Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DX 150


Vaiet

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, chico99 napisał:

 

Już niejeden tak twierdził ... Stawiam, że teraz będzie Cię kusił lepszy kabelek zbalansowany.

Nie mówię stanowcze nie, a jeżeli miałbym brać lepszy kabelek, to na pewno nie w najbliższym czasie. Najpierw skupię się na zakupie albo lepszych nauszników, albo lepszym wzmaku. Ale to najwcześniej gdzieś w wakacje, może nawet później. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, ireniqs napisał:

Ale to najwcześniej gdzieś w wakacje, może nawet później. :)

 

Wstępny plan już się pojawia 😉

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, fusserg napisał:

 

Wstępny plan już się pojawia 😉

 

Od czegoś trzeba zacząć. Najpierw cel, później dążenie do realizacji. Psychologiczna bariera budżetowa też jest... mhmm. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bariery są po to by je przekraczać :) Prawie każdy z nas ma kilka kilkanaście barier za sobą i jeszcze WAF, to najgorsza rzecz. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich forumowiczów.

Mam kilka pytań do posiadaczy Ibasso. Noszę się z zamiarem zakupu 150 lub 200 jeszcze niewiem. W tej chwili posiadam pionka xdp300r. Ogólnie jestem z niego bardzo zadowolny. Używam go tylko w domu w połączeniu z th-610 i wzmakiem ifi ican SE. Z racji takiej że bez wzmacniacza niestety nie ma szans ażeby pionek wysterował powyższe słuchafony chciałbym go zamienić na coś mocniejszego.Ifi chciałbym się pozbyć docelowo. Czy ktoś może parował 610 z którymś z dapów, jeśli tak to czy dają radę po balansie je przyzwoicie wysterować?

Z góry dzięki za podpowiedzi.

Pozdrawiam! . 

 

Edytowane przez Stefan666
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście z tym przekraczaniem barier to czysta i brutalna prawda. Wszystko to co mówicie jest prawdą. Nie mam zamiaru negować. Grunt to czerpać radość z zakupów, jakiekolwiek by one nie były. Ja w tym momencie jestem w pełni usatysfakcjonowany, tym bardziej że IEMów szukałem kilka dni. Miałem kilka modeli na oku w podobnym przedziale cenowym. Największa satysfakcja jest z tego, że bardzo mało wiedziałem o IEMach w ogóle, a przez takie poszukiwania nie dość że znalazłem bardzo dobre pod siebie, to jeszcze dowiedziałem się co nieco o kabelkach, o innych firmach i jeszcze o kilku mniej lub bardziej ważnych szczegółach. Stąd te emocje u mnie. Satysfakcja i radość z kilku rzeczy na raz. :)

 

@roger987dzięki bardzo za te kilka rad o które pytałem prywatnie.

 

P.S. Kabelek który posiadam to takie cudo . Trochę przepłaciłem na allegro od jakiegoś jegomościa, ale grunt że przesyłka dotarła w ten sam dzień co słuchawki. Prosto z Chin byłoby o wiele dłużej. :)

 

Koniec offtopa. Dzisiaj przed spaniem odpalam wygrzewanie. Zobaczymy jak będzie za dwa dni, ale już wiem że będzie rewelacyjnie. :D

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Stefan666 napisał:

Czy ktoś może parował 610 z którymś z dapów, jeśli tak to czy dają radę po balansie je przyzwoicie wysterować?

Wieczorem posłucham DX150 z AMP8 i dam znać. Ale z tego co pamiętam jest dobrze.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchane i AMP8 pewnie sobie radzi z Fostexami. Nie jest to może max ich możliwości, ale jest naprawdę zadowalająco  W bonusie dostajemy dobrą synergię, bo iBasso nasyca dodatkowo dźwięki, szczególnie na średnicy.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2019 o 00:50, Inszy napisał:

Posłuchane i AMP8 pewnie sobie radzi z Fostexami. Nie jest to może max ich możliwości, ale jest naprawdę zadowalająco  W bonusie dostajemy dobrą synergię, bo iBasso nasyca dodatkowo dźwięki, szczególnie na średnicy.

Dzięki wielkie, chyba zdecyduję się na 150 plus amp 8. Pozdrawiam! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Inszy napisał:

AMP8 ma balans 4,4mm.

 

Do mnie też leci amp8. Wreszcie, bo w planach był od paru miesięcy.

Decyzję trochę przyśpieszył zakup od Ciebie @Inszy   . Z HE400i jak najbardziej wszystko ok, dzięki. Ale z amp8 powinny rozwinąć skrzydła.

Amp8 oczywiście w komplecie z przejściówką iBasso 2,5mm>4,4mm. Do IMR R1 też się przyda, kabelek chyba do nich zrobię balans 2,5mm.

https://allegro.pl/oferta/ibasso-ca04-adapter-balanced-jack-2-5mm-4-4-7730429046

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, chico99 napisał:

Do mnie też leci amp8. Wreszcie, bo w planach był od paru miesięcy.

 

Jak się już osłuchasz to koniecznie opisz wrażenia ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pora na jakieś odczucia dźwiękowe mojego zestawu DX150 + Final Audio E5000. Wygrzewałem przez około 70h. Większych zmian nie usłyszałem po tym procesie. Jedynie co to lepsza kontrola basów.

 

Ogólnie połączenie DX150 (na balanasie w AMP6)  z E5000 to bardzo żywiołowe, naturalne i dynamiczne granie. Powtórzę po raz kolejny, Finale mają niesamowity bas, schodzi nisko, naturalnie, a przy tym nie rozlewa się na średnicę. Nienaganna kontrola i oczywiście dy-na-mi-ka, a przy tym świetna podstawa dla całego dźwięku. Średnica jest dobrze wyeksponowana, przejrzysta, niezwykle bogata w detale. Przepięknie wypadają utwory akustyczne. Słychać każdy detal, każde poruszenie strun gitar klasycznych, każde dotknięcie klawiszy w pianinie. To samo można powiedzieć o wokalach, zwłaszcza męskich. Wystarczy odpalić jakąś pierwszą lepszą klasyczną płytkę R.E.M., żeby poczuć jak w studiu nagraniowym. Wokalom żeńskim też w sumie niczego nie można zarzucić. Wysokie tony nie są tak rześkie jak w przypadku mojego poprzedniego Cayina N5ii, ale dla mnie to akurat zaleta. Nie ma mowy np. o zbyt jaskrawej perkusji czy dzwonkach, jest za to subtelne wyłanianie się każdego uderzenia, ze spokojem i pewnego rodzaju manierą. Niezwykle przyjemnie granie w tym paśmie i po raz kolejny, bogate w detale. Aż boję się sprawdzać połączenia E5000 z AMP8, bo przy jeszcze ciemniejszym tle może być to granie jeszcze bardziej zjawiskowe. 😳 Do tego wszystkiego mamy świetną, szeroką scenę jak na słuchawki o takiej konstrukcji i bardzo dobre ułożenie dźwięku w przestrzeni.

 

Nie mam więcej pytań. Przy kwocie poniżej 1000zł za IEMy, nie wydaje mi się że mógłbym trafić lepiej. Niesamowity sprzęt, niesamowite połączenie z DX150, które może być jeszcze lepsze z AMP8. Radość i przyjemność z odsłuchów raz za razem. 😁

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, ireniqs napisał:

Przepięknie wypadają utwory akustyczne.

 

A sprawdzałeś może coś mocniejszego 😎?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, fusserg napisał:

 

A sprawdzałeś może coś mocniejszego 😎?

Zależy co masz na myśli. 😉 Nie słucham cięższej muzyki, ale raczej z nią nie powinno być problemu. Jedynie co zauważyłem to przy elektronice może być momentami "za grubo". Dużo basu czasami potrafi zmęczyć, ale to wszystko zależy od utworu i... mojego samopoczucia. 😃 No i do tego typu muzyki mam MSR7, które idealnie sprawują się w takich klimatach (ambient, trance). Jeszcze jazz muszę obadać, bo będzie na pewno sztos połączenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, ireniqs napisał:

Zależy co masz na myśli. 😉

 

Na myśli mam ciężkie gitary i bębny 😃.
Jak już sprawdzisz jazz to napisz też jak się sprawują trąbki, perkusja, fortepiany i organy 😉

 

Edytowane przez fusserg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ciężkich gitar raczej nie słucham, więc nawet jakbym coś teraz posłuchał to nie mam w sumie odniesienia do niczego. Bębny za to np. w orkiestrach symfonicznych są bezbłędne, ale to już chyba można wywnioskować po moim poprzednim wpisie o niskich tonach. 🤗 Tam gdzie trzeba mają swoją moc i głębię, a tam gdzie są używane jako tło w żadnym wypadku nie nachodzą na średnie tony. Ideał.

 

Jazzu ogólnie nie słucham, więc też raczej moja opinia nie będzie dobra. Nie jest to gatunek w którym siedzę. W wolnej chwili sprawdzę coś z ciekawości, ale nie wiem jeszcze co. Czasami coś na playlistach w Tidalu słucham jak się pojawi. Specem od trąbek nie jestem. 😅 Może kolega @roger987 ma w tym temacie większą wiedzę? Ale on w sumie siedzi już na AMP8...

Edytowane przez ireniqs
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No muszę przyznać się że nigdy nie uważałem IEM-ów za pełnoprawne słuchawki z wielu względów (wiem zaraz mnie zlinczujecie😉)

Kupiłem do swojego dx150 ibasso it03 i muszę przyznać ze jestem w lekkim szoku jak iemy mogą zagrać,choć nigdy w to nie wierzyłem,myślałem że to jakieś audiovoodoo (teraz wiem że niektóre mogą zagrać pewnie jeszcze lepiej😁)chociaż wygoda mogłaby być troszkę lepsza z tego względu zawsze starałem się używać słuchawek pełnowymiarowych.Używałem czasami weston 1 ale tam tulejka była mniejsza i jakoś w moim uchu jest to wygodniejsze.

No ale czego się nie robi dla swojego hobby😎

Edytowane przez maik76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

DX150 to bardzo wdzięczny sprzęt. Potrafi bardzo fajnie zagrać z ciemnymi i jasnymi słuchawkami (także z tymi niepozornymi i niedrogimi). Ja ostatnio bardzo często paruję go z nausznymi Maxellami Retro DJ (w których wymieniłem kabel i pady) oraz pchełkami Yinyoo BK2 (w ich przypadku korzystam z dodatkowego kabla dodawanego do lucky boxa w którym były). W pierwszym przypadku mamy do czynienia z dość ciemnymi i ciepłymi słuchawkami na planie V-ki, a w drugim z neutralno jasnymi o dość zrównoważonej charakterystyce i w obu przypadkach DX150 (z AMP6) radzi naprawdę bardzo dobrze (takie przynajmniej jest moje zdanie :)).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opanuję nabyć Amp8 i mam dwa pytania.

1. Czas pracy. W specyfikacji podają 7 godzin, czyli to pewnie było mierzone bez włączonego wifi i bez używania ekranu, więc pewnie realnie wyjdzie to z 5 godzin. Czy rzeczywiście jest z tym tak słabo jak przypuszczam?

2. Jeśli amp8 podejdzie mi bardziej niż amp6 to aby 6 nie leżał bezużytecznie wypadało by go sprzedać, i tu pytanie, ile to może być warte?

Edytowane przez atr3yu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, atr3yu napisał:

Opanuję nabyć Amp8 i mam dwa pytania.

1. Czas pracy. W specyfikacji podają 7 godzin, czyli to pewnie było mierzone bez włączonego wifi i bez używania ekranu, więc pewnie realnie wyjdzie to z 5 godzin. Czy rzeczywiście jest z tym tak słabo jak przypuszczam?

2. Jeśli amp8 podejdzie mi bardziej niż amp6 to aby nie leżał bezużytecznie wypadało by go sprzedać, i tu pytanie, ile to może być warte?

 

1. Przy normalnym użytkowaniu schodzi mi około 12-13% na godzinę. Bez wi-fi. Myślę, że całkiem spoko.

2. Niewiele raczej. Też mi leży amp6. Ale sprzedawać go za grosze nie zamierzam, bo nie warto.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności