Skocz do zawartości
Uwaga konkurs! Wejściówki na AVS 2018 Czytaj więcej.. ×

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Obecnie poszukuję nagłośnienia do pokoju 14 m^2 do zgrania z komputerem, glośnikami i w przyszłości ze słuchawkami (prawdopodobnie sennki hd599, więc chciałbym już teraz mieć to na uwadze przy zakupie DACa). Już byłem gotowy do zakupu Edifierów R1600 lub R1700 z bluetooth bez jakiegoś pomysłu na źródło. Uznałem jednak, że może w tej kwocie pomożecie znaleźć jakąś alternatywę/dobrać dac (czy dac ze wzmacniaczem?) do głośników. Źródłem będzie laptop, więc zwykła zintegrowana karta.

A więc, czy ww. głośniki będą dobrym wyborem? Jaki DAC? Na całość chciałbym przeznaczyć około 1000 zł (głośniki + dac). 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od HD599 są lepsze pozycje w tej cenie... tak na przyszłość ;)

Lapek ma może w jacku zintegrowane wyjście optyczne? Wtedy fajnym, tanim DACem jest FiiO D03K + R2600.
Jeszcze lepszą opcją jest taki Behringer UMC22 + jakieś monitorki... tutaj już wybór jest ogromny :o

Edytowane przez crysis94

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Oj nie sądzę z tym wyjściem. To lenovo g580, pewnie pójdzie do zmiany, ale na razie zostawiam jak jest. Więc celowałbym w coś na USB. 

Szukam brzmienia pod rock/elektronikę. Kwestia właśnie ogromności tego wyboru :D 

Btw, hd599 miałem okazję ostatnio przesłuchać i bardzo mi się spodobało ich brzmienie, aczkolwiek jak wspomniałem - "prawdopodobnie" na nie padnie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Chyba nie ma... ja bym celował w Behringer UMC22 + jakieś monitorki... ale monitorki to niech inni doradzają, ja w nich nie siedzę ;)

Edytowane przez crysis94

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Od Scarlett 2i2 dużo fajniejszy jest Audient iD4. Nie wiem czego u nas w kraju jest tak mało popularny, imho w swojej klasie zamiata. Tylko sam nowy interfejs to prawie połowa kwoty. Z tańszych na przykład Behringer UMC202HD, też daje radę. Jeżeli jesteś w stanie trochę dołożyć i masz jak rozstawić to brałbym JBLe LSR305.

Jest też opcja z pasywnymi głośnikami. Jest fajne combo - Topping NX4. Wszystko czego potrzebujesz w jednym pudełku. Do tego dobrać jakieś kolumny, chociaż w pasywnych to bym się raczej za używanymi rozglądał.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Topping NX4? Wyskakuje mi jakiś AMP'ik do smartphone'a :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, crysis94 napisał:

Topping NX4? Wyskakuje mi jakiś AMP'ik do smartphone'a :ph34r:

Ups, miałem na myśli MX3 :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak chcesz mam na sprzedaż 2 letnie  presonus e5 + scarlett 2i2 za 1060 zł. 

Jeśli wolisz coś mniej studyjnego to masz też aktywne: http://allegro.pl/monitory-aktywne-philips-585-i7229451991.html     

Do tego dokupisz tylko dac i masz gotowy zestaw.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W załączniku rozkład pokoju, wymiary w metrach, proporcje zachowane. Okno 2skrzydłowe po lewej stronie + firanka. Reszta jak widać, szafa pod sam sufit, wysokość pomieszczenia to 2,75m. 

Szukam raczej funowego brzmienia, więc nie wiem czy monitory się tutaj sprawdzą? Zapomniałem wspomnieć: fajnie jakby sprzęt był dość niewielki :D, planuję to zmieścić na tym biurku i nie chcę go całego zająć. Głośniki też chciałbym postawić na biurku, odsłuch na fotelu przy biurku lub ewentualnie na łóżku. Bassreflexy z przodu to raczej mus.

image.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@jack0327 
Zrób sobie podstawki pod głośniki i postaw na nich, inaczej odpada CI dużo opcji.

Jeśli chcesz funowego brzmienia to monitorów nie kupuj :P, ale te philipsy będą już dobre, ale za duże.

Edytowane przez music hunter

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 godzinę temu, amrowek napisał:

tu masz wymiary tych isophonów

https://www.radiomuseum.org/r/isophon_zwei_wege_lautsprecherbox_diamant_2070.html

z ciepłym akai spokojnie dadzą radę bez BR z przodu

Fajne głośniczki do kuchni ale na godziny słuchania w pokoju to takie coś chyba by mi obrzydziły muzykę brzmieniem i wyglądem :P:lol:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, retter napisał:

Fajne głośniczki do kuchni ale na godziny słuchania w pokoju to takie coś chyba by mi obrzydziły muzykę brzmieniem i wyglądem :P:lol:

Oj wątpię  w końcu słucha się uszami a nie oczyma :P, mam 2000 i nie chce innych  , z takich małych popierdólek małó co jest w stanie im dorównać

Edytowane przez amrowek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Prawda jest taka że bez suba/subów to one są bezużyteczne.

Edytowane przez Oskar2905

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
1 minutę temu, Oskar2905 napisał:

Prawda jest taka że bez suba/subów to one są bezużyteczne.

@Oskar    daj spokój , te isophony nie potrzebują  suba , grają fajnie , bez niego . A z subem są canton plus s ale to inna bajka 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Albo sprzęt będzie mały i basu będzie tam tyle kot napłakał, albo będzie większy i jakoś już to będzie brzmieć. Nie można mieć wszystkiego ;) .

@amrowek nie czaruj bo wiem jak te małe isophony grają. Co więcej mam/miałem kolumienki na większym psl130 i basu też tam było malutko. To nie są współczesne głośniki żeby z małego głośnika było dużo basu.   

Edytowane przez Oskar2905

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
2 minuty temu, amrowek napisał:

Oj wątpię  w końcu słucha się uszami a nie oczyma :P

Znam takich co słuchają oczami :P elektronika może być mniej urokliwa bo może być bardziej schowana ale wygląd kolumn ma jednak znaczenie.

Ale ja serio nad czymś takim myślałem i myślę do kuchni :D

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@retter

w kuchni to mi radio starcza nie muszę mieć Hi-fi:D, żeby gotować

Edytowane przez amrowek

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

@amrowek nie mam radia, nie chce dodatkowego urządzenia, chce SWOJA muzykę a w radiu to raczej moich szatanów nie puszczają :D Hell's Kitchen :ph34r:

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Zresztą nie mamy co się czarować. Parametry tego głosnika basowego zastosowanego w tych isophonach są dostępne. One w basreflexie w obudowie 5L (czyli raczej większej niż tutaj) schodzą do 65Hz. W zamkniętej obudowie to poniżej 70-80Hz jest bida totalna. Sami zobaczcie. Myślę że tym można zamknąć temat tych isophonów ;) . 

seite06.jpg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

przy ciepłolubnym akai nie ma bidy

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Pozwolisz że podepnę się pod twój temat.

Czy do grania na sprzęcie djskim i codziennego słuchania + ewentualne mniejsze imprezy nada się zestaw Pioneer S-DJ50X + Behringer U-PHORIA UMC22?  Czy jest jakaś lepsza opcja w budżecie 1200-1400zł?

https://www.djshop.pl/i13312,pioneer,pioneer-s-dj50x-w-white-sztuka-.html

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

No nie powiem, fajnie jakby się to jakoś prezentowało na półce :D + trochę szkoda mi miejsca na duże wzmaki stereo. Kwestia też, że raczej celuję w sprzęt nowy. Czy takie połączenie jak R2600 + wspomniany Topping MX3 dałoby radę? Widzę, że z dostępnością tego DACa w Polsce jest średnio... 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez minczin
      Cześć, 
      Szukam zestawu dla brata, a trochę wyszedłem z obiegu. Ma być uniwersalnie, elektronika i lepszy dźwięk do filmów. Pomieszczenie aktualne i tak będzie zmieniane, więc nie bierzemy pod uwagę. 
      Stawiam na monitory aktywne 8 cali, np. Presonus E8 i do tego potrzeba będzie przyzwoitego DACa:
      - najlepiej wyjścia XLR
      - preamp
      - na doczepkę jakaś dziurka na słuchawki
      Aktualnie ma mojego DACa - QNKTC (ma jedno wyjście RCA). Może da się to jakoś wpiąć do toru i dokupić coś do sterowania sygnałem z monitorów i jeszcze mieć możliwość podłączenia słuchawek (dodatkowy tani wzmak)?!
      Druga opcja Matrix Mini-i - jest teraz za 1000 zł na allegro, ale będzie ciężko ze spięciem budżetu. Maks to 2500 zł, a jeszcze w to trzeba wliczyć standy i kable. 
      Trzecia opcja - import z Chin (jest coś sensownego w tym momencie?)

1. QNKTC + Eris E8 + jakiś regulator + wzmak słuchawkowy - minus, to potrzeba przepinania kabli 
      2. Combo Matrix Mini-i + Eris E8
      3. Chińczyk + Eris E8

Sprzęt raczej małych gabarytów, ale to nie konieczność. Używki wchodzą w grę.
      Dzięki

• Przez davenieadiofil
      Na początek mała uwaga:
      Sprzęt zakupiłem na własny użytek ze sklepu TOP-HiFi, ponieważ nie mam sponsora, a nawet gdybym go kiedyś miał, to bardzo chciałbym, żeby nie miało to wpływu na to co tutaj piszę. W końcu recenzja to subiektywizm, czyż nie?

Zabierałem się do pisania niniejszego tekstu jak do głaskania jeża… Ciężko było, choć Audioquest reprezentuje wysoki poziom w segmencie tzw. mikroDAC-ów. Chcę jak najdokładniej opisać wrażenia jakie miałem przez ostatnie dwa tygodnie obcowania z Czarną Ważką (ta nazwa będzie się przewijała przez resztę tekstu). A są one bardziej niż pozytywne. Muszę powiedzieć, że jest to mój pierwszy DAC, więc proszę byście do wszystkich opisanych tutaj wrażeń i spostrzeżeń podchodzili z lekkim dystansem. Bez dalszych zbędnych słów zapraszam do recenzji!

WYKONANIE/DESIGN/CO W PUDEŁKU
      Sprzęt przychodzi do nas w bardzo ładnym pudełku, które zdradza, że mamy do czynienia ze sprzętem naprawdę dobrej jakości. Samo opakowanie jest wykończone na matową czerń, podobnie jak samo urządzenie. W zestawie otrzymujemy oczywiście naszego DACa, zgrabne i dobrze wykonane etui ze skóry (zapewne tej eko, a nie pochodzenia zwierzęcego) oraz instrukcję obsługi. Ważka ma wymiary standardowego pendrive’a i jest wykonana wzorowo. Biorąc urządzenie do ręki zdecydowanie czuć, że kupiliśmy produkt premium. Nic nie trzeszczy, całość wykonano z metalu poza zatyczką portu USB, która jest plastikowa, ale jej wykonaniu też nie można nic zarzucić. Na plus również to, że po wsunięciu do końca ciasno trzyma się portu. Podobnie ma się rzecz z gniazdem jack 3.5mm – jest wpasowane absolutnie perfekcyjnie w urządzenie i przy podłączaniu/odłączaniu słuchawek nie mamy wrażenia tandety. Stawia przyjemny opór, taki w sam żeby nic się samo nie odłączyło przez przypadek.
      Podsumowując wykonanie – czarny Dragonfly jest zbudowany tak, jakby miał przeżyć zderzenie z czołgiem i w dodatku pięknie świeci jego logo. Niepalcująca się obudowa na ogromny plus.

POŁĄCZENIE Z URZĄDZENIAMI

Myślę, że warto poświęcić temu aspektowi oddzielny akapit. Dragonfly Black według zapewnien producenta powinien bez problemu działać na komputerach z systemami Windows, macOS oraz Linux, a także z urządzeniami mobilnymi działającymi na iOSie oraz Androidzie (od 4.0 w górę). Wszystko ładnie pięknie, ale mam parę zastrzeżeń. Z komputerem na Windowsie 10 Pro przetwornik działa bez problemu, bez instalacji niczego – podłączamy i działa. W moim przypadku gorzej było z Androidem. Posiadam Samsunga Galaxy S4 jako telefon na co dzień. Po zakupieniu stosownej przejściówki i podłączeniu Ważki dźwięk był nienaturalnie głośny i pełen takiego ‘cyfrowego pierdzenia’ (nie wiem jak to końca określić, w każdym razie trzeszczało). Poczytałem porady mądrych ludzi na Reddicie i okazało się, że Android jest kiepski jeśli chodzi o natywną obsługę dźwięku po USB. Problem rozwiązał się sam po zainstalowaniu aplikacji USB Audio Player (37zł).

BRZMIENIE

Zanim przejdę do opisu brzmienia warto nadmienić, że Dragonfly był przeze mnie testowany naprzemiennie wraz z laptopem Toshiba C660D i Samsungiem Galaxy S4. A więc tor w przypadku odsłuchów był następujący
      Toshiba C660D -> Dragonfly Black -> Sony MDR-7506
      lub
      Galaxy S4 -> przejściówka USB OTG -> Dragonfly Black -> Sony MDR-7506

Kilku moich czytelników, którzy się orientują jakiego sprzętu używam pewnie zapytają: „Eeee… panie, a gdzie douszne słuchawki są?” Aktualizacja w sprawie świata dokanałowego jest taka, że swoje KZ ZST zgubiłem na mieście wraz z modułem Bluetooth, z kolei w VE Monk+ padł mi jeden kanał, bo byłem ciekaw co jest w środku. Tym sposobem zostały mi jedynie JBL’e T290, ale szkoda strzępić klawiatury na to… Podsumowując – sprzęt niestety testowałem z jedną parą słuchawek.
      A jak brzmi Ważka? Ło panie… dużo tu pisać. Na początek trzeba nadmienić, że charakter Black’a jest lekko ciepły, na pewno basowy, ale w granicach zdrowej ilości niskich tonów. DAC jest zupełnie cichy gdy nic przez niego nie przepływa, to na duży plusik  Tak powinno być. Względem komputera jak i telefonu różnica w jakości to niebo a ziemia.

Podstawą czarnej ważki jest dobra rozdzielczość i całkiem przyzwoita scena. Dźwięk nabiera przy nim soczystości jakiej wcześniej nie było, gdy puścimy sobie coś szybszego, albo gdzie separacja instrumentów dodaje dynamiki, to aż chce się tańczyć (ja testowałem na przykład płytkę „Jazz Samba” duetu Getz/Gilberto i rytmicznie sobie podskakiwałem przy niektórych utworach). Co brzmi wybitnie dobrze (według mnie) gdy przepuścimy muzykę przez Dragonfly’a? Na pewno ambient, ze względu na naprawdę świetną rozdzielczość. W dźwięku kiedy trzeba jest delikatność. Do czegoś bardziej basowego również będzie super (The xx brzmi rewelacyjnie). Najwięcej słucham elektroniki, jazzu i ambientu więc na tym polu mogę się najbardziej wypowiedzieć. Zrobiłem teraz trochę wyjątku i podczas testów było więcej starej muzyki rockowej. W bardziej akustycznych płytach gitara nabiera zupełnie nowego oblicza, a słuchałem „Joanne” Lady Gagi, który ma kilka utworów o akustycznym brzmieniu. Prezentacja gitar jest jasna i wyostrzona w zdrowym stopniu, przez co wszystko jest bardziej szczegółowe. Rozpłynąłem się dopiero przy dwóch innych albumach – „Dark Side of the Moon” Floydów oraz „Substrata” stworzony przez Biosphere. Ważka po prostu tam błyszczy i pokazuje 100 procent możliwości. Jak usiadłem do albumów, to już nie chciało mi się wstawać. To chyba najlepsza rekomendacja.

Czy da się słuchać MP3 przez taki sprzęt? Owszem, za wyjątkiem próbkowania 128kb/s, o ile ktoś w ogóle słucha takiej kaszany Zakładam, że artykuł czytają osoby na nieco wyższym poziomie rozwinięcia audiowizualnego. Spotify przy ustawionej najwyższej jakości brzmi już naprawdę w porządku, soczyście i bardzo przyjemnie się słucha. Odpowiednie pliki stratne to nie grzech  

Podsumowując brzmienie:
      - bas jest podbity, ale w rozsądnych granicach i nie jest to takie podbicie, jakbyśmy sobie coś tam przestawili w korektorze dźwięku
      - piękna średnica, wokale to poezja (Ella Fitzgerald brzmi bardzo realistycznie  i w ogóle wszystko co ma dużo wokali po prostu płynie)
      - czyściutko w górze, nie dosłuchałem się sybilantów, jest rozdzielczość i trochę powietrza
      - poszerzona scena i polepszona separacja instrumentów względem każdego urządzenia, z którego do tej pory słuchałem muzyki

PODSUMOWANIE:
      Dragonfly Black jest z całą pewnością urządzeniem popularnym i  wyjątkowym. Wielu osobom zainteresowanym branżą audiofilską nie trzeba dwa razy przedstawiać tego maleństwa. Kto raz posłuchał, to wie, że gra pięć razy lepiej niż wygląda i niż wskazywałaby na to wielkość. Dla kogo się nadaje? Z całą pewnością dla tych, którzy wchodzą w świat lepszego dźwięku. Raczej nie polecałbym go komuś mocno doświadczonemu, bo jak masz McIntosha w domu i DACa za kilka/kilkanaście tysięcy, Ważka nie zrobi na tobie wrażenia (raczej). Jest to taki produkt wejściowy, na solidny początek poznawania lepszego audio. W regularnej cenie rynkowej wynoszącej 400zł mogę z całą pewnością polecić produkt Audioquesta. Ja kupiłem go dużo taniej od sklepu Top-HiFi, więc tym bardziej gorąco rekomenduję

P.S. aktualnie Top-HiFi ma jeszcze na zbyciu to cudo w cenie 220zł (Allegro)  To nie reklama, nikt mi za to nie zapłacił, ale jakby ktoś chciał kupić i sporo przyoszczędzić, teraz jest dobry moment

• Przez marco-polo
      Witam,

Poszukuję dodatkowo kabla do tych słuchawek edifier H850. Widziałem coś takiego ale nie widzę gdzie można taki kabelek zakupić.

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności