Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pierwsze stereo, 25 m2 , do 1500 zł, FLACi z laptopa, DAC?


Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Oskar2905 napisał:

jedno i to samo. 

 

Tak. Ten cd to nie jest wysoka półka. Kto Ci takich głupot nagadał haha :D ? 

 

Ten telefunken nie jest w taniej niż u nas. Nie opłaca się. 

chyba żeś poszalał z tymi cenami :P ? Po co polecać nie opłacalne oferty jak u nas jest taniej? 

 

Telefunken RR 200 60€

czy

Telefunken TR350 ok 60 (nie widziałam w PL taniej) a od Niemca większe prawdopod., że nie grzebany i słuchany tylko w niedziele po sumie :D

czy

Sanyo JA 220 za 20€ (trochę radia będzie brakować)

 

To za ile warto było by przytulić?

https://www.ebay-kleinanzeigen.de/s-anzeige/telefunken-tr-1200-hifi-receiver/815887066-172-1331

Edytowane przez Majeczka98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Oskar2905 napisał:

Weź tego sanyo. Podłączysz sobie do niego kompa i będziesz miała radio online lepszej jakości niż normalnie z fal FM. 

 

A jakie do tego kolumienki bo tu widzę wzmak słabsiejszy troszkę :)

Czy to, z jakimiś w miarę kolumnami, zagra lepiej, niż te hajendy, które chciałam nabyć? :)

Czytałam, ze można te "Grundigi" podrasować, jakiś GAT niejaki - czy opłaca się to robić, czy w ogóle jeszcze to robią?

Jeżeli nie potrzebuję dyskoteki to czy do delektowania się muzyką będzie to ok na jakiś czas; żeby była scena, głębia, stereofonia itp?

 

O kuźwa, czy ja już jestem audiofilką?  :rolleyes:

Edytowane przez Majeczka98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, Majeczka98 said:

 

A jakie do tego kolumienki bo tu widzę wzmak słabsiejszy troszkę :)

Czy to, z jakimiś w miarę kolumnami, zagra lepiej, niż te hajendy, które chciałam nabyć? :)

Czytałam, ze można te "Grundigi" podrasować, jakiś GAT niejaki - czy opłaca się to robić, czy w ogóle jeszcze to robią?

Jeżeli nie potrzebuję dyskoteki to czy do delektowania się muzyką będzie to ok na jakiś czas; żeby była scena, głębia, stereofonia itp?

 

O kuźwa, czy ja już jestem audiofilką?  :rolleyes:

Przeż te wzmaki to zwykła budżetówka jest, co byś nie wybrała zagra tak samo słabo... Jak już coś wybierasz z budżetowych wzmaków, to zainteresuj się Creek'iem 4040 i Arcam Alpha. Ja bym na Twoim miejscu dozbierał nieco kasy, kupisz taką budżetówkę, okaże się że to nie to i zabawa od nowa...

 

Ps. Audiofile to na ogól nadęte buraki, którzy twierdzą że bez kabli za 1mln $ i marmurowych podstawek pod nie nie da się mieć dobrego stereo. Także wydaje mi się, że nie jesteś:D

Edytowane przez koxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, koxy napisał:

Przeż te wzmaki to zwykła budżetówka jest, co byś nie wybrała zagra tak samo słabo... Jak już coś wybierasz z budżetowych wzmaków, to zainteresuj się Creek'iem 4040 i Arcam Alpha. Ja bym na Twoim miejscu dozbierał nieco kasy, kupisz taką budżetówkę, okaże się że to nie to i zabawa od nowa...

 

Tylko one kosztują kilka razy więcej od Sanyo.

To czemu wszyscy to zachwalają (grundig v1700 itp) a po GAT ponoć odlot. Kłamią?

 

5 minut temu, koxy napisał:

Zestawy przejściowe to strata czasu i pieniędzy, wiem to po sobie...

To na czy Ty - "początkujący" grasz teraz dla przykładu? :)

Edytowane przez Majeczka98
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minutes ago, Majeczka98 said:

Tylko one kosztują kilka razy więcej od Sanyo.

To czemu wszyscy to zachwalają (grundig v1700 itp) a po GAT ponoć odlot. Kłamią?

 

To na czy Ty - "początkujący" grasz teraz dla przykładu? :)

 

Grundig tak ale z serii Fine Arts ze złotymi napisami, ale one kosztują. A kto Ci zrobi modifikację ?Ile Cię ona wyjdzie ? Słyszałaś jak to gra po modzie? Bo ja też mogę twierdzić, że plastikowe głośniki z biedry grają odlotowo. Założyłaś, że wzmak używany, może się zaraz zepsuć, może nie od razu, ale będzie wymagał wymiany kondesatorów, bo stare 30 letnie kondy nie trzymają już parametrów ? Nie wspomnę już o trzeszczących potencjometrach, upalonych końcowkach mocy itp itd

Ja Cię tylko uświadamiam, że kupno starego wzmaka, może wiązać się z kosztami, a jeśli to jeszcze miałby być wzmak"przejściowy" to już wogóle bez sensu. Nie odkywaj Ameryki, już ktoś to za Ciebie zrobił :)

 Takiego Arcam alphe 2 albo 3 idzie wyrwać za 50,60 ojro na ebayu a gra bardzo dobrze, stan w środku to zawsze jest loteria, mi się udało, Tobie też może.

 

Nie rozumiem tego drugiego pytania

Edytowane przez koxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minute ago, Majeczka98 said:

O Twój sprzęt chodzi.

 

"Grundig tak ale z serii Fine Arts ze złotymi napisami"

Rzeczywiście gra to dobrze? Może się rozejrzę.

Gra dobrze, napewno lepiej niż jakiś budżetowy wzmak, nawet ten co ma młodość dawno za sobą, jeśli o mój sprzęt chodzi to gra Arcam i Creek, reszty się pozbywam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minutes ago, Majeczka98 said:

903, 904, 905? Właśnie doszłam, że to złtoe napisy.

 

1 minute ago, koxy said:

Też dobre wzmaki tylko 903 "obsługuje" tylko i wyłącznie kolumny 8ohm no i bodajże jest na kościach STK, więc raczej bym go unikał, 904 tak samo+pilot, dopiero do 905 da się podłaczyć 4ohmowe kolumny

 

Edytowane przez koxy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, koxy napisał:

Też dobre wzmaki tylko 903 "obsługuje" tylko i wyłącznie kolumny 8ohm, 904 tak samo+pilot, dopiero do 905 da się podłaczyć 4ohmowe kolumny

A na czym tu bieda polega z tymi "tylko 8ohm", bo nie chcę teraz szukać po necie a pewnie się da w 2 zdaniach wyjaśnić laikowi (mi) :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolumny teraz w większośći są 8 i 4 ohmowe, jak podepniesz 4 omowe kolumny do wzmaka, który toleruje tylko 8 ohm to go spalisz :), więc żeby się nie ograniczać na przyszłość w wyborze kolumn najlepiej brać wzmaka, który obsłuzy kolumny 4 ohm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności