Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Westone W30 - ułamana słuchawka


choragiewa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w moich Westone W30 ułamał się kawałek jednej słuchawki. Nie mam zdjęcia gdyż nie ma mnie aktualnie w domu, ale wygląda to mniej więcej tak jak na zdjęciu, ułamała się w miejscu czerwonej linii. Co robić? Gdzie wysłać? Słuchawki za 1600 zł więc trochę szkoda..
Dodam, że słuchawki średnio pasują mi do uszu, więc może trzeba by było zrobić jakieś customy? Ale na tym również się słabo znam.
5gKbvJ7HRkyjpPu_2sN1dA.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Custom Art napisali mi, że nie robią custom tipsów do słuchawek Westone z uwagi na kształt tulejki, a co do naprawy poradzili skontaktować się z audiomagic aby spytać o sprawną obudowę do słuchawek aby przełożyć do niej głośnik z tej ułamanej.
Audiomagic napisali:
 

Cytuj

Westone nie oferuje napraw pogwarancyjnych, a my takich części zamiennych nie mamy.

Więc jak mam naprawić tę tulejkę, oraz gdzie mam zrobić custom tipsy, gdyż mam takie dziwne uszy, że każde słuchawki dokanałowe nieziemsko mi je podrażniają :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, choragiewa napisał:

Proszę, jak mam to naprawić ;_;

 

Masz następujące możliwości:

 

1. Jeśli się da - przykleić tulejkę super glue.

lub

2. Dokupićna head-fi całą, sprawną słuchawkę, którą ułamałeś (od kogoś kto ułamał tę drugą)  -- trudne do zrealizowania

lub

3 Sprzedać na head-fi Twoją sprawą (najpewniej za psi pieniądz) słuchawkę i sprawić sobie inny zestaw

lub

4. Wyrzucić Westony do kosza. Sprawić sobie inny zestaw.

 

 

Bajki o obudowach zastępczych i wkładaniu przetworników do nowych obudów fabrycznych w przypadku Westone można włożyć między książki. Wszystkie ich sluchawki sa zalane od wewnątrz silikonem, co w zasadzie uniemożliwia jakąkolwiek ingerencję.

Jak już Piotruś G napisał - nie zrobią Ci tulejek. Zresztą to niczego nie rozwiąże.

Pamiętam za to, że w Europie była jedna firma robiąca reshelling Westone z odlewu ucha, ale tanie to to nie było...

 

Z przykrością informuję, że w przyapdku IEMów ułamanie tulejki równa się (najczęściej) wycieczce do kosza na śmieci.

 

Na pocieszenie krótko dam znać, że przed chwilą ktoś wstawił do komisu RHA T20i za jakieś śmieszne pieniądze :) W sam raz na otarcie łez po W30.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, mojo_aka_jojo napisał:

 

 

Na pocieszenie krótko dam znać, że przed chwilą ktoś wstawił do komisu RHA T20i za jakieś śmieszne pieniądze :) W sam raz na otarcie łez po W30.

Okej,  Kocham Cię.
Nie wiem czy takie śmieszne, 550 zł a na ceneo widzę nowe 699 zł. Czy się mylę? Przecenione z 1 069,00 zł 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, choragiewa napisał:

Okej,  Kocham Cię.
Nie wiem czy takie śmieszne, 550 zł a na ceneo widzę nowe 699 zł. Czy się mylę? Przecenione z 1 069,00 zł 

 

Nie wiem. Nie trzymam ręki na pulsie (rynku).

Pzdr.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam nawet tej ulamanej czesci

27 minut temu, mojo_aka_jojo napisał:

 

Uhm.

Czyli lepszych nie znajdę za te cenę i brać je murowo tak jak tamtego ibasso dx90? Customy można do nich? Kurde ile siana muszę wydać żeby se posłuchać muzyczki 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 31.03.2018 o 21:02, mojo_aka_jojo napisał:

......

Bajki o obudowach zastępczych i wkładaniu przetworników do nowych obudów fabrycznych w przypadku Westone można włożyć między książki. Wszystkie ich sluchawki sa zalane od wewnątrz silikonem, co w zasadzie uniemożliwia jakąkolwiek ingerencję.

Jak już Piotruś G napisał - nie zrobią Ci tulejek. Zresztą to niczego nie rozwiąże.

Pamiętam za to, że w Europie była jedna firma robiąca reshelling Westone z odlewu ucha, ale tanie to to nie było...

 

Z przykrością informuję, że w przyapdku IEMów ułamanie tulejki równa się (najczęściej) wycieczce do kosza na śmieci.

 

Na pocieszenie krótko dam znać, że przed chwilą ktoś wstawił do komisu RHA T20i za jakieś śmieszne pieniądze :) W sam raz na otarcie łez po W30.

 

 

Wiem, że już trochę  czasu minęło, ale może komuś się przyda kilka informacji. Nie do końca zgodzę się z tym, że Westone są zalewane. Nie dość, że nie są zalewane, to jeszcze są na zatrzaskach obudowy, więc przeszczep jest jak najbardziej możliwy. Trzeba tylko koniecznie pamiętać o filtrze akustycznym, który siedzi w tulejce właśnie, też trzeba go przełożyć.

 

Tak wygląda w środku W60, nic tam nie jest zalewane. Sprawdzone osobiście. To po prawej to plastik robiący za dźwiękowód, taka tubka i też jest w pełni demontowalna.

To na zdjęciu to przetworników 6 na kanał, W30 to tylko 3 przetworniki, więc będzie jeszcze łatwiej, bo mało miejsca zajmują.

Dowolna OEMowa obudowa, przekładka armatur, gniazda, filtra akustycznego, dźwiękowodu, ewentualnie tego ostatniego można wymienić na rurkę, jak customach i po temacie. Słuchawek na pewno szkoda wyrzucać. Robić z nich customy z kolei to trochę jak z armatą na muchę.

Przy ułamanej tulejce tak bym to robił, można jeszcze obudowę opracować specjalnymi tworzywami, chemo, albo UV utwardzanymi. Ale to już odrębny temat i wyższa szkoła jazdy. Co nie znaczy, że się nie dałoby zrobić.

 

 

W60.jpg

Edytowane przez SlawekR
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności