Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DX 150


Vaiet

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, Vaiet napisał:

sam z siebie basu jako takiego nie zrobi w takim stopniu, w jakim zrobią to słuchawki

 

Nie do końca mogę się z tym zgodzić, Cowon i ich BBE daje radę na każdych słuchawkach, np. Cowon E2 potrafi dać mocny bas na dużych słuchawkach ale zagra też neutralnie. Koniec końców, będzie chodziło o dobre ustawienie EQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Liquid Snake napisał:

 

Nie do końca mogę się z tym zgodzić, Cowon i ich BBE daje radę na każdych słuchawkach, np. Cowon E2 potrafi dać mocny bas na dużych słuchawkach ale zagra też neutralnie. Koniec końców, będzie chodziło o dobre ustawienie EQ.

Z EQ to prawie ze wszystkiego na prawie wszystkim można coś pokręcić. Ja mówię o sytuacji bez grzebania w EQ.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Vaiet napisał:

Z EQ to prawie ze wszystkiego na prawie wszystkim można coś pokręcić. Ja mówię o sytuacji bez grzebania w EQ.

 

Jeżeli mowa o wyłączonym EQ to moim zdaniem wtedy za brzmienie bardziej odpowiadają słuchawki niż sam DAP.

Miałem kiedyś jakieś słuchawki AKG i tak brakowało basu, że nawet EQ nie dawał rady a później wskoczyłem na senki HD  518 i czasami EQ mogłem wyłączyć całkiem.

Edytowane przez Liquid Snake
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje za odpowiedzi. Nie pozostaje mi nic innego jak sprawdzić sprzęt na lepszych słuchawkach. Myślałem ze moje dadzą radę jak wszędzie dawały radę z basem. 
Polecam do dx158 ibasso it01s. Mam a raczej miałem colorfly c10 plus chord mojo ale to co ibasso robi w połączeniu z tymi słuchawkami to naprawdę wysoka klasa w porównaniu do tamtych dwóch sprzętów. Basu by Ci wystarczyło .


Wysłane z mojego SM-A600FN przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.06.2019 o 23:02, Mario89 napisał:

Witam wszystkich, jestem świeżym posiadaczem DX156. To mój pierwszy przenośny sprzęt hi fi i mam problem. Wybrałem Ibasso ze względu na recenzje na temat basu, że świetny, genialny i przede wszystkim mocny, a tu włączam i lipa. 2h szukałem opcji w Mango, że gdzie muszą być na pewno jakieś dodatkowe co wzmocni bas i nic. Ok pobrałem Poweramp wchodzę w ustawienia ustawiam mocne basy i jest super, a potem odpalam spotify, a tu ustawienia z Mango. Szlag mnie trafia bo różnica dla mnie jest kolosalna jakbym puścił muzykę na telefonie. Poradźcie proszę, jak tu zaradzić.

Kolego, spróbuj zainstalować sobie zewnętrzny equalizer - niektóre z nich podobno współpracują ze Spotify.

Wg tej listy: https://www.androidauthority.com/best-equalizer-apps-android-761240/ możesz spróbować zainstalować aplikację "equalizer FX" bądź "Sonarworks true-fi".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, Liquid Snake napisał:

Co ja bym dał za BBE w iBasso, sam sobie EQ nie umiem tak ustawić żeby było tak dobrze jak w BBE.

Sprzedaj Ibasso i kup Plenue R. Ta sama półka cenowa, tylko nie wiadomo jak z dźwiękiem. Ciekawe kto porównywał Cowona i Ibasso. Może @Superata. On lubił kiedyś Cowony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Spawn napisał:

A płatny JetAudio player nie ma czasem efektów BBE? Kiedyś na pewno miał, zresztą kiedyś była apka pod nazwą BBE SonicMax Pro na androida ale nie widzę jej teraz w sklepie googla.

Wygląda, że wersja JetAudio Plus VX ma wbudowane efekty BBE.

http://www.jetaudio.com/download/

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Spawn No to już sam nie wiem, kiedyś mi ktoś napisał, że to "tylko ustawienia equalizera" a nie jakaś magia soft/hardware'owa a ty mówisz o efektach.

No i jakie to są efekty, bo ja rozumiałem efekty jako np. sala koncertowa gdzie jest np. echo a w BBE bardzo mi odpowiada to jak gra bas, nie brakuje basu, nie zalewa całości, jest w sam raz, to brzmi jak dobrze ustawiony eq.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Liquid Snake napisał:

@Spawn No to już sam nie wiem, kiedyś mi ktoś napisał, że to "tylko ustawienia equalizera" a nie jakaś magia soft/hardware'owa a ty mówisz o efektach.

No i jakie to są efekty, bo ja rozumiałem efekty jako np. sala koncertowa gdzie jest np. echo a w BBE bardzo mi odpowiada to jak gra bas, nie brakuje basu, nie zalewa całości, jest w sam raz, to brzmi jak dobrze ustawiony eq.

 

Klasyczny equalizer działa tak że podnosisz lub ujmujesz jaki zakres i tyle. Z tego co wiem efekty typu BBE są o wiele bardziej zmyślne i działają aktywnie czyli jakiś zakres może być okresowo podnoszony jeśli zostają spełnione jakieś warunki w paśmie sąsiadującym. Do tego dochodzą zabawy ze zmianą fazy i ogólnie rzecz biorąc jest to o wiele bardziej skomplikowane niż equalizer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 19.06.2019 o 09:02, Najner napisał:

Kolego, spróbuj zainstalować sobie zewnętrzny equalizer - niektóre z nich podobno współpracują ze Spotify.

Wg tej listy: https://www.androidauthority.com/best-equalizer-apps-android-761240/ możesz spróbować zainstalować aplikację "equalizer FX" bądź "Sonarworks true-fi".

 Tn egualizer FX jest świetny. Prosty i ma wiele profilów do wyboru, a przede wszystkim działa ze spotify, ale nie wiem dlaczego nie działa u mnie poprawnie. W tle słychać mocne zakłócenia niestety  i ja nie jestem wstanie znaleźć przyczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności