Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Astell&Kern Acro L1000 i S1000 - ten, tego o co chodzi?


Superata

Rekomendowane odpowiedzi

  • Moderator

Acro L1000 i S1000 - wzmacniacz i głośniki od Astella. Miałem duży niepokój wewnętrzny jak to im wyszło. Wzmacniacz słuchałem - jest bardzo dobry. Głośniki dopiero przede mną. 

Tu możecie wstępnie wyrobić sobie zdanie jak sobie radzi AK w dużym audio. 

http://hifizone.pl/recenzja-astellkern-acro-l1000-s1000/

 

be2de6ef-a51c-4f8c-b723-f3bb1bfed6da.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Moderator

Powiedzmy cena wyjściowa, ale zdziwiłoby cię dla ilu osób ważne jest mieć coś innego. 

Mając Sp1000 lub Ak380 pewnie dla swojego egoizmu dokupiłbym L1000 i S1000.

Na avs podawaliśmy w ciemno cenę L1000 6000 PLN - wiele osób odsłuchiwało tylko jako wzmacniacz słuchawkowy i stwierdzało że jak na jakość i tego producenta to cena zaskakująco niska. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Muszę przyznać, że design bardzo fajny. Zresztą, w ogóle ich produkty wyróżniają się pod tym względem.

Poza tym jako fan iRivera z dawnych lat, muszę powiedzieć, że jestem pełen szacunku dla faktu, jak wymyślili się na nowo. Pomysł z wejściem w hi-end za grubą kasę (szczególnie w porównaniu do konkurencji z tamtych czasów) pod nową marką, wydawał się mocno ryzykowny, a już zupełnie jeśli weźmie się pod uwagę fakt, że iRiver naprawdę marnie przędł zarówno finansowo, jak i pod względem gamy produktów (Clix2 był chyba ostatnim naprawdę udanym produktem, a później było już tylko gorzej).

Cały czas im trochę kibicuję, pomimo, że już od dawna wyrzekłem się pomysłu noszenia ze sobą DAPów innych niż smartphone, więc w zasadzie nie jestem ich targetem.

Fajnie, że cały czas poszerzają gamę produktów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas w Breslau jest taki apartamentowiec z mikroapartamentami dla młodych ludzi (koło Mostu Szczytnickiego).  Część mieszkań jest naprawdę mikro ;). Taki zestaw jest więc całkiem do rzeczy dla mieszkańca takiej dziupli.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wulkan napisał:

Pierwsze, o czym pomyślałem, to, że w kibelku miło by było obcować z tym zestawem?

A gdzie byś dostał glazurę pozwalającą na adaptację akustyczną łazienki? :D

W sumie mam pomysł na biznes - ceramiczne piramidki naścienne z Opoczna!  :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 27.03.2018 o 08:47, ZenekHajzer napisał:

A gdzie byś dostał glazurę pozwalającą na adaptację akustyczną łazienki? :D

W sumie mam pomysł na biznes - ceramiczne piramidki naścienne z Opoczna!  :)

Zauważyłem, że im lepiej dobrany sprzęt (i otoczka - akcesoria audio), tym lepiej radzi sobie w pokoju nawet z gołymi ścianami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, wulkan napisał:

Zauważyłem, że im lepiej dobrany sprzęt (i otoczka - akcesoria audio), tym lepiej radzi sobie w pokoju nawet z gołymi ścianami.

Powiem, że ja odkryłem potęgę basstrapów -> to naprawdę potrafi wiele zdziałać. Aż strach pomyśleć jaki efekt można uzyskać w profesjonalnie zaprojektowanym pomieszczeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, ZenekHajzer napisał:

Powiem, że ja odkryłem potęgę basstrapów -> to naprawdę potrafi wiele zdziałać. Aż strach pomyśleć jaki efekt można uzyskać w profesjonalnie zaprojektowanym pomieszczeniu.

Ale do tych głośniczków to raczej basstrapów nie potrzeba, bo one basu raczej żadnego nie generują ;)

Naprawdę jak już robią taki produkt, to mogli nawet kosztem większej ceny wsadzić jakieś lepsze głośniki niż to chińskie g ze znaczkiem znanej firmy.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, stefanbat napisał:

Ale do tych głośniczków to raczej basstrapów nie potrzeba, bo one basu raczej żadnego nie generują ;)

Naprawdę jak już robią taki produkt, to mogli nawet kosztem większej ceny wsadzić jakieś lepsze głośniki niż to chińskie g ze znaczkiem znanej firmy.  

Basstrapy już z erisami e8 poprawiają akustykę znacznie (pomieszczenie 24m2).

Natomiast w tych pieniądzach to jest trochę sprzętu, który na pewno wygląda lepiej, a pewnie i zagra lepiej. Ale za to DAC wygląda nieziemsko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
  • Moderator
Cytat

Można powiedzieć, że prawdziwą wartość tego modelu poznamy dopiero, gdy założymy na głowę słuchawki. Jego dźwięk robi jeszcze większe wrażenie, niż wzornictwo czy jakość wykonania. Wiecie czym tak naprawdę jest ACRO L1000? To AK380 dla tych, którzy nie muszą raczyć się hi-endowym dźwiękiem poza domem. Za jedną czwartą ceny, z czterema gniazdami słuchawkowymi i dodatkowymi gniazdami głośnikowymi, idealnymi do napędzenia biurkowych monitorów. Dla mnie to oczywisty kandydat na rynkowy hit. Gorąco polecam!

 

Test:

https://www.stereolife.pl/archiwum/testy-lista/sluchawki-i-wzmacniacze-sluchawkowe-lista/3712-astell-kern-acro-l1000

 

astell-kern-acro-l1000.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności