kontrolowany żeby nie zakrywał innych zakresów. Wydaje mi się czasem, że gubią się w kawałkach gdzie utwór operuję na niższych zakresach i w takim wypadku talerze giną. Dobrym przykładem jest tu to: https://www.youtube.com/watch?v=pNkQMtZAMAw (ścieżka dźwiękowa z Dooma) bądź to: https://www.youtube.com/watch?v=0G9Qd_84YZs - talerze giną całkowicie a to akurat jest dość dla mnie ważne, lubię separację instrumentów bo skupiam się np. przez całe 5 minut na gitarze basowej albo na perkusji żeby wczuć się w dynamikę utworu.

 

Lekko przyciemniony DAC z bardzo dobrą kontrolą do 150hz powinien dać mi to czego chcę. Jak będzie za mało góry albo będzie zbyt schowana i przyciemniona to zawsze mogę dorzucić +1 w korektorze.

 

Więc jeżeli chodzi o produkty to jedynymi rozwiązaniami jakie widzę jest właśnie ten nieszczęsny x1s z massdropa za około 700-800zł bo udac-3 może dołożyć za dużo basu i będzie zbyt ciemny a udac-5 już będzie zbyt drogi.

 

Chyba że macie inne wnioski?

Edytowane przez MiD
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj posłuchać starszych gardo, a usłyszysz tą słynną średnice której w serii E już nie ma za wiele, bo E tak ma właśnie akcentować skraje pasma na bas i soprany choć do 225 nie ma tam aż tak dużo sopranów. Wyjątkiem jest sr60E ponoć udane przez wielu chwalone, ale i tak wolałem starsze wyższe modele.

 

Jak chcesz zostawić grado sr80E to o2 + dac (dość równy) lub aune ale tej firmy nie znam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności