Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DX 150


Vaiet

Rekomendowane odpowiedzi

Kurczę, to ja cały czas na Sandiskach jadę, także tych popielato-czerwonych 128 czy 200 gb... Póki co jeszcze żadna mi nie świrowała ani nie padła. Kingston z raz czy dwa padł. Te Evo widziałem w X-Komie i wychodzą troszkę drożej niż Sandiski.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Joseph_k78 napisał:

Kurczę, to ja cały czas na Sandiskach jadę, także tych popielato-czerwonych 128 czy 200 gb... Póki co jeszcze żadna mi nie świrowała ani nie padła. Kingston z raz czy dwa padł. Te Evo widziałem w X-Komie i wychodzą troszkę drożej niż Sandiski.

 

 

 

półka wyżej więc musi kosztować drożej ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, bigmaras napisał:

 

półka wyżej więc musi kosztować drożej ;)

Niekoniecznie, były w Biedrze 64 GB za 50 pln. Oczywiście pisze o Evo plus Samsunga 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U1 bo to było w zeszłym roku we wrześniu. U3 tylko w najdroższych modelach. Ale 100 MB/s odczyt wystarczy (w testach średnio wyszło mi ok 60 MB/s co jest też przyzwoitym wynikiem) do 95% zastosowań aż z nawiązką wystarcza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, Jaro54 napisał:

Ale 100 MB/s odczyt wystarczy (w testach średnio wyso mi ok 60 MB/s co jest też przyzwoitym wynikiem) do 95% zastosowań aż z nawiązką wystarcza. 

 

Więc jaką dokładnie kartę Samsung 256 GB kupić by nie sprawiała problemów 😉?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak do muzyki to U1 z odczytem 80 MB wystarczy na sporo czasu. Nawet przy plikach DSD 512 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do tej pory też nie miałem problemu z odczytem ani w LG V30 ani w Onkyo. Może przy skanie biblioteki różnica prędkości jest widoczna bardziej. Te Samsungi Evo nie są przesadnie drogie w X-Komie w stosunku do Sandiska, różnica 50-60 zł (299 i 309 Evo vs 259 Sandisk). Ale ostatnio też trafiłem na promocję w RTVEuroAGD na Sandiska 200 gb za chyba 149 zł. Może jeszcze jest.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Joseph_k78 napisał:

Do odtwarzania muzyki, nawet w formatach HiRes i DSD nie wystarczy U1? Na grajkach przecież nie robimy zdjęć w RAWach?

 

Nie patrz tylko na sam parametr odczytu. Nowa wersja U3 ma 10 lat gwarancji, jest to nowsza i podobno trwalsza konstrukcja. U1 w wielu sklepach miało gwarancje 5 letnią. Wersja U1 to nie tylko niższy odczyt ale także przede wszystkim kilkukrotnie niższy zapis 20MB/s a to ma już znaczenie w przeciwieństwie do odczytu, którego będziesz wykorzystywał w ułamku możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A która wg Ciebie lepsza? Albo: czym się różnią? Mam je obie w obserwowanych na X-Komie i nie wykluczam, że którąś z nich nabędę.b5bd8c8bbd15ad89be47b8ee8a9520dc.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Joseph_k78 napisał:

A która wg Ciebie lepsza? Albo: czym się różnią? Mam je obie w obserwowanych na X-Komie i nie wykluczam, że którąś z nich nabędę.b5bd8c8bbd15ad89be47b8ee8a9520dc.jpg

 

Różnica jest taka, że linia PLUS z założenia samsunga jest bardziej wytrzymała na czynniki zewnętrzne oraz ogólnie w teori ma być bardziej PRO ;)

 

Jest jeszcze linia endurance, która w ogóle z założenia ma być nie do zajechania nawet w kamerach do monitoringu.

Edytowane przez bigmaras
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bigmaras napisał:

 

Nie patrz tylko na sam parametr odczytu. Nowa wersja U3 ma 10 lat gwarancji, jest to nowsza i podobno trwalsza konstrukcja. U1 w wielu sklepach miało gwarancje 5 letnią. Wersja U1 to nie tylko niższy odczyt ale także przede wszystkim kilkukrotnie niższy zapis 20MB/s a to ma już znaczenie w przeciwieństwie do odczytu, którego będziesz wykorzystywał w ułamku możliwości.

Akurat te co kupiłem mają zapis ok 38 MB/s. A tak a'propos słonia, po co ci szybszy zapis? Ile razy dziennie będziesz zmieniał pliki na takiej karcie? Wg mnie  przerost formy nad treścią. Ja raz na tydzień lub rzadziej dodaje lub usuwam coś i chyba prawie każdy tak robi. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Jaro54 napisał:

Akurat te co kupiłem mają zapis ok 38 MB/s. A tak a'propos słonia, po co ci szybszy zapis? Ile razy dziennie będziesz zmieniał pliki na takiej karcie? Wg mnie  przerost formy nad treścią. Ja raz na tydzień lub rzadziej dodaje lub usuwam coś i chyba prawie każdy tak robi. 

 

Przeczytaj proszę mój post dokładnie. Napisałem, że ten parametr jest ważniejszy aniżeli odczyt nie sugerując, że priorytetowy. Pamiętaj, że są tacy, którzy dość często wachlują utworami na karcie (np. ja) i ten parametr doceniają. Nie oceniaj nigdy przez pryzmat tego co sam robisz bo potrzeby użytkowników są różne.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Jaro54 napisał:

Akurat te co kupiłem mają zapis ok 38 MB/s. A tak a'propos słonia, po co ci szybszy zapis? Ile razy dziennie będziesz zmieniał pliki na takiej karcie? Wg mnie  przerost formy nad treścią. Ja raz na tydzień lub rzadziej dodaje lub usuwam coś i chyba prawie każdy tak robi. 

Dla mnie też szybkość zapisu nie jest istotna w przypadku doboru karty do DAP'a, co innego jak ktoś pobiera pliki z Tidala lub często zmienia pliki.

Edytowane przez Bialy_Wilk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zakończenie tematu kart polecam do kopiowania muzyki na karty Kingston Mobielite G4 . Można 2 karty zapełnić jednocześnie a jest na tyle szybki (podłączony do USB 3)że nie stanowi wąskiego gardła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Kingston Mobielite G4


O, coś takiego szukałem, ale na ten konkretny jakoś nie trafiłem. Rozumiem, że większe karty też czyta. Zamówione.

Sorry za OT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam od przeszło 3 lat i nie zdarzyło mi się by nie przeczytał jakiejś 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w odtwarzaczach mam ADATA Premier V10 64GB (jedną w DX150, a drugą w ZiShanie). Jestem z nich zadowolony (choć ja jadę głównie na flackach :P) i póki co nie miałem z nimi żadnego problemu, w przeciwieństwie do SanDisków, miałem dwa szaro-czerwone 64GB egzemplarze i oba od początku sprawiały problemy (aż w końcu jedna padła, a drugą komuś dałem :().

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



... w przeciwieństwie do SanDisków, miałem dwa szaro-czerwone 64GB egzemplarze i oba od początku sprawiały problemy (aż w końcu jedna padła, a drugą komuś dałem ).


Ja taką kupiłem i to, o zgrozo!, na Allegro (cena niższa była ale i ryzyko wtopy). Działa do dzisiaj (kupiona ze 4 lata temu).
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra żeby nie zakładać nowego tematu był lgv30 teraz jest ibasso dx150 -jakie słuchafony do niego polecacie?Lubię żeby było czysto jasno i przejrzyście,ma być fajna scena ,separacja i leciutko mruczący bas😉

Chodzi o słuchawki większe ale takie które można zabrać do pociągu jak i doki,powiedzmy budżet 1000zł na słuchafony i 500 na doki mogą być używane.Jest tez pewna elastyczność -zrezygnować z doków na rzecz lepszych słuchawek.

Myślałem nad oppo-pm3 dobry to kompan do dx150?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności