Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DX 150


Vaiet

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, Najner napisał:

 

Stockowy wzmacniacz AMP6 na pewno da sobie radę z E5000 jeżeli chodzi o wysterowanie, przecież to są IEMy (może nie najbardziej skuteczne, ale wciąż IEMy). I pamiętaj, że AMP8 ma tylko wyjście zbalansowane 4.4mm, więc bez zabawy z okablowaniem nie podepniesz pod niego E5000.

Wiem, ale im więcej energii dostają tym ponoć lepiej grają. Jak przyjdą to zobaczę ile w tym prawdy. amp8 będzie nie tylko do nich, to zakup również na przyszłość. Wiem o wyjściu, wiem o przejściówce i wiem, że kabelek zbalansowany muszę dokupić. To będzie zabawa na zaś. :) Póki co będę się cieszył z tego co już mam.

Edytowane przez ireniqs
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

amp8 ma większy pazur, bardziej rozciągnięte wysokie, mocniej uderza bas, bo ma jeszcze większą dynamikę niż amp7

 

w stosunku do amp6 jest duża różnica - nie jest gładko i spokojnie, wzrasta rozdzielczość i dynamika oraz przestrzeń

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, maik76 napisał:

Też się zastanawiam nad amp8 ale przeraża mnie to że jest tylko wejście 4.4 co jeszcze podnosi koszty. 

Rozumiem że potrzebna jest jakaś przejściówka do standardowych słuchawek czy tak? Czy potrzebna jest wymiana kabla? 

 

4.4 to złącze zbalansowane i aby wykorzystać w pełni możliwości takiego rozwiązania musisz mieć specjalny kabel z oddzielnymi masami na kanale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli jeżeli mam słuchafony np. bez odpinanego kabla to muszę robić recabling takich słuchawek? Czy wystarczy jakaś przejściówka? 

A jak są słuchawki z odpinanym kablem to poprostu zamawiam sobie kabelek zbalansowany do nich. Dobrze to rozumiem? 

Edytowane przez maik76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, maik76 napisał:

Czyli jeżeli mam słuchafony np. bez odpinanego kabla to muszę robić recabling takich słuchawek? Czy wystarczy jakaś przejściówka? 

A jak są słuchawki z odpinanym kablem to poprostu zamawiam sobie kabelek zbalansowany do nich. Dobrze to rozumiem? 

 

Jeśli masz słuchawki bez wypinanego kabla to żadna przejściówka sprawy nie załatwi. Musisz zrobić recabling i zmienić kabel na zbalansowany.

Jeśli słuchawki mają kabel odłączany, nie zbalansowany, to musisz również się postarać o kabel zbalansowany odpowiedniego typu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, chico99 napisał:

 

Jeśli masz słuchawki bez wypinanego kabla to żadna przejściówka sprawy nie załatwi. Musisz zrobić recabling i zmienić kabel na zbalansowany.

Jeśli słuchawki mają kabel odłączany, nie zbalansowany, to musisz również się postarać o kabel zbalansowany odpowiedniego typu.

 

Ok dzięki za wyjaśnienie i rozwianie wszelkich wątpliwości.Teraz wszystko jasne.

No to zadam ponownie to pytanie co polecacie do dx150 lub jak to nazwał w sygnaturce mykupyku dx158(ta nazwa bardziej do mnie przemawia😉)po balansie jak i bez -słuchafony duże ,mogą być używane do ibasso co by to się ładnie zgrywało.

Proszę o kilka waszych typów w różnych przedziałach cenowych np.

do 500

do 1500

do 2500

zakupiłem teraz jeszcze Focal Listen ,ale pewnie trzeba będzie sprzedać to co się ma do słuchania i wybrać coś ewentualnie z waszych propozycji w tym wyższym przedziale cenowym.

Edytowane przez maik76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chico99 napisał:

1. Fidelio X1

2. HE400i

 

Dzięki za propozycje.

Byłem blisko kupienia HE400i tak coś czułem ze mogą mi podpasować do dx150-(więcej słucham w domu ale czasami zabieram słuchafony do pociągu i obawiałem się braku izolacji no i może troszkę tego że są duże) ale wziąłem focal listen.

No cóż najwyżej się trochę posłucha, opyli i kupi następne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Audeos dzisiaj dopiero wysłał mi E5000, więc najwcześniej za kilka dni będę mógł coś powiedzieć o tym jak się sprawują z AMP6. Zostawiam też sobie 48h na poczet wygrzewania zanim cokolwiek o nich napiszę. :)

 

@chico99

widzę że masz it01s. Jak wrażenia? Miałem je też na uwadze ale ostatecznie zdecydowałem się na E5000...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ireniqs napisał:

@chico99

widzę że masz it01s. Jak wrażenia? Miałem je też na uwadze ale ostatecznie zdecydowałem się na E5000...

 

Byłym zauroczony IT01s, do puki do mnie nie trafiły R1 ... , które, może nie każdy powinien mieć ale każdy powinien ich posłuchać. Niesamowite.

I żeby było na temat, IT01s razem z DX150 doskonale współpracuje, trudno żeby nie, to w końcu Ibasso.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, mykupyku napisał:

polecam z większych:

Audeze Sine

 

oraz duże:

FA Sonorus III, IV, VI

 

napędzi też Aeony

 

Dzięki bardzo mykupyku o to właśnie chodzi i to już drugie słuchawki które były na mojej liście się pojawiają(audeze sine) i sonorus IV też  gdzieś dalej latały mi po głowie.

No i teraz ból bo z ciekawości wziąłem listeny a miałem nie bawić się i wybrać właśnie coś z tej dwójki- trójki.

Tak to jest gdy się się nie słucha starszych i bardziej doświadczonych kolegów😉😃

 

 

Edytowane przez maik76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chico99 napisał:

IRM R1

Też mam je na oku ale zdecydowanie poza budżetem. Może kiedyś się dorobię. Po nowych IEMach przyjdziemy czas na słuchawki pełnowymiarowe. Jeżeli Final Audio podejdze to może i za Sonorusami będę się rozglądał? Kto wie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, ireniqs napisał:

Też mam je na oku ale zdecydowanie poza budżetem. Może kiedyś się dorobię. Po nowych IEMach przyjdziemy czas na słuchawki pełnowymiarowe. Jeżeli Final Audio podejdze to może i za Sonorusami będę się rozglądał? Kto wie...

Tą parę ma ode mnie, a były w naprawdę (IMO) rewelacyjnej cenie. Druga para którą mam pewnie też niebawem pójdzie na sprzedaż, bo szykują mi się spore wydatki, a mam Zenity :D

 

P.S. Żeby nie było offtop. Macie jakiś patent na ścinającego się Tidala offline? Wcześniej miałem Lurkera i śmigało bez problemu, ale wróciłem do stocka. Teraz znów jest Lurker i nie wiem, czy te ścinki to przez to, że zapisuję Tidala na pamięci wewnętrznej, czy co?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



P.S. Żeby nie było offtop. Macie jakiś patent na ścinającego się Tidala offline? Wcześniej miałem Lurkera i śmigało bez problemu, ale wróciłem do stocka. Teraz znów jest Lurker i nie wiem, czy te ścinki to przez to, że zapisuję Tidala na pamięci wewnętrznej, czy co?


Ja ostatnio narzekałem na moim Onkyo na ścinki i to częste gęste. Restart urządzenia pomógł (grajka mam stale włączonego w sleep mode, jak smartfona).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przycinanie Tidala to wina wersji Master

 

R1 nie są takie drogie, można kupić za ok. tysiaka, a nawet mniej, b stocki nawet nowe - mają piekielny bas, fajną przestrzeń, ale nerwową resztę pasma - nie polubiłem wokali, a najbardziej wysokich, nie było czaru, metaliczne - ale w elektronice ten ich bas robił robotę

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Vaiet napisał:

P.S. Żeby nie było offtop. Macie jakiś patent na ścinającego się Tidala offline? Wcześniej miałem Lurkera i śmigało bez problemu, ale wróciłem do stocka. Teraz znów jest Lurker i nie wiem, czy te ścinki to przez to, że zapisuję Tidala na pamięci wewnętrznej, czy co?

Jedyny słuszny patent to LG V30 lub G7 i nie ścina :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas wnieść trochę kolorytu do tego tematu. Dzisiaj przyjechały do mnie E5000 i kabelek zbalansowany TRN Audio.

 

FABWsRQ.jpg

 

Słuchawki wykonanie rewelacyjnie, lekkie i mega wygodne. Kabelek TRN super jak za kwotę 50zł. W okablowaniu nie siedzę, nie wiem jak się on ma do takiego, dajmy na to, za 400zł, no ale ja jestem zadowolony z jakości wykonania i pierwszych odsłuchów.

 

A co do pierwszych wrażeń odsłuchowych: czystość, życie i energia z potężną dawką basu. Nawet moje nauszne MSR7 nie potrafią grać tak dynamicznie i z taką werwą. Nie spotkałem się jeszcze z lepszymi słuchawkami pod tym względem. Poza tym na wyjściu zbalansowanym jest żwawiej w średnicy i w wysokich tonach. W ogóle jeżeli brać pod uwagę wyjście zwykłe, a balans, to bez dwóch zdań E5000 radzą sobie dużo lepiej w balansie i to w zasadzie w każdym paśmie, aczkolwiek w żadnym wypadku nie jest tak, że na oryginalnym okablowaniu jest przeciętnie. Grają po prostu spokojniej, trochę tak jakby mruczący sobie elegancko silnik na niskich obrotach o mocy 500KM podczas jazdy przez teren zabudowany... xDD Wybaczcie to głupie porównanie. Nigdy wcześniej nie miałem słuchawek z balansem (jako że jestem bardzo początkujący audiofil), więc zgaduję że tak jest od zawsze. ehhh. Poza tym szerokość sceny i detale zdecydowanie ponad moje wszelkie wyobrażenia. Jak za te pieniądze to jestem w siódmym niebie. Trafiłem w dziesiątkę z tymi IEMami. O matulku. Aż się spociłem z tych emocji... :D:D

 

Jak więc można zauważyć DX150 z AMP6 spokojnie daje radę napędzić te IEMy, ze wskazaniem na balans. Aż się teraz boję sprawdzać te maleństwa na AMP8. Ojjjj, będzie ogień...

Edytowane przez ireniqs
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, chico99 napisał:

 

Sądząc po emocjach, to jeszcze sporo tych dziesiątek zaliczysz.

To jest niewykluczone, ale u mnie dość rzadko następują jakiekolwiek zmiany w sprzęcie audio. Nie jest to mój główny nałóg, że tak się wyrażę. A czego uszy nie usłyszą temu sercu nie żal... czy jakoś tak. :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności