Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DX 150


Vaiet

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.09.2018 o 16:52, vonBaron napisał:

AMP7 gra z większą przestrzenią, powietrzem,  jest trochę też jaśniejszy. Bas ma lepszą kontrolę ale jest go objętościowo mniej. Z AMP7 słyszę też więcej szczegółów. Jedyne co mi się niezbyt podoba to lekko wycofana średnica.

Ciekawe czy AMP8 to coś pomiędzy 6 i 7?

 

Jeśli chcesz słodką, zaznaczoną średnicę to polecam Amp4s.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.09.2018 o 10:52, roger987 napisał:

Przy okazji @bigmaras, dzięki wielkie za szybką realizację. 

 Przy okazji widzę że it04 się pojawiły :) 

Ktoś może słuchał IT04 i powie jak się zgrywają z dx150 albo wogóle jak grają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podlaczal ktos sluchawki wokoluszne do Dx150 ? 


szukuje sie do zakupu sluchawek Bayerdynamic dt 770 pro docelowo rowniez do tego odtwazacza, a ktulanie do lg v10

i nie wiem jaka impedancja będzie ok.: 32, 80 lub 250 (ale to raczej za duzo).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po tygodniu zabawy z ibasso dx200 i ibasso dx150 plus ampy 1, 2, 3, 4s, 6, 7 ,8
Uff dużo kombinacji i nie wszystko zdołałem spokojnie przesłuchać ale koncepcja ibasso z wymiennymi ampami mnie przekonała bardzo.
Tydzień to niby długo ale jak są dzieci to czas się kurczy.

Od paru tygodni mam swojego dx150 i nie bardzo wyobrażam sobie powrót do odtwarzacza bez tidala.
Za dużo muzyki za mało czasu.

Zacznijmy od porównania dx150 z dx200.
Który jest lepszy ?
Dla mnie lepszy jest dx200 ale tutaj dużo zależy od preferencji ja zawsze lubiłem sprzęty na sabrach a jak na razie konstrukcje na 9028 i 9038 które słyszałem podobały mi się bardzo. Fanom organicznego brzemienia bardziej polecił bym dx150.
Wymieniać sprzętu nie będę - za duża różnica w cenie i brak szybkiego ładowania w dx200.
W sprzęcie mobilnym to nie gra tak mocno to pozbieram na stacjonarny klocek z 9038 a aktualna cena za dx150 jest bardzo opłacalna moim zdaniem.

Ampy to trudniejszy temat ale te fabrycznie dołączane do sprzętu są w miarę neutralne i uniwersalne (1 i 6) przy czym wyraźnie nr 6 jest bardziej muzykalny.
Chwalony na forum amp8 bucha wypełnionymi dźwiękami ale ma nadal dobre tępo i dynamikę.
Świetnie się sparował z er4xr

Kompletne przeciwieństwo to bardzo podobający mi się amp1 - sterylne analityczne granie
Ogólnie widać że ibasso na razie wędrowało od sterylnego dzwięku z amp1 do rozbuchanego w amp8.

Ogólnie od żadnego ampa się nie odbiłem i każdy grał solidnie.

Sumując polecam i to bardzo
 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest  ktoś  w stanie  porównać  go do sony zx300,  zx2,  wm1a?   Joybuy przestał  wysyłać  na Polskę i teraz zx300 mogę  kupić  za  2400 zł używkę..., więc  szukam  alternatyw.    Będzie  grał  z sony  ex1000. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, music hunter napisał:

Jest  ktoś  w stanie  porównać  go do sony zx300,  zx2,  wm1a?   Joybuy przestał  wysyłać  na Polskę i teraz zx300 mogę  kupić  za  2400 zł używkę..., więc  szukam  alternatyw.    Będzie  grał  z sony  ex1000. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, music hunter napisał:

Dzięki, ciekawe czy ex1000 będą  szumieć na amp8. Okazyjnie  kupiłem  już  balans  na 4.4 i szkoda  byłoby  go nie  wykorzystać  :P

 

nie powinny szumieć wcale, nawet andromeda szumi słabiutko na tym ampie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra, chyba jednak kupię w tym tygodniu dx150, bo sony zx300a chyba już nigdy nie będzie dostępny w joybuy... 

Byłby ktoś w stanie pożyczyć amp8?  (ogarnięte) Jestem ciekaw czy warto go kupić do sony ex1000.
Bywały jakieś promocje na moduły? 

 

Edytowane przez music hunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od 3 dni słuchamDX150 . Jak dla mnie (na stockowym AMP6) trochę za ciepło i zbyt gładko. Mocno wyeksponowany bas i dół średnicy, mniej góra średnicy i soprany. Taki welwetowy, relaksujący trochę dźwięk.

Ale coś w sobie ma ? ... i mimo że nie do końca mi pasuje to go chyba mimo wszystko zostawię.

Być może wymiennymi AMPami udałoby się zmienić trochę prezentację.

 

Co byście proponowali (jaki AMP) do nieco jednak bardziej analitycznego/ dynamicznego brzmienia, bardziej wyeksponowanej średnicy. Trochę mniej "pompatycznego" basu. Słucham głównie muzyki klasycznej i przy pierwszym odsłuch jakiegoś kwartetu (dotychcasowe odłuchy na C10) miałem wrażenie że skrzypce są wilonczelą a wioloczela kontrabasem :D

 

..... po 30 godzinach wygrzewania jest ciut lepiej. Bas się trochę ułożył.... albo mózg mi się wygrzał ... albo mi się zdaje .

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.10.2018 o 22:39, maig napisał:

Od 3 dni słuchamDX150 . Jak dla mnie (na stockowym AMP6) trochę za ciepło i zbyt gładko. Mocno wyeksponowany bas i dół średnicy, mniej góra średnicy i soprany. Taki welwetowy, relaksujący trochę dźwięk.

Ale coś w sobie ma ? ... i mimo że nie do końca mi pasuje to go chyba mimo wszystko zostawię.

Być może wymiennymi AMPami udałoby się zmienić trochę prezentację.

 

Co byście proponowali (jaki AMP) do nieco jednak bardziej analitycznego/ dynamicznego brzmienia, bardziej wyeksponowanej średnicy. Trochę mniej "pompatycznego" basu. Słucham głównie muzyki klasycznej i przy pierwszym odsłuch jakiegoś kwartetu (dotychcasowe odłuchy na C10) miałem wrażenie że skrzypce są wilonczelą a wioloczela kontrabasem :D

 

..... po 30 godzinach wygrzewania jest ciut lepiej. Bas się trochę ułożył.... albo mózg mi się wygrzał ... albo mi się zdaje .

Ja kupiłem miesięczna używkę z amp 6 + 7 i chyba bardziej mi pasuje ten pierwszy z Sony ex1000 :P , ale w sumie sam nie wiem, bo za krótko go mam. 
Z chęcią wymienię się na amp 8 lub sprzedam za 500 zł.

Jakie programy do odtwarzania polecacie na nim? Mam Poweramp, Neutron i Mango.  Pierwszy jest dla mnie najbardziej funkcjonalny, może dlatego, że znam go z telefonu, ale gra inaczej(ciszej?) od reszty. Pozostałe za chiny nie wykrywają mi utworów z wgranych playlist M3U.  Jeśli ktoś jest w stanie potwierdzić, że chodzi tylko o różnicę w regulacji głośności,  to nie będę szukał dalej.


 

Edytowane przez music hunter
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich iBassowców ^_^, od kilku dni jestem szczęśliwym posiadaczem DX150 i mam kilka pytań do bardziej doświadczonych posiadaczy DX150. Oto one:

 

1. Czy u was też jest problem z zasięgiem (mocą) wifi?

U mnie po oddaleniu się jakieś 3-4 metry od routera prędkość spada poniżej 1Mb/s, a po ok. 5-6 metrach traci zasięg. Nie jest to wina routera, ponieważ testowałem to na kilku urządzeniach i na każdym jest podobnie. Chciałbym jeszcze dodać, że przy routerze transfer wynosi ok. 20Mb/s, choć łącze jakie posiadam ma 80Mb/s (w praktyce ok. 65-70Mb/s).

 

2. Czy da się wyłączyć pokrętło głośności przy zablokowanym ekranie?

Czasami mi się zdarza, że gdy wkładam odtwarzacz do kieszeni (albo robię inne rzeczy), niechcący przesuwam pokrętło głośności.

 

3. Jaki wybrać soft?

Tzn. zostać przy oryginalnym, czy wybrać lurkera albo fidelizera?

 

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@e1mo

1. U mnie podobnie. Wystarczy że udam się do oddalonego o dosłownie kilka metrów kibla i już du.pa ? 

2. Nie wiem czy jest taka opcja w ustawieniach (nie znalazłem), ale są aplikacje na androida, których można użyć. Na telefonie kiedyś używałem "Volume Lock & Mute" ale nie wiem jak z funkcjonalnością na DX150. Można było zablokować zmianę głośności telefonu i multimediów osobno

3. Ja wgrałem Lurkera tylko po to żeby mieć czystego Mango. Śmiga bez zarzutów.  Androida póki co nie używam.

 

p.s. a jak wrażenia odsłuchowe? Słuchasz na stockowym AMPie?

MI póki co AMP6 niespecjalnie podszedł, ale czekam jeszcze na Andromedy, zobaczę jak one się zgrają i wtedy ewentualnie zmienię.

Edytowane przez maig
błąd
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, maig napisał:

(...)

p.s. a jak wrażenia odsłuchowe? Słuchasz na stockowym AMPie?

MI póki co AMP6 niespecjalnie podszedł, ale czekam jeszcze na Andromedy, zobaczę jak one się zgrają i wtedy ewentualnie zmienię.

 

Na razie słucham na stockowym AMP6 i ogólnie jestem bardzo zadowolony, choć wokale mogłyby być nieco ostrzejsze/jaśniejsze, a bas schodzić niżej (ale może się czepiam bo przyzwyczaiłem się do mDSDeka :P)

Edytowane przez e1mo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@music hunter

Też myślałem o AMP8, choć nawet go nie słyszałem :-)  W teorii powinien grać podobnie do AMP4 (który chyba nie jest już oficjalnie dostępny, ewentualnie z 2 ręki) z dodatkowo pełniejszym niżej schodzącym basem. Ale to tylko powtarzam co zasłyszałem od osób, które słuchały obu ampów.

Osobiście jeżeli miałbym brać coś dla siebie "w ciemno" to po lekturze wszystkiego co jest w sieci na ten temat wybrałbym AMP4 /AMP8, ale poczekam jeszcze na Andromedy i zobaczę jak grają z AMP6.

 

p.s. jak z tłem AMP6 vs AMP7? Zauważalnie mniej szumu?

1 minutę temu, e1mo napisał:

 

Na razie słucham na stockowym AMP6 i ogólnie jestem bardzo zadowolony, choć dźwięk mógłby być nieco ostrzejszy/jaśniejszy, a bas schodzić niżej (ale może to dlatego, że przyzwyczaiłem się do mDSDeka :P)

Heh skąd to znam. Ja mam mózg wysterowany Colorly'em i też nie mogę się przyzwyczaić :-) Ale separacja i scena są świetne. Basu dla mnie jest aż nadto :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, maig napisał:

Też myślałem o AMP8, choć nawet go nie słyszałem ? W teorii powinien grać podobnie do AMP4 (który chyba nie jest już oficjalnie dostępny, ewentualnie z 2 ręki) z dodatkowo pełniejszym niżej schodzącym basem. Ale to tylko powtarzam co zasłyszałem od osób, które słuchały obu ampów.

Osobiście jeżeli miałbym brać coś dla siebie "w ciemno" to po lekturze wszystkiego co jest w sieci na ten temat wybrałbym AMP4 /AMP8, ale poczekam jeszcze na Andromedy i zobaczę jak grają z AMP6.

 

Też myślę nad zakupem AMP8, ale dla mnie on ma jeden mały problem. Z tego co przeczytałem ten AMP ma wyjście zbalansowane 4.4mm, a to zmusiłoby mnie do zakupu przejściówki (żaden problem, ale z takim "bolcem" średnio mobilny sprzęt, staje się jeszcze mniej mobilny :(), albo zakupu nowych przewodów (większy problem, bo do iemów preferowałbym raczej 2.5mm). Dlatego jak będę kupował jakiegoś ampa, to chyba zdecyduje się na AMP7 -_- .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiego playera używacie pod androidem?

Ja początkowo używałem Mango i Hiby i działało bez problemu. Teraz doinstalowałem Neutron'a i po kilkunastu/dziesięciu minutach grania (Neutronem) zawiesza się (sam player).

Albo gra w tle i w momencie gdy naciskam "power button" program przestaje działać.

Też tak macie?

Wszystko na najnowszym sofcie Lurker'a.

Spróbuję jeszcze odinstalować Lurker'a i wrócić do fabrycznego firmware i wtedy potestuję.

Jakiego playera używacie pod androidem?

Ja początkowo używałem Mango i Hiby i działało bez problemu. Teraz doinstalowałem Neutron'a i po kilkunastu/dziesięciu minutach grania (Neutronem) zawiesza się (sam player).

Albo gra w tle i w momencie gdy naciskam "power button" program przestaje działać.

Też tak macie?

Wszystko na najnowszym sofcie Lurker'a.

Spróbuję jeszcze odinstalować Lurker'a i wrócić do fabrycznego firmware i wtedy potestuję.

 

cd.

Na oryginalnym sofcie to samo. Szczególnie po kilkuminutowej pauzie, próbuję wznowić odtwarzanie i nic. Włączam powerem ekran i wtedy Neutron się wysypuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"Kompletne przeciwieństwo to bardzo podobający mi się amp1 - sterylne analityczne granie
Ogólnie widać że ibasso na razie wędrowało od sterylnego dzwięku z amp1 do rozbuchanego w amp8. "

 

.... czyli dla każdego coś miłego. Swego czasu miałem możliwość przesłuchania  od Amp 1 do Amp5. W zasadzie te ampy sa na podobnym poziomie jakościowym, tylko inne i nie na zauważyłem mocnych prób klasyfikacji - ten lepszy, ten gorszy. Owszem była próba wywindowania amp4 na piedestał, ale to raczej z powodu jego niedostępności. No i nie należy wierzyć, ze stockowy np. amp1 jest upośledzony - jest świetny  i cieszę się, ze kolega Szczurz to zauważył.  Dla każdego coś miłego, a producent zarabia na naszej skłonności do eksperymentowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 5.10.2018 o 10:06, e1mo napisał:

 

Też myślę nad zakupem AMP8, ale dla mnie on ma jeden mały problem. Z tego co przeczytałem ten AMP ma wyjście zbalansowane 4.4mm, a to zmusiłoby mnie do zakupu przejściówki (żaden problem, ale z takim "bolcem" średnio mobilny sprzęt, staje się jeszcze mniej mobilny :(), albo zakupu nowych przewodów (większy problem, bo do iemów preferowałbym raczej 2.5mm). Dlatego jak będę kupował jakiegoś ampa, to chyba zdecyduje się na AMP7 -_- .

 

Zawsze możesz zastosować przejściówkę na kablu np. coś takiego jak na zdjęciu poniżej. To już powinno być mniej uciążliwe w zastosowaniach mobilnych

 

FiiO_BL44-700x700.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności