Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DX 150


Vaiet

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, atr3yu napisał:

No to bardzo spoko, niewiele więcej niż na amp6 gdzie mam na godzinę z 10%. No i raczej też nie sprzedam 6, szkoda że te pół roku temu nie było zestawów od razu z amp8 :(

Nikt inny na świecie nie oferuje, z tego co wiem, gotowych zestawów DX150 z ampem innym, niż stock.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, Vaiet napisał:

Nikt inny na świecie nie oferuje, z tego co wiem, gotowych zestawów DX150 z ampem innym, niż stock.

 

https://allegro.pl/oferta/ibasso-dx150-amp8-edycja-limitowana-etui-szklo-7751290586

https://allegro.pl/oferta/ibasso-dx150-amp7-edycja-limitowana-etui-szklo-7751289518

 

I tu masz rację, @bigmaras to kosmita i jest z innego świata.:D

3 godziny temu, fusserg napisał:

@chico99 Jak AMP8 dogaduje się z IT01s ?

 

Po krótkim godzinnym teście, mam sporo słuchawek do odsłuchania po wymianie na amp8, powiem tak: zdecydowanie uległy poprawie i tak już bardzo dobre

separacja, rozdzielczość, holografia, scena. Brzmienie jest pełniejsze i masywniejsze. Bas bardziej energetyczny i chyba jeszcze szybszy. Średnica czystsza i bardziej gładka.

Na górze chyba bez zmian. Lepiej się dogadały IT01s z amp8 niż z mojo, amp8>mojo>amp6.

 

5 godzin temu, atr3yu napisał:

No to bardzo spoko, niewiele więcej niż na amp6 gdzie mam na godzinę z 10%. No i raczej też nie sprzedam 6, szkoda że te pół roku temu nie było zestawów od razu z amp8 :(

 

Ja jestem w podobnej sytuacji. Trochę szkoda ale nie ma co żałować. Przez pół roku cieszyliśmy się dx150 z amp6. Czekając na okazję można nigdy niczego nie kupić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

 

Czy mógłbym prosić o porównanie iBasso DX150 (Amp 6) z Pioneer XDP-300R (ewentualnie Onkyo DP-X1)? Tak naprawdę byłem już zdecydowany na Pionka kiedy trafiłem na kilka pozytywnych recenzji iBasso i już zgłupiałem. Do odtwarzacza będą podpięte słuchawki Meze 99 Classic. Jeśli chodzi o funkcjonalność to bardzo zależy mi na obsłudze Spotify on-line.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez Gagorszakul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam porównanie z DX156 i XDP-100R. Pionek jest bardziej płaski, w stronę neutralności i techniczności, za to DX150 jest bardziej muzykalny, przekazuje więcej emocji i ma zdecydowanie barwniejszą średnicę. Niemniej AMP6 lekko zaokrągla skraje pasma, a Pionek zauważalnie lepiej ma je zaznaczone, choć sam bas podaje oszczędniej. To w sumie dwa różne brzmienia, bo XDP-100R jest w stronę technicznej poprawności i neutralności, a DX156 to ciepełko i fun :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli pod kątem brzmienia to dwie strony barykady, dziękuję za porównanie. Możesz mi jeszcze powiedzieć jak wygląda sprawa płynności działania iBasso DX150? Oglądałem kilka filmów na których bardzo się przycinał przy przełączaniu utworów a nawet zwiększaniu głośności. Czy jest to częsty problem tego modelu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Gagorszakul napisał:

Witam serdecznie,

 

Czy mógłbym prosić o porównanie iBasso DX150 (Amp 6) z Pioneer XDP-300R (ewentualnie Onkyo DP-X1)? Tak naprawdę byłem już zdecydowany na Pionka kiedy trafiłem na kilka pozytywnych recenzji iBasso i już zgłupiałem. Do odtwarzacza będą podpięte słuchawki Meze 99 Classic. Jeśli chodzi o funkcjonalność to bardzo zależy mi na obsłudze Spotify on-line.

 

Pozdrawiam

A ja ci powiem tak ,miałem pioneer xdp-100r -sprzedałem chociaż świetnie grał i teraz mam dx150 i nie żałuję, lubię jasne granie ale trochę ciepełka się przydaje ,są emocje i przekaz bardziej wciągający także polecam.

 

Godzinę temu, Gagorszakul napisał:

Czyli pod kątem brzmienia to dwie strony barykady, dziękuję za porównanie. Możesz mi jeszcze powiedzieć jak wygląda sprawa płynności działania iBasso DX150? Oglądałem kilka filmów na których bardzo się przycinał przy przełączaniu utworów a nawet zwiększaniu głośności. Czy jest to częsty problem tego modelu?

I nie powiedziałbym że to dwie różne barykady dla mnie dx150 to takie rozwinięcie pionka.

A co do przycinania to miałem początkowo problemy z tym ale to była wina karty zapełnionej prawie w 100% po zmianie karty na większą zero problemów, także nie ma czego się bać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Gagorszakul napisał:

Witam serdecznie,

 

Czy mógłbym prosić o porównanie iBasso DX150 (Amp 6) z Pioneer XDP-300R (ewentualnie Onkyo DP-X1)? Tak naprawdę byłem już zdecydowany na Pionka kiedy trafiłem na kilka pozytywnych recenzji iBasso i już zgłupiałem. Do odtwarzacza będą podpięte słuchawki Meze 99 Classic. Jeśli chodzi o funkcjonalność to bardzo zależy mi na obsłudze Spotify on-line.

 

Pozdrawiam

 

Mam meze99 clc, dx150 amp6/amp8, XDP-100R.

Do tych słuchawek zdecydowanie pionek. Być może z amp8 złapały by synergię ale mam niezbalansowane srebro do meze i siłą rzeczy nie mogłem ich spiąć.

Jednym słowem meze99cls i dx150(amp6) to średni wybór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie; jak słuchałem na szybko z AMP6 to też mi się podobało. Aż byłem zaskoczony, bo po opisach Meze spodziewałem się jakiejś buły. Tzn nie było szału, ale było bardzo porządnie, tzn bez większych błędów, a to juz bardzo dużo. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okazało się że w sklepach w których teoretycznie Pioneer XDP-300R był dostępny już go nie ma, pozostaje mi więc On k yo DP-X1, jednak z tego co się orientuję gra on praktycznie tak samo jak Pionek, więc rozumiem że powinien być to równie dobry partner dla Meze 99 Classic. Trochę szkoda, zacząłem już bardzo poważnie kierować się w stronę iBasso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Gagorszakul napisał:

Okazało się że w sklepach w których teoretycznie Pioneer XDP-300R był dostępny już go nie ma, pozostaje mi więc On k yo DP-X1, jednak z tego co się orientuję gra on praktycznie tak samo jak Pionek, więc rozumiem że powinien być to równie dobry partner dla Meze 99 Classic. Trochę szkoda, zacząłem już bardzo poważnie kierować się w stronę iBasso.

 

Mam DP-S1. Zgadza się, gra jak pionek. Funkcjonalność gorsza ale ma wyjście zbalansowane.

 

Do osób, którym się podoba para meze99 i dx150(amp6). Nie twierdzę, że ta parka gra źle, tylko średnio.

100% potencjału, tkwiącego w tych słuchawkach, ujawni się po odpowiednim dobraniu kabelka i źródła.

Mam meze99cls od ponad roku i przez ten czas podłączałem je do wielu źródeł, a z marszu zamówiłem, u Smoka, kabelek z czystego srebra.

Na dzień dzisiejszy, moje optimum dla tych słuchawek, to mojo lub pionek. I wspomniany wyżej kabelek.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.03.2019 o 08:13, chico99 napisał:

Do osób, którym się podoba para meze99 i dx150(amp6). Nie twierdzę, że ta parka gra źle, tylko średnio.

100% potencjału, tkwiącego w tych słuchawkach, ujawni się po odpowiednim dobraniu kabelka i źródła.

 Siedzi mi cały czas z tyłu głowy to iBasso, wydaje się dla mnie lepszym rozwiązaniem, jednak w najbliższym czasie nie będę miał możliwości wymiany słuchawek...

 

Poproszę jeszcze o info jak wygląda łączność Wi-Fi w przypadku iBasso dx150 i Onkyo DP-X1. Czytałem o problemach przy łączności z siecią 5GH w przypadku iBasso. Czy ten sam problem występuje w przypadku sieci 2,4 GH? Oraz jak to wygląda w Onkyo?

Edytowane przez Gagorszakul
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

zmienilem ostatnio amp6 na amp8 i przy zmianie albumów słychać dość głośny trzask/pyknięcie. Najczęściej występuje to przy przełączaniu między albumami we flac. Przy amp6 czegoś takiego nie zauważyłem. Bardzo to irytujące :(

Czytałem, że może być słychać przełączanie między flac a dsd, ale między flac a flac? Coś padło, czy tak już jest przy tym amp8?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Siedzi mi cały czas z tyłu głowy to iBasso, wydaje się dla mnie lepszym rozwiązaniem, jednak w najbliższym czasie nie będę miał możliwości wymiany słuchawek...
 
Poproszę jeszcze o info jak wygląda łączność Wi-Fi w przypadku iBasso dx150 i Onkyo DP-X1. Czytałem o problemach przy łączności z siecią 5GH w przypadku iBasso. Czy ten sam problem występuje w przypadku sieci 2,4 GH? Oraz jak to wygląda w Onkyo?
W Onkyo wszystko śmiga bez problemu, i na 2.4 i na 5 GHz. Nie pamiętam, żebym miał problemy z łącznością. Chociaż dwa dni temu odnotowałem pewien chwilowy feler z Tidalem - miniaturki albumów i wykonawców ładowały się jak krew z nosa, nie mogłem odtwarzać online ani pobrać offline żadnego albumu. Wszystko inne śmigało, pobieranie z GP, Chrome itd. Myślałem, że wina stoi po stronie Tidala. A stała po stronie mojego routera. Po jego restarcie wszystko wróciło do normy.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Qical napisał:

Sprawdzę wieczorem.

Dziwne to jest, czasem jest czasem nie ma.

Kabel też mam nowy... ale tylko jeden z 4.4mm :(

Więc ciężko będzie mi go sprawdzić.

 

Zainwestuj w dobrą przejściówkę 2,5mm na 4,4mm.

Ja mam sporo kabli zbalansowanych na wtyku jack 2,5mm, przejściówka wtedy sprawdza się znakomicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

zdecydowałem się jednak na iBasso dx150, o ewentualnej zmianie słuchawek będę myślał w niedługiej przyszłości. Jednak niestety nie jestem jeszcze w stanie nic powiedzieć o tym odtwarzaczu ponieważ nie udało mi się go odpalić. Po ekranie ładowania urządzenie pracuje około 15 sekund i się zawiesza (ponownie włącza się ekran ładowania i tak już pozostaje). Odtwarzacz odebrałem w sklepie MP3Store w Łodzi, jutro pojadę z ewentualną reklamacją/zwrotem.

 

Niestety urządzenie po włączeniu działa zbyt krótko żeby można było cokolwiek w nim sprawdzić, jednak jeśli uda mi się wejść na stronę startową androida to widzę że jest tam zainstalowany Chrome i Sklep Play, czy tak wygląda system w fabrycznie nowym iBasso DX150? Ponieważ podejrzewam ze na moim egzemplarzu ktoś coś majstrował z oprogramowaniem. 

 

Spotkaliście się z takim problemem?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności