Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki zamknięte do 600zł


dentr0

Pytanie

Witam jakie słuchawki byście mi polecili do 600zł tylko do domu lub doradzili z podanych propozycji

 

Zależy mi na dobrym dźwięku i dobrym wykonaniu.

Co myślicie o moich propozycjach zamkniętych

1.Beyerdynamic Custom One Pro Plus (plus za odpinany kabel, regulacja bassu, aluminiowa konstrukcja)

2.Beyerdynamic DT770 PRO 80Ohm(aluminiowa konstrukcja)

Nie bardzo mnie przekonują słuchawki które mają stały pałąk a regulowana jest skórą tak jak w AKG K712 - nie wiem jak to wytłumaczyć inaczej

 

Myślałem trochę jeszcze o modelu otwartym, ale jak nie sprawdzę to nie będę wiedział czy odpowiada mi taka konstrukcja - dodam, że wiem jakie są plusy otwartych słuchawek(mniej pocą się uszy) i,  że trzeba mieć wzmacniacz

Co myślicie o moich propozycjach otwartych (tutaj nie ma dużego pola wyboru w tej cenie):

3.Beyerdynamic DT990 Pro(aluminiowa konstrukcja, bardziej wygodne)

 

Chciałbym abyście się odnieśli do wszystkich trzech słuchawek dlaczego nie lub dlaczego tak.

 

Chce mieć wybrany jeden egzemplarz otwarty i jeden zamknięty :)

 

PS: Czy welurowe pady w DT990 Pro to zaleta czy wada? szybko mogą się zużyć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Ad1. Jak z wytrzymałością regulacji pałąka z lewą / prawą słuchawką w DT150?

Ad2. Zastanawiam się, nad Beyerdynamic DT990 Pro - polecilibyście jakiś DAC ze wzmacniaczem do 450zł?

 

Myślałem nad DAC:

  • SMSL M3 Black,
  • FX-AUDIO DAC-X6 DAC
  • SMSL SD-793II Black tylko, że ten nie ma portu usb :/ i wydaje mi się, że ma słabszy wzmacniacz wg producenta

 

Ad3.Czy m3 będzie dobry dla 990 pro jak ma "Output power, 24 mW: 300 ohm. "

Ad4.Słuchawki mają 250ohm i chyba 100mw a tutaj jest "24mw". wzmacniacz powinien mieć tyle samo mw niż słuchawki czy może być mniej?

Ad5 Który z tych słuchawek Beyerdynamic DT990 Pro /  DT150 / DT770 PRO mają najwięcej basu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Tak pokrótce, DT150 potrzebują sporo mocy, podane wyżej maluszki, nie dadzą rady ich poprawnie wysterować. Ze wzmacniaczy, które pociągną DT150, to najtaniej chyba klon Lehmann-a i do tego jakiś DAC, całość powinna się zamknąć w 1000zł. Podobna sytuacja ma się z DT990pro, aczkolwiek mocowo wystarczyłby tutaj Zenek Uno/Duo produkcji kolegi z forum. Jeśli chodzi o zamknięte i łatwe do napędzenia, to np Sony Mdr-1a i jakiś maluch pokroju Audiouest Dragonfly Red itp..

 

Najwięcej basu z w/w, będą miały DT770. A jak nie koniecznie ze stajni Beyer-a, to np Fidelio X2, równie łatwe do napędzenia, jak Mdr-1-a.

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ad1 FX-AUDIO DAC-X6 DAC ma 180mw/300Ω, wiec chyba powinno chodzić?- ma najwyższą moc z moich trzech podanych dac-ów

Ad.2 A co myślicie o tym wzmacniaczu SMSL sAp-II Pro Black Big Power High Fidelity Stereo Headphone Amplifier?

Moc wyjściowa:

  • 90mw/600Ω,
  • 180mw/300Ω,
  • 450mw/100Ω,
  • 610mw/62Ω,
  • 910mw/32Ω,
  • 1000mw/16Ω

Ad3 klon Lehmann jakieś nazwy tych klonów? bo chciałem poszukać na allegro/olx

ad4 Ile kosztuje Zenek Uno/Zenek Duo ? I gdzie go można znaleźć?

Ad5 a jaki najtańszy dac bez wzmacniacza (wtedy wzmacniacz będzie osobno)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Ja też głos na dt150 i mogę je sprzedać tpbie za 400zł. Słuchawki te są niemieckie i pancerne więc o wytrzymałość nie masz co się martwic, taki czołg wśród słuchawek.

 

One zagrają tak na ile źródło pozwoli, tutaj nie ma jednego słusznego rozwiązania, potrzebują trochę mocy, ale bez przesady. Znam osobę co słuchała ich z clip+ i była zadowolona. :P

 

Mimo legend krążących na temat tego czego potrzebują do grania to są to dość bezpieczne słuchawki. W przeciwieństwie do DT990pro, które albo trzeba lubić, albo mieć sprzęt, który odpowiednio je uzupełni. Niby też mógłbym sprzedać Ci je bo za dużo mam tych słuchawek na chacie... ale zastanawiam się czy nie zostawić sobie ich dla samego faktu posiadania np. do testów. 

 

Jeśli odpowiada ci otwarta konstrukcja to X1 lub X2(promocja na amazonie) a nawet L2 czy shp9500 są wysoce rekomendowane przeze mnie. Aczkolwiek ich dźwięk trzeba lubić, Johnys np. twierdził, że wolałby superluxy od Xów xD

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do samych DT150 ja mam bardzo dobry wzmacniacz na bazie płytki PKrecza, ale ulepszony, dobre elementy, dobre gniazda. Jest bardzo mocny i świetny do wysokoomowych. Włożyłem w niego więcej niż 450pln, ale ponieważ teraz używam głównie innego to ten mógłbym Ci sprzedać na dobry początek za 450... Jest sprawdzony jeśli chodzi o DT150 i wiele innych modeli Beyera bo tak go stroiłem. 

 

Możesz tez poszukać używek, bo w tej kwocie to niestety głównie chińszczyzna a ona właśnie będzie grać w taki mechaniczny suchy sposób...

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wiesz, pod kątem mocy to trudno podać konkretną wartość, bo moc we wzmacniaczach jest podawana dla sygnału 1Khz. A bas potrafi wziąć znacznie więcej miliamper... Generalnie dobrze gdyby było 200-300mW dla 300Ohm. DT150 lubią studyjne wzmacniacze.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
26 minut temu, Synthax napisał:

 DT150 lubią studyjne wzmacniacze.

Cholera, chyba coś w tym jest, bo jak kiedyś odsłuchiwałem je w sklepie muzycznym podłączone, jako jedne z kilku modeli Beyer-a, to grały kapitalnie, później w domu już nie było tego efektu, mimo pokaźnych mocy posiadanych przeze mnie wzmaków ;). Hmm.. chyba nadszedł czas, jakiegoś studyjniaka przyprowadzić do domu :P.

 

Edit.

Tak sobie myślę... Mytek?! :)

Edytowane przez neonlight
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Możesz się zainteresować focalami listen - zagrają fajnie nawet z ziemniaka. Właśnie je sobie testuje i grają naprawdę przyjemnie. Szczerze to w tej cenie nie słyszałem lepiej grających słuchawek zamkniętych, które napędzi wszystko... a jak kupisz używkę za 350zl to jeszcze na jakieś fiio zostanie np. E10K.

Edytowane przez Starh
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności