Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DX 150


Vaiet

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 30.06.2019 o 07:54, Mario89 napisał:

 Tn egualizer FX jest świetny. Prosty i ma wiele profilów do wyboru, a przede wszystkim działa ze spotify, ale nie wiem dlaczego nie działa u mnie poprawnie. W tle słychać mocne zakłócenia niestety  i ja nie jestem wstanie znaleźć przyczyny.

Wypróbuj inny z listy, może będzie działać lepiej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2019 o 05:59, brunnerius napisał:

@ireniqs no i co tam ciekawego, czytałem że niektórzy mają problem z odpaleniem trybu full mango. Tak się jak pies do jeża do tego moda lurkera przymierzam. Działa Ci tryb full mango? 

A tego nie wiem bo nie używam mango. Nie miałem okazji tego sprawdzić nawet. Może dzisiaj zerknę wieczorem jak znajdę chwilkę czasu.

 

E: działa wszystko ok, co więcej działa dużo sprawniej niż przed updatem. :)

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.07.2019 o 05:59, brunnerius napisał:

no i co tam ciekawego, czytałem że niektórzy mają problem z odpaleniem trybu full mango.

A to nie jest tak że na andku 8.1 trybu full mango nie ma nawet dodanego? U mnie był tylko na Lurkerze z androidem 6 i dlatego do niego wróciłem.

Edytowane przez atr3yu
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, atr3yu napisał:

@brunnerius Czyste mango szybciej się włącza i bateria trochę wolniej schodzi, ale tylko tak od pół godziny dłużej patrząc na cały cykl. Działa jednak mniej płynnie.

 

Dokładnie tak jest.

W 8.1 nie ma full mango, tylko mango player jest. Wczoraj instalowałem, lukera zresztą też.

I fakt batka dłużej działa ale responsywność mocno kuleje. Jak miałem andka 6 to nie używałem tego trybu, 

właśnie ze względu na tępą rekację ekranu dotykowego.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc tak ...

dx158 vs dx159

AMP9. Pierwsze wrażenie nieszczególne, podobnie jak napisał @Vaiet. Dźwięk płaski, scena wąska, zero dynamiki, grzeje się, mało mocy, mocno go trzeba odkręcić(volume).

Dałem spokój, bo spodziewałem się z marszu jednak, jeśli nie banana na gębie, to ciarów na placach. Rozczarowanie ale nie raz już tak było. Zostawiłem go, do pogrania na kilka godzin i ... Cud się dokonał.

To naprawdę porządny kawałek dźwięku. Spodziewałem się większej miękkości i rozmycia oraz ciemnej i mało detalicznej góry. Wcale tak nie jest DX159 gra otwartym nasyconym dźwiękiem z miękkim kontrolowanym basem i bezpośrednią średnicą. Mimo, że mikro detale umykają. to głębia i spójność powodują klimat zatopienia się w całość przekazu i swobodnego żeglowania po falach muzyki. Słodycz grania podkreślają wokale, i męskie i żeńskie. Są plastyczne i aksamitne. Julia Pietrucha wczoraj ukołysała mnie do snu, szkoda że tylko swoim wokalem ... Dawno już nie słuchałem tak nastrojowego i klimatycznego grania ... No może moje stare dobre drewniaki NH.

Podsumowując. DX159 dobrze się zgrał z dunu Falcon i dunu dk3001. Ładnie mruczał z Finischi. Ciekawie łupnął i zabrzmiał z R1. Słabiej z IT04, zagrały dość sucho, ale to może kwestia dobrania odpowiedniego kabelka. A i jeszcze dał radę meze99. Poskromił w nich często rozhulany bas. Meze zagrały ciepło i rozrywkowo.

Miałem amp8, dokupiłem amp9. Ani myślę sprzedawać amp8. Jednak dalej podstawowym moim ampem będzie amp8. Amp9 będzie opcją, która zawsze będzie pod ręką aby co jakiś czas zmienić sobie sygnaturę i odsłuchać swoje doki relaksując się i ciesząc się muzyką.

I na koniec jak miałbym wybierać tylko jeden amp, to jednak AMP8.

 

 

 

amp9.jpg

Edytowane przez chico99
  • Like 4
  • Thanks 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy miał ktoś problem z kartą microSD w DX150? Kilka razy karta Samsuga padła to udało mi się odbudować ją przez program partition wizard, ostatnio jak padła to już na amen, kupiłem nową 512GB i teraz mam cykora, że przypadkiem mogę ją uszkodzić, wrzucam muzykę na kartę i dopiero później wpinam ją do DAP.

Nie zauważyłem, żeby w Windowsie 7 była opcja wysuwania DX150, dziwne bo odpinałem kabel, gdy nie było przesyłu plików.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Liquid Snake napisał:

Czy miał ktoś problem z kartą microSD w DX150? Kilka razy karta Samsuga padła to udało mi się odbudować ją przez program partition wizard, ostatnio jak padła to już na amen, kupiłem nową 512GB i teraz mam cykora, że przypadkiem mogę ją uszkodzić, wrzucam muzykę na kartę i dopiero później wpinam ją do DAP.

Nie zauważyłem, żeby w Windowsie 7 była opcja wysuwania DX150, dziwne bo odpinałem kabel, gdy nie było przesyłu plików.

 

Karty samsunga (evo/evo+) uważam za jedne z bardziej trwałych ale nie niezniszczalnych. Jeżeli pada to pada, reanimacja może służyć do odzyskania danych ale nie do używania bo karta padnie i tak w niedługim czasie. Warto też pamiętać, że na allegro sporo jest podróbek i odrzutów produkcyjnych zatem jeżeli już kupujemy to tylko duże znane markety - media, avans, xkom etc.

Samo wysuwanie/odłączanie karty jest w windows 7 jak najbardziej i bez względu czy podłączamy dapa czy czytnik zawsze zalecałbym odłączenie najpierw softwareowe choć nie jest to aż tak istotne jak było w przypadku winXP

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za info, nową kartę kupiłem w brytyjskim Amazonie, mają świetny support więc jak coś się stanie to wiem, że mogę na nich liczyć, w sprawie uszkodzonej napiszę do supportu Samsunga, mają kilka lat gwarancji, to może coś się uda załatwić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Liquid Snake napisał:

Dzięki za info, nową kartę kupiłem w brytyjskim Amazonie, mają świetny support więc jak coś się stanie to wiem, że mogę na nich liczyć, w sprawie uszkodzonej napiszę do supportu Samsunga, mają kilka lat gwarancji, to może coś się uda załatwić.

 

Pytanie podstawowe kupiłeś od amazona czy na platformie amazon od innego sklepu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, bigmaras napisał:

 

Pytanie podstawowe kupiłeś od amazona czy na platformie amazon od innego sklepu?

 

Sold by MRXY LIMITED (NO Cash Back) and Fulfilled by Amazon.

 

NO cash back... no to mnie Marku troszkę zaniepokoiłeś tym pytaniem ;) 

Wciąż liczę na Amazona a jak nie to Samsunga, a tak w ogóle to liczę na samą kartę, że będzie działać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Sold by MRXY LIMITED (NO Cash Back) and Fulfilled by Amazon.
 
NO cash back... no to mnie Marku troszkę zaniepokoiłeś tym pytaniem  
Wciąż liczę na Amazona a jak nie to Samsunga, a tak w ogóle to liczę na samą kartę, że będzie działać


Kupiłeś od małego sklepiku co przez cały rok zebrał całe 29 opinii w tym jednego nega za wysłanie fake karty. Miałbym poważne wątpliwości czy to rzeczywiście oryginał a nawet jak oryginał to czy nie jakiś odrzut produkcyjny. Życzę powodzenia w walce ale kupuj następnym razem w dużej sieciówce albo bezpośrednio od amazona a będziesz spał spokojniej ;)


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk Pro
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Liquid Snake napisał:

 

Sold by MRXY LIMITED (NO Cash Back) and Fulfilled by Amazon.

 

NO cash back... no to mnie Marku troszkę zaniepokoiłeś tym pytaniem ;) 

Wciąż liczę na Amazona a jak nie to Samsunga, a tak w ogóle to liczę na samą kartę, że będzie działać ;)

Grunt że fulfilled by amazon. Oddadzą kasę albo wyślą nową, ale od razu napisz do Amazon. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@awayeah O to mi chodziło, ja i tak wolę załatwiać takie sprawy z Amazonem, bo odesłanie jest darmowe a zwrot kasy natychmiastowy a jak nie to Samsung będzie ostatnią deską ratunku, na razie działa, opakowanie wygląda legitnie, może miałem farta przy tym zakupie.

Szkoda tylko, że aż 34GB mniej od tego, co podają na opakowaniu, ta nasza cudowna Unia mogłaby się zabrać za to i niech sobie piszą po tym korzystnym dla nich przeliczniku danych i w nawiasie prawdziwą pojemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, awayeah napisał:

Grunt że fulfilled by amazon. Oddadzą kasę albo wyślą nową, ale od razu napisz do Amazon. 

 

Nie tak do końca. FBA to usługa odpowiadająca jedynie za wysyłki i zwroty, wraz z oczywiście obsługa klienta w tym celu do 30dni. Nie jest ona związana z obsługą gwarancyjną towaru. Przy FBA gwarantem jest cały czas producent/sklep a nie amazon. Sklep wysyła sobie do magazynu amz towar a oni są odpowiedzialni jedynie za logistykę w zamian za %. Po dłuższym użytkowaniu kupujący może skorzystać z prawa do gwarancji i tutaj już w gestii tylko i wyłącznie sklepu jest jak podchodzi do tematu. Oczywiście może się zgodzić na wymianę bądź zwrot wpłaty ale amazon w żadnym wypadku tutaj tego nie wymusi ani z własnej kieszeni nie wykłada na zwrot.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, bigmaras napisał:

 

Nie tak do końca. FBA to usługa odpowiadająca jedynie za wysyłki i zwroty, wraz z oczywiście obsługa klienta w tym celu do 30dni. Nie jest ona związana z obsługą gwarancyjną towaru. Przy FBA gwarantem jest cały czas producent/sklep a nie amazon. Sklep wysyła sobie do magazynu amz towar a oni są odpowiedzialni jedynie za logistykę w zamian za %. Po dłuższym użytkowaniu kupujący może skorzystać z prawa do gwarancji i tutaj już w gestii tylko i wyłącznie sklepu jest jak podchodzi do tematu. Oczywiście może się zgodzić na wymianę bądź zwrot wpłaty ale amazon w żadnym wypadku tutaj tego nie wymusi ani z własnej kieszeni nie wykłada na zwrot.

Miałem przynajmniej 3 przypadki w których zgłaszałem do Amazon wadę w przypadku zewnętrznego sprzedawcy. Za każdym razem odpowiedź była ta sama. Niestety Amazon nie jest sprzedawcą więc możemy Panu jedynie zaproponować zwrot zapłaconej kwoty. I na to przystawałem. Proponowali alternatywnie żebym skontaktował się ze sprzedawcą jeżeli chce wymienić na nowy bo oni nie mają akurat na magazynie. Odpowiedź zawsze przychodziła po kilku godzinach maks. 

 

Z tego wnoszę że gwarancja przez producenta lub sprzedawcę, a rękojmie przejmuje na siebie Amazon w tym wypadku. 

 

 

Żeby nie było - jednym z reklamowanych przedmiotów był 23 miesięczny plecak. 

Edytowane przez awayeah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Główna różnica to taka że amp7 ma zwykłe wejście słuchawkowe 3,5mm, a amp8 ma zbalansowane 4.4mm. Dźwiękowo są bardzo podobne, amp8 gra trochę szerzej i z czarniejszym tłem. Jak nie planujesz zmieniać kabla w słuchawkach to tylko amp7. Na Twoim miejscu rozważyłbym też amp9.

Edytowane przez atr3yu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie, jestem nowy na forum. Postanowiłem dołączyć do dyskusji ponieważ mam problem ze swoim dx150. Chodzi o to, że nie mogę zgrać muzyki ze swojego komputera. Po podłączeniu komputer nie widzi odtwarzacza i nie pokazuje go w urządzeniach, a sam dx150 się po prostu ładuje. Natomiast funkcja usb/dac po zainstalowaniu sterownika z ich strony www działa poprawnie i nie ma żadnego problemu. Ze zgraniem muzyki na telefon nie mam nigdy kłopotu. Czy ktoś miał podobny problem? Jeśli tak to jak można to rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności