Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DX 150


Vaiet

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Panowie, mam pytanie; Na chwilę obecną posiadam dwa DAP-y Fiio X5 pierwszej generacji i Fiio X5 3. Wszystko było w miarę dobrze do niedawna, poza faktem, że X5 3 nie widział drugiej karty sd w sytuacji kiedy załadowane był dwie sztuki po 256 gb. Tą drugą trzeba było montować ręcznie używając opcji "mount sd card". Było to uciążliwe ale jeszcze na akceptowalnym przeze mnie poziomie trudności. Czarę goryczy przelały kolejne aktualizacje x5 3. Pliki 24 bitowe tną się nagminnie, doszło do tego, że dwie karty po 256 gb przełożyłem do x5 pierwszej generacji. Ale jakość niestety nie ta.... mam dość tej sytuacji i zacząłem myśleć o nowym DAP-ie. Biorę poważnie pod rozwagę dx 150 z amp8. Jestem świadom, że ma on tylko jeden slot micro sd, ale akceptuję to. Pytanie zasadnicze; czy jest znacząca różnica w jakości dźwięku generowanego przez dx150 z amp8 w stosunku do Fiio x5 3. dodam jeszcze, że moje ulubione słuchawki w chwili obecnej to Anew u1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karty są jak najbardziej ok. Oryginalny Samsung evo+ i Sandisk ultra. poza tym x5 pierwszej generacji nie widzi problemu. Dostrzega obydwie. To ewidentnie wina x5 3. Temat był poruszany na którymś z anglojęzycznych forum. Poza tym nowy fw jest wykastrowany  z funkcji która nie wpływa bezpośrednio na jakość dźwięku, ale dla mnie była ważna, to taki powiew nostalgii i nawiązanie choćby do decków kasetowych. Mam na myśli VU meter. Bez tego nic już mnie nie trzyma przy fiio x 5 3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykastrowanie z funkcji jest sprawką użytkowników, nawet tu na forum były głosy przeciwko. Sformatuj karty. Jeśli przekładasz pomiędzy urządzeniami, to każde zostawia swoje ślady, niekoniecznie niegroźne. X5 I gen jest mniej wrażliwy przez prostszy system. X5 Iii gen ma androida. A co do widzenia kart np. tak było na początku że tylko na pierwszej można było zapisywać pliki offline Tidala bo Tidal nie widział 2 kart 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



A co do widzenia kart np. tak było na początku że tylko na pierwszej można było zapisywać pliki offline Tidala bo Tidal nie widział 2 kart 


W Tidalu właściwie to do tej pory nie ma opcji wyboru drugiej karty (Onkyo DP-X1). Wspominałem o tym twórcom w komentarzu w GP już dobrą chwilę temu (na pewno ponad rok do tyłu), ale do tej pory nic się nie zmieniło.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gagorszakul napisał:

Witam,

 

zdecydowałem się jednak na iBasso dx150, o ewentualnej zmianie słuchawek będę myślał w niedługiej przyszłości. Jednak niestety nie jestem jeszcze w stanie nic powiedzieć o tym odtwarzaczu ponieważ nie udało mi się go odpalić. Po ekranie ładowania urządzenie pracuje około 15 sekund i się zawiesza (ponownie włącza się ekran ładowania i tak już pozostaje). Odtwarzacz odebrałem w sklepie MP3Store w Łodzi, jutro pojadę z ewentualną reklamacją/zwrotem.

 

Niestety urządzenie po włączeniu działa zbyt krótko żeby można było cokolwiek w nim sprawdzić, jednak jeśli uda mi się wejść na stronę startową androida to widzę że jest tam zainstalowany Chrome i Sklep Play, czy tak wygląda system w fabrycznie nowym iBasso DX150? Ponieważ podejrzewam ze na moim egzemplarzu ktoś coś majstrował z oprogramowaniem. 

 

Spotkaliście się z takim problemem?  

 

Kupiłeś ewidentnie nie dość, że używany to najprawdopodobniej uszkodzony odtwarzacz. Nie ma play store w oficjalnym wydaniu i zapewne także ma wgrane alternatywne oprogramowanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, rico1973 napisał:

A jak z jakością dźwięku ma ktoś wrażenia z bezpośredniego porównania dx150 vs x5 3?

 

Ja zmieniłem dapa bezpośrednio z X5 III na dx150 AMP7 od Marka (polecam zestaw z ampem7/8 właśnie u Marka).

 

Fiio grało dużo ciemniej, gęściej. Mi takie granie nie podeszło, zabijało rozdzielczość. Dx150 AMP7 grało z wyższą rozdzielczością, bardziej kontrolowanym basem, równiej.

 

Ps. Ostatecznie zamieniłem dx150 AMP7 na fiio X7 II, który dla mnie gra lepiej - nie ma tak wygładzonych skrajów pasm jak dx150, czuć zarówno lepszą separację w basie jak i sopranach, fiio ma też trochę więcej wyższej średnicy i sopranów - czuć ten blask w sygnaturze, jest po prostu mniej relaksującym grajkiem niż iBasso, bardziej angażuje w muzykę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.03.2019 o 15:17, chico99 napisał:

Po krótkim godzinnym teście, mam sporo słuchawek do odsłuchania po wymianie na amp8, powiem tak: zdecydowanie uległy poprawie i tak już bardzo dobre

separacja, rozdzielczość, holografia, scena. Brzmienie jest pełniejsze i masywniejsze. Bas bardziej energetyczny i chyba jeszcze szybszy. Średnica czystsza i bardziej gładka.

Na górze chyba bez zmian. Lepiej się dogadały IT01s z amp8 niż z mojo, amp8>mojo>amp6.

 

A jak sybilanty, nie dają się we znaki 😉?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, rico1973 napisał:

Dzięki Najner, widzę, że to nie takie proste będzie.... x7 2 nie brałem pod uwagę, ale może warto mu się przyjrzeć.

 

Warto spróbować ze swoimi słuchawkami, bo dx150 i X7II grają na tyle inaczej, że nie można mówić o którymś lepszy/gorszy. Jasne słuchawki mogłyby lepiej się zgrać z ibasso na przykład ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Dzisiaj stałem się szczęśliwym posiadaczem dx 150 z Amp8. Mam jednak problem z aktualizacją. Obecna wersja to Android 6.01, 2.10.275. Wrzuciłem na kartę ostatnią aktualizację "o v1.03". Próbuję aktualizować i wyskakuje komunikat" veryfing failed, please check your package". Zmieniłem kartę na nową, sformatowałem ją, pobrałem na nowo pakiet i to samo. Wrzuciłem na kartę 2.11.293 (myślę, że może trzeba po kolei aktualizację robić) i to samo.... on line też nic... - check failed! Please check your network. a sieć jest bo wyświetlają się strony. Pomożecie coś Panowie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, rico1973 napisał:

Witam

Dzisiaj stałem się szczęśliwym posiadaczem dx 150 z Amp8. Mam jednak problem z aktualizacją. Obecna wersja to Android 6.01, 2.10.275. Wrzuciłem na kartę ostatnią aktualizację "o v1.03". Próbuję aktualizować i wyskakuje komunikat" veryfing failed, please check your package". Zmieniłem kartę na nową, sformatowałem ją, pobrałem na nowo pakiet i to samo. Wrzuciłem na kartę 2.11.293 (myślę, że może trzeba po kolei aktualizację robić) i to samo.... on line też nic... - check failed! Please check your network. a sieć jest bo wyświetlają się strony. Pomożecie coś Panowie?

 

Było zdaje się o tym. Prześledź wątek. Chyba @bigmaras  pomagał w rozwiązaniu problemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z wersji 6 do 8 (Oreo) nie aktualizujemy poprzez androida tylko musimy przede wszystkich wyczyścić cache oraz zrobić factory reset a następnie użyć procedury z pierwszej wersji Oreo, czyli wykonać aktualizacje za pomocą dołączonego do tejże wersji Android Toola. Dopiero po takiej aktualizacje możemy wrzucać kolejne wersje Oreo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, w moim dx150 coś szwankuje wifi ... mianowicie nie załącza się samoczynnie po włączeniu urządzenia (trzeba kliknąć w ikonkę i dopiero się po chwili odpala) a do tego co ważniejsze jest tragicznie słaby zasięg. Niby na wskaźniku jest mocny sygnał a cały czas zrywa połączenie... nie da się słuchać z Tidala :(. Problem ten zauważyłem po ostatniej aktualizacji ... czy ktoś miał podobny przypadek? pozdrawiam  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak nie miałem

 

zrobiłbym reset fabryczny i jak nic się nie zmieni, to jeszcze raz przeinstalował system

 

5Gz działa lepiej, tylko nie na wszystkich kanałach, chyba okolice setki nie - najlepiej na routerze ustawić jeden kanał na stałe, a wifi analizerem znaleźć najmocniejsze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, brunnerius napisał:

Dobra Pany qna blaszka, nie mogę dx150 zmusić do współpracy z win10... wtf? na 8 i 7 pyk i hulo na win10 nie, miał ktoś tak?

 

a sterowniki kolega zasiorbał z www? osobiście nie miałem problemów ani nikt nie zgłaszał więc obstawiał bym na coś w konfigu win10. Sprawdź dla pewności pliki systemowe z command menu - sfc /scannow

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@bigmaras nom, system jest czysty i kompletny, "file transfer" nie działał ale po przełączeniu na "zdjęcia i cośtam" zadydało na 10 ;)

@fusserg nom, se teraz znowu muzykę na nowo odkrywam ;) wychodzi, że czas życia grajka to u mnie około roku kalendarzowego :) zobaczymy ile dx "wyczymie" na razie w połączeniu z gr07x robi mi bardzo dobrze w uszy.

Edytowane przez brunnerius
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, rozariorozani napisał:

Niestety po resetach i wgraniu oprogramowania na nowo nie ma żadnej poprawy ...download na poziomie 0,5-2 Mbps za to upload 16 Mbps. Testowane oczywiście na różnych sieciach :(

 

to bym reklamował grajka, może moduł wifi szwankuje

Godzinę temu, brunnerius napisał:

Sory za posta pod postem 

Panowie, miałem dx50, dx90, dx80 tam warto było się pobawić customowymi romami (hehehee) czy w dx150 coś np lurker do dźwięku wnosi czy tylko użytkowo? 

 

bardziej użytkowo, w dx200 i dx150 zmiany w dźwięku w oprogramowaniu są kosmetyczne/albo żadne

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności