Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DX 150


Vaiet

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, chico99 napisał:

 

Ja biorę Lefax.

 

ja przeinstalowałem tidala na wersję bez master i hula

 

no i współczuję, ten Lefax to pewnie już do końca trawienia trzeba brać

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Najner

 

@mykupyku

 

Myślę że będziecie zainteresowani tematem, bo już dobiegła końca akcja serwisowa mojego DX150. Dzięki uprzejmości Marka, wszystko skończyło się lepiej niż myślałem tzn. odtwarzacz został przez niego sprawdzony i winowajcą okazała się wadliwa płyta główna playerka. Przypomnę że miałem ogromne problemy z wifi, Tidal był praktycznie nie do użycia. Muzyka się przycinała, gubiło połączenie itd. Oprócz tego Marek sprawdził też system. Jak się okazało też było daleko od ideału, lagował jak cholera. I jeszcze moje spostrzeżenie po otrzymaniu naprawionego playerka: ma teraz więcej mocy. Na zwykłym gain'ie przy głośności 70 jest już dość głośno, a wcześniej na podbitym i 110 uzyskiwałem podobną głośność. Dźwięk też jest pełniejszy i żywszy w każdym paśmie.

 

Wielkie dzięki po raz kolejny dla @bigmaras

Świetny kontakt i serwis. Tak jak to było wspominane: porządna firma.

 

 

Poza tym mam teraz jeszcze mały problemik z komputerem, bo nie wykrywa mi odtwarzacza, a co ciekawe przed oddaniem do serwisu działało ok. Na laptopie sprawdziłem i widzi go ładnie. Coś mi się podziało ze sterownikami na stacjonarce. Jeszcze będę się z tym bawił bo wczoraj nie miałem kiedy. Komunikat w menedżerze urządzeń: "Nieznane urządzenie USB (żądanie deskryptora urządzenia nie powiodło się )". Co ten Win10 znowu odwalił to ja nie chcę wiedzieć. xD

Edytowane przez ireniqs
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, chico99 napisał:

 

Też miałem podobne historie. Wymiana kabelka USB załatwiła sprawę.


Myślałem, że ten "stockowy" z pudełka powinien być odpowiedni 😑 Podobne cyrki (na innym kablu) mam z x7 II i też działa, po prostu wypluwa ten komunikat raz na jakiś czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Najner napisał:


Myślałem, że ten "stockowy" z pudełka powinien być odpowiedni 😑 Podobne cyrki (na innym kablu) mam z x7 II i też działa, po prostu wypluwa ten komunikat raz na jakiś czas.

 

Myślę, że nie o to chodzi. Ten z pudełka działał mi może z 2 miesiące. Przestał i stąd ta wymiana na inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.02.2019 o 10:53, mykupyku napisał:

 

ja przeinstalowałem tidala na wersję bez master i hula

 

no i współczuję, ten Lefax to pewnie już do końca trawienia trzeba brać

 

Na szczęście Na Atari x7 mk2 tidal działa bez żadnego zgrzytania po każdej nowej aktualizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, pua napisał:

 

Na szczęście Na Atari x7 mk2 tidal działa bez żadnego zgrzytania po każdej nowej aktualizacji.

 

 

e to lipa, bo jak wszystko działa to nie ma zabawy i się nudzi jak dobra żona

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i problem z wykrywaniem urządzenia w moim komputerze również rozwiązany.

 

Winowajcą okazał się jednak kabel. Co najlepsze na tym niby niedziałającym kablu, odtwarzacz był normalnie wykrywany na laptopie. Czarna magia. xD No ale najważniejsze, że znalazłem przyczynę u siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu ‎03‎.‎01‎.‎2019 o 15:22, gardinia napisał:

O dzięki, a jak dx150 wypada w porównaniu z mojo? Podobne granie?

 

W dniu ‎03‎.‎01‎.‎2019 o 19:11, chico99 napisał:

 

mojo/dx150/xdp taka to u mnie kolejność.

Choć mojuś ma inne zadania, głównie napędza moje nauszniki.

Myślę, że technicznie dx150 dawałby radę w rywalizacji, po wymianie ampa, na 7, może 8.

 

 

A ktoś porównywał DX150 i Amp7/8 z Mojo?

Niby się jeszcze nie wsłuchałem w Mojo, ale szukam czegoś "kanapowego", co pociągnie też duże nałuszniki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też raczej będę uderzał na amp8, ale to najwcześniej za 2 miesiące. Ciekawi mnie jak będzie wyglądała sprawa z amp9. W marcu premiera chyba? Wzmak lampowy, pewnie cenowo x2 w stosunku do amp7/8.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Joseph_k78 napisał:

A ktoś może napisać jakie są różnice pomiędzy AMP6 i AMP7?

Dla mnie 7 gra bardziej dynamicznie, ciutkę jaśniej w dobrym tego słowa znaczeniu, szerzej. Mniej anemicznie i relaksująco niż 6, natomiast w dalszym ciągu dla mnie było zbyt spokojnie/aksamitnie/relaksująco w porównaniu do Fiio X7 II (szczególnie w sopranach, gdzie wg mnie DX150 jest po prostu gładki). 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, fusserg napisał:

@ireniqs Zadowolony jesteś z grania E5000 na DX150/AMP6 ?

Jeszcze czekam na dostawę. :D Może dziś szanowny sklep Audeos wyśle. Dałem w opisie że mam, bo już opłacone. Mam nadzieję, że tym samym nie zapeszyłem zakupu.

 

@Najner i za to cenię sobie granie dx150. Gładkie soprany, to są moje klimaty. Cayin N5ii był bardziej rześki w sopranach, ale trochę mnie to w nim mierziło. No i DX150 gra szerzej i dużo lepiej w subbasie, więc ta wymiana była dla mnie strzałem w dziesiątkę.

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, ireniqs napisał:

Gładkie soprany, to są moje klimaty. Cayin N5ii był bardziej rześki w sopranach, ale trochę mnie to w nim mierziło. No i DX150 gra szerzej i dużo lepiej w subbasie, więc ta wymiana była dla mnie strzałem w dziesiątkę.

 

Ibasso gra szeroko i holograficznie, też go bardzo lubiłem pod tym względem. Prezentacją sceny nawet ciut bardziej mi siedział niż Fiio. A co do sopranów, to oczywiście osobiste preferencje są najważniejsze i słuchawki, jakie z danym sprzętem parujemy. Ja lubię ostrą górę, z iskierką i energią ;) No i jestem mega ciekawy jak się będzie prezentował sonicznie ten lampowy AMP9 - zapewne zachoruję na niego po ciepłych słowach chłopaków z forum :D Dx200 jest na dwóch Sabrach i pewnie bardziej by mi podszedł - mam wrażenie, że AMP9 może być strzałem w dziesiątkę właśnie z Dx200, ale taki zestaw na razie jest trochę poza moim budżetem psychologicznym, jaki jestem w stanie przeznaczyć na DAPa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bankowo wzmaka będę dobierał do tego playerka. E5000 będą potrzebowały dużo papu, z tego co wyczytałem. Przyjdą, powygrzewam, posłucham i wtedy zorientuję się lepiej na czym stoję. Mam nadzieję że te IEMki mi podejdą, chociaż charakter grania z opisów powinien mi podpasować. :) Tak czy siak na pewno będą sobie czekały grzecznie na amp8, zanim wydam ostateczny werdykt.

 

Ciekawe tylko czy sklep da radę dziś wysłać? Coś nic nie słychać, a dzień powoli się kończy. 🤔 Zamawiałem wczoraj koło 11.

Edytowane przez ireniqs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, ireniqs napisał:

Ja bankowo wzmaka będę dobierał do tego playerka. E5000 będą potrzebowały dużo papu, z tego co wyczytałem.

 

Stockowy wzmacniacz AMP6 na pewno da sobie radę z E5000 jeżeli chodzi o wysterowanie, przecież to są IEMy (może nie najbardziej skuteczne, ale wciąż IEMy). I pamiętaj, że AMP8 ma tylko wyjście zbalansowane 4.4mm, więc bez zabawy z okablowaniem nie podepniesz pod niego E5000.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności