Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DX 150


Vaiet

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki już sobie poradziłem.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Sorry, że piszę jeden pod drugim ale nie działa mi edycja. Co do powrotu do stockowego romu to nie tak prosto. Najpierw musiałem wrócić do wersji stockowej z Androidem 6 następnie spod Windowsa zainstalować pierwszy rom na oreo i dopiero później najnowszy. Najważniejsze że się udało:)

Teraz mam kolejne pytanie. Jak wiadomo audionervosa to straszna choroba:) Mimo tego, że DX gra bardzo zacnie na stockowym ampie to oczywiście w głowie zaczęło się już kombinowanie. Tzn kołoata myśl o amp7 albo amp8. Co nieco już poczytałem ale pewności nie mam. Czy zmiana ampa daje znaczące zmiany w SQ? Czy to jest zmiana taka jak na przykład w Fiio X7 gdzie wymiana na AM3 robiła z niego w zasadzie inny player (w pozytywnym sensie)? Czy może są to raczej kosmetyczne sprawy. Mi amp6 krzywdy nie robi ale jeśli mogłoby być lepiej to dlaczego nie:) Pewnie gdzieś w wątku jest odpowiedź na moje pytanie ale w tapatalku wyszukiwanie takich rzeczy nie jest wygodne.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Si, zmiana jest dość znacząca. Na ten przykład różnica w DX220 między AMP1mk2 a AMP8 jest słyszalna bez problemu mimo, że chwilę zajmuje wymiana ampa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o dx150 na amp6 i na amp8 to roznica jest ogromna. Dx158 gra czyściej,z większą kontrola basu, już nie tak gładko, Basu objętościowo jest mniej ,ale jest lepszej jakości i potrafi uderzyć z wiekszym impetem. Dla mnie to jak dwa inne dapy

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Loke13 napisał:

Jeśli chodzi o dx150 na amp6 i na amp8 to roznica jest ogromna. Dx158 gra czyściej,z większą kontrola basu, już nie tak gładko, Basu objętościowo jest mniej ,ale jest lepszej jakości i potrafi uderzyć z wiekszym impetem. Dla mnie to jak dwa inne dapy

 

przybywa góry, przestrzeni, rozdzielczości, pojawiają się mikrodetale

 

skok o klasę wyżej

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie lepiej Fiio M11, nie ma wymiennych modułów, więc jedno zmartwienie z głowy :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jaro54 napisał:

A nie lepiej Fiio M11, nie ma wymiennych modułów, więc jedno zmartwienie z głowy :)

 

Dokładnie, tak wybrałem M5s.

Przy DX150 zapewne przez cały czas bym coś kombinował, jak nie z ampami to z oprogramowaniem ;)

A trzeba po prostu słuchać muzyki 😎

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Jaro54 napisał:

A nie lepiej Fiio M11, nie ma wymiennych modułów, więc jedno zmartwienie z głowy :)

Może i jedno zmartwienie mniej  ,ale imho dx158>m11

Edytowane przez Loke13
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Loke13 napisał:

imho dx158>m11

Mógłbyś coś więcej napisać? Ja planowałem m11 jako następcę dx158 bo w sumie jest stawiany równo z dx220 i nie tylko w recenzji bad boya, ale też paru innych opinii na head fi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchałem go raptem 3 godziny i tylko na fh5 i r1 zenith. M11 też grał dopiero kilkanaście godzin. Scena w m11 trochę szersza, glebia podobna, gra troche bardziej neutralnie,ale dx158 brzmi naturalniej. Instrumenty, wokal , dynamiką lepsza w dx158. M11 to podobny poziom ,także że względów czysto muzycznych nie warto zmieniać. Na head fi jest teraz spory hype, także tym bym się nie sugerowal

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie bardzo chce mi się wierzyć w to że M11 faktycznie może konkurować z DX220. Ale faktem jest, że fiio mocno się rozwinęło ostatnio. Kiedyś ich wzmacniacze czy daci miały silnie cyfrowy nalot. Co mi bardzo nie pasowało. Że o słuchawkach nie wspomnę. Od kilku dni mam FH7 i jestem zachwycony.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, gentillo napisał:

Też nie bardzo chce mi się wierzyć w to że M11 faktycznie może konkurować z DX220. Ale faktem jest, że fiio mocno się rozwinęło ostatnio. Kiedyś ich wzmacniacze czy daci miały silnie cyfrowy nalot. Co mi bardzo nie pasowało. Że o słuchawkach nie wspomnę. Od kilku dni mam FH7 i jestem zachwycony.

Wysłane z mojego GM1913 przy użyciu Tapatalka
 

W bezposrednim porównaniu m11 z dx158 ,tym "cyfrowym nalotem" fiio przegrał.  Dźwięk z dx158 brzmiał bardziej naturalnie. Zobaczymy jak to będzie się miało na innych słuchawkach ale narazie 2:0 dla dx158. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich, jestem świeżym posiadaczem DX156. To mój pierwszy przenośny sprzęt hi fi i mam problem. Wybrałem Ibasso ze względu na recenzje na temat basu, że świetny, genialny i przede wszystkim mocny, a tu włączam i lipa. 2h szukałem opcji w Mango, że gdzie muszą być na pewno jakieś dodatkowe co wzmocni bas i nic. Ok pobrałem Poweramp wchodzę w ustawienia ustawiam mocne basy i jest super, a potem odpalam spotify, a tu ustawienia z Mango. Szlag mnie trafia bo różnica dla mnie jest kolosalna jakbym puścił muzykę na telefonie. Poradźcie proszę, jak tu zaradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Mario89 napisał:

Witam wszystkich, jestem świeżym posiadaczem DX156. To mój pierwszy przenośny sprzęt hi fi i mam problem. Wybrałem Ibasso ze względu na recenzje na temat basu, że świetny, genialny i przede wszystkim mocny, a tu włączam i lipa. 2h szukałem opcji w Mango, że gdzie muszą być na pewno jakieś dodatkowe co wzmocni bas i nic. Ok pobrałem Poweramp wchodzę w ustawienia ustawiam mocne basy i jest super, a potem odpalam spotify, a tu ustawienia z Mango. Szlag mnie trafia bo różnica dla mnie jest kolosalna jakbym puścił muzykę na telefonie. Poradźcie proszę, jak tu zaradzić.

A jakie masz kolego słuchawki? Poza tym wybacz, ale jeżeli oczekiwałeś dudniącego basu, to nie tędy droga. Takie rzeczy to się otrzymuje ze słuchawek. DAP zapewniać ma w głównej mierze jak najlepsze technikalia i sam z siebie basu jako takiego nie zrobi w takim stopniu, w jakim zrobią to słuchawki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Vaiet napisał:

A jakie masz kolego słuchawki? Poza tym wybacz, ale jeżeli oczekiwałeś dudniącego basu, to nie tędy droga. Takie rzeczy to się otrzymuje ze słuchawek. DAP zapewniać ma w głównej mierze jak najlepsze technikalia i sam z siebie basu jako takiego nie zrobi w takim stopniu, w jakim zrobią to słuchawki

AKG K518, ale to dlaczego na Poweramp wszystko wygląda lepiej? Nawet na Equalizerze na custom ustawiłem identycznie i nie wiele to dało, ale jest trochę lepiej. Potem włączam Spotify i znów tragedia jakby nawet nowych ustawień nie brało pod uwagę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No cóż... Strzeliłeś kolego "małe" faux pas. No ale każdy kiedyś wkraczał do tego świata, więc trzeba to zrozumieć.

 

1. Jeżeli chciałeś mocny bas z K518, to wystarczyłoby naprawdę cokolwiek. Jak ma dudnić i nic poza tym, to sam telefon też byłby spoko.

2. Ustawienia w PowerAmp dotyczą powerampa. Mango to stockowa aplikacja odtwarzacza w iBasso i ma ona swoje ustawienia. A przynajmniej tak mi się wydaje, bo fanem PowerAmp nie jestem i z niego nie korzystam.

3. Spotify czy TIDAL mają swoje apki do odtwarzania, a co za tym idzie swoje własne dźwiękowe ustawienia, których nie zmienisz, bo nie mają one wbudowanego equalizera. Przez stream przechodzą pliki szyfrowane, których nawet po zapisaniu offline, zdaje się nie otworzysz żadnym konwencjonalnym programem do odtwarzania muzyki. Także nawet jak w ustawieniach Mango ustawisz podkręcony bas, to Spotify zagra po swojemu. Ba, bez żadnych modyfikacji i ingerencji, Tidal i Mango grają inaczej na ten przykład. Sprawdzałem kiedyś na tych samych utworach w zdaje się zbliżonej jakości (FLAC).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o to, że ma dudnić i tyle, ale bas potrzebny dla mnie jest i to mocny, a na Mango to dźwięk w ogóle wydaje mi się taki płaski gdzie głównie słychać wysokie tony... Błędem było branie 150-tki ze względu na wifi, bo mi się w ogóle nie przyda. Będę musiał i tak wszystko wrzucać ręcznie bo dźwięku ze spotify nie ścierpię :/  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Mario89 napisał:

Nie chodzi o to, że ma dudnić i tyle, ale bas potrzebny dla mnie jest i to mocny..

Rozwiązanie - Zmień słuchawki na takie z mocniejszym basem, serio. ;)

15 minut temu, Mario89 napisał:

Błędem było branie 150-tki ze względu na wifi, bo mi się w ogóle nie przyda. Będę musiał i tak wszystko wrzucać ręcznie bo dźwięku ze spotify nie ścierpię :/  

To nie był błąd, bo DX150 na pewno jest bardzo dobrym źródłem dźwięku, a problem wynika jedynie z Twoich osobistych preferencji brzmieniowych,  których K518 najwyraźniej nie spełniają, skoro musisz się posiłkować EQ. ;)

 

Denon'y AH-D600, Momentum Over Ear lub MDR-1A, powinny rozwiązać Twój problem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności