Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki dokanałowe +50 Ohm


matys243

Pytanie

Witam, w związku z zakupem nowego telefonu jakim jest LG V30, postanowiłem dokupić do niego nowe słuchawki.  Muszą one posiadać minimum 50 Ohmów, ponieważ wtedy wbudowany DAC/wzmacniacz zaczyna działać na pełnych obrotach. 

Budżet max 300zł lecz jeśli są tego warte to 350. Nie miałem wiele słuchawek także napiszę jakie mam czyli : Nuforce ne 700x i CAL! obie pary słuchawek grają dla mnie fajnie lubię głęboki bass, ale żeby nie zagluszał reszty, ciepły dźwięk.  Od słuchawek również oczekuje dobrego gniazda jack, oraz dobrej jakości kabla.  Mimo, że w Nuforce jest cienki jak nitka to już mam je ponad 3lata, jack niestety był do wymiany, a kabel zacząłem nie dawno kleić taśma :D A i muzyki jakiej słucham głównie to Hardstyle oraz wszelkiego rodzaju Trance.

Dzięki za wszelkie propozycje i pozdrawiam. 

Edytowane przez matys243
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Dzięki za odp. No właśnie zastanawiałem się między E50 i E80 oba modele mieszczą się w moim budżecie oraz mają fajny kabel wydaje się solidny.  Przeczytałem małą recenzje obu modeli i E50 ma dużo basu wręcz zagłusza resztę, a w E80 jest balans i jest go dużo mniej na plus. 

 

Jakie są jeszcze  różnice między nimi prócz impendancji (51 vs 64)?

 

Jakbyś porównał oba modele(szczególnie E80)  do słuchawek, które już miałem (nuforce ne700x i cal!)? 

 

Oraz są jeszcze jakieś fajne dokanałowe do 300zł ew. 350?

Edytowane przez matys243
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Nie musisz koniecznie szukać słuchawek o impedancji +50 ohm, możesz też szukać niskoimpedancyjnych. Żeby było optymalnie, ważne jest żeby nie trafić na takie co mają okolice 40 ohm do 49ohm. Wszystko poniżei powinno być ok. Oczywiście im niżej, tym wykop będzie większy. Jak podłączyć coś z popularnego zakresu do 16 ohm, to będzie więcej niż dobrze i na standard gain. Nie trzeba koniecznie kombinować z high gainem, szczególnie gdy mamy słuchawki o niskiej impedancji i dużej skuteczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Czytałem, że jak telefon wykrywa aux to działa na 75%. Najlepszym sposob to adapter ale na ebayu po 10+ dolarów i niewiadomo ile przesyłka. 

 

@SlawekRniestety ale nie zgodzę się z tobą bo juz podłączyłem 16ohm i 32ohm to różnica jest marginalna gdy wzmacniacz jest on i off.

 

Znalazłem jeszcze słuchawki beyerdynamic idx 160 ie, które mają dołączoną przedłużkę, bo sam kabel ze słuchawkami jest dość krótki co mogę zaakceptować. Słabo mi się widzi upychanie 3m kabla w kieszeni(przedłużka+normalny kabel). 

 

Może ktoś się wypowiedzieć na ich temat ktoś słuchał? Albo te E80 

Oraz pytanie jak słuchawki o niskiej impendancji przepuscimy przez taki adapter np. 75 ohm to nic im się nie dzieje? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności