Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki BT - wokołouszne lub dokanałowe


mazo89

Pytanie

Cześć,

Jestem już trochę zmęczony szukaniem :( Szukam słuchawek BT idealnie do 500zł chyba że np. za 600 czy 700 będzie coś super extra przebijającego wszystko do 500.

Muzyka której słucham: duuuużo wokalu (np. Mela Koteluk, Florcence, Sorry Boys, Tory Amos), rock w różnym wydaniu (Clapton, Pink Floyd, Riverside, Stereophonics, Hooverphonic), muzyka elektroniczna (M83, Avici, Daft Punk) ale też instrumentalna, pop, jazz (Jan Garbarek)


Muzyka której nie słucham: rap, hiphop, metal, bardzo mocny rock (okazjonalnie), techniawa, cieżkie basowe klimaty.

 

To na co wydaje mi się zwracam uwagę (nie jestem audiofilem, ciężko mi się wypowiedzieć słownictwem profesjonalnym): czysty i szczegółowy wokal z przodu - nie może być przytłumiony albo jak "spod wody", wyraźna scena i szczegółowość (np. płyta koncertowa Coldplay z 2004 roku z Londynu), uniwersalność - żaden gatunek nie brzmi do dupy oprócz może rapu czy hip hopu. Bas nie jest priorytetem - ma być ale bez przesady. Wydaje mi się, że większe znaczenie ma dla mnie góra i środek niż dół.

Słuchawki które wydawały mi się, że brzmieniem mi bardzo odpowiadały: JBL E25BT - jednak nie dało się w nich rozmawiać przez telefon (kiepska jakość) oraz miały krótki czas działania dlatego odpadły.

Próbowałem też Bayerdynamic Byron BT - były ok dla wokalu, rocka ale na padły na muzyce elektronicznej. Teraz mam Edifiery W830BT i niestety ale wokal jest jak spod wody - wydaje mi się że świetnie grają do muzyki bardziej basowej z mniejsza ilościa wokalu (jak coś to nówki po 2h odsłuchu mam do sprzedania w cenie zakupu za granica + wysyłka)

Szukam: dokanałówek BT z przyzwoitym czasem działania lub wygodnych wokołousznych BT - nauszne odpadają bo mi uszy więdną.

Będę wdzięczny za pomoc! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

I polska cena mówi o półce cenowej dla ich dźwieku. Poczytaj testy jest kilka polskich

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Definitive technology Symphony 1 z amazon.com za ok 170 $

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Mam podobny dylemat i też chyba zaryzykuje kupno DTS 1.

Przeczytałem chyba połowę internetu od wczoraj i faktycznie za tą cenę 170 dolarów (czyli z revolutem 580 pln) nie da się kupić lepszych słuchawek, ba nawet przewodowe będą dużo gorzej grać.

W razie jakby nie przypasowały na pewno w Polsce sprzedadzą się w cenie kupna, a nawet i drożej.

Kilka dni temu licytacja słuchawek zakończyła się na 630 pln.

 

Tylko pytanie czy te 580 pln to cale koszta? Niby na Amazonie dodają jakiś podatek (30 usd) jak dałem adres polski, więc chyba to całą kwota do zapłaty po opodatkowaniu.

Nie mylę się?

 

Inne pytanie, czy 5 letnia gwarancja jest honorowana w EU?

 

Jedna recenzja z amazonu:

Cytuj

This is a great headphone at this price!
A very flat frequency response. I would have preferred a little more bass, but I'm not complaining. You can switch on ANC which increases the bass. Excellent sound quality from the USB connection through its inbuilt DAC. Bluetooth also works well. Noise cancellation increases bass but doesn't do what it's meant to do well.
These aren't portable as they are too big and you'll look weird walking around with them.
In conclusion, at $109, I wouldn't think twice if you want Bluetooth headphones for home.

Basem nie walą, ale dla mnie to akurat plus, bo potrzebuje słuchawek do pracy/odprężenia po pracy, a przy basowym graniu nie da się skupić.

Edytowane przez Luqart
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wrzuciłem do koszyka na Amazonie i Amazon pobiera w tych 170$ depozyt w wysokości 31,66$ co daje dokładnie 23% od ceny zakupu z wysyłką. Więc to jest już cena ostateczna z VATem bo na elektronikę nie ma innych opłat "celnych" niż VAT.

Gwarancja producenta mówi o zakupie w USA (to się zgadza, mimo że wysyłka do PL) od oficjalnego dystrybutora. Pytanie czy "sklep" o nazwie Just Right! z Amazona jest takim właśnie dystrybutorem... W ofercie amazona jest link do PDF z warunkami gwarancji producenta więc wygląda na to że tak. W warunkach jest napisane, że gwarancja nie przechodzi na kolejnego właściciela w przypadku odsprzedaży - no i kwestia wysyłki do USA w ramach gwarancji. 

Edit:  Kupione. Mają przyjść w ciągu 2 tygodni. Dam znać jak posłucham

Edytowane przez mazo89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dnia 29.03.2018 o 12:58, Jaro54 napisał:

Definitive technology Symphony 1 z amazon.com za ok 170 $


Słuchawki kupiłem. Doszły dzisiaj (wtorek) czyli w ciągu 1 dnia roboczego a wybrałem najtańszą przesyłkę. Także wow!

Słuchawki są na prawdę świetnie! Idealnie w moje preferencje :) @Jaro54 dziękuję!

 

Poza tym jakoś wykonania wyżej niż wszystko co miałem w ręce...

@Jaro54

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Też je mam ;) Nie mogłem wytrzymać i kupiłem także MDR1000X.

Muszę powiedzieć, że to inna szkoła grania trochę.

MDR1000X bardziej rozrywkowe, a DTS1 mają niesamowitą scenę i grają dosłownie jakbym kolumn słuchał.

Oba grają świetnie, ale do mojej muzyki to chyba MDR wydają się lepsze, ale są 2x droższe.

Na pewno Soniacze nie są warte dopłaty 6 stów, myślę, że tak ze stówkę (zakładam, że 10% max)

 

Doszły, szybko bo wysyłka z Niemiec, a cena z USA ;)

Wydaje mi się, że gwarancja normalnie płynie na 5 lat i jest realizowana w EU.

 

Ogólnie rzecz biorąc na razie lepiej oceniam DTS1 i MDR1000X niż przewodowe Denony D600 z Geek out'em 450.

 

Muszę się porządnie zastanowić które zostawić.

Oczywiście to wszystko to pierwsze wrażenia.

 

Za te 580 pln jestem prawie przekonany, że nie kupi się lepszych bezprzewodowych jak i przewodowych słuchawek.

Tutaj jest fajne porównanie DTS1 z MDR1000X i innymi, https://www.avtest.pl/sluchawki/item/796-definitive-technology-symphony-1

Edytowane przez Luqart
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
44 minuty temu, Caution napisał:

W końcu pojawiło się więcej informacji na ich temat, ale chyba miałem do nich zbyt wysokie oczekiwania jak Soniacze MDR-1000X brzmią lepiej.

Czy lepiej? Na pewno inaczej to więc kwestia preferencji czego szukasz i czego oczekujesz od słuchawek 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności