Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DAC/wzmacniacz + glosniki ~1000 zl


Rekomendowane odpowiedzi

Jeśli chcesz takie małe kolumny to nie ma sensu szukać kolumn starej daty. Maksymalnie to lata '90. Nie starsze. Ze starszych kolumn będzie po prostu za mało basu. Dopiero od lat '90 a tak naprawdę od 2000 w górę zaczęło się jakieś tam przyzwoite granie basowe z małych głośników. 

Daj sobie spokój z tymi ediferami. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jack0327 napisał:

No nie powiem, fajnie jakby się to jakoś prezentowało na półce :D + trochę szkoda mi miejsca na duże wzmaki stereo. Kwestia też, że raczej celuję w sprzęt nowy. Czy takie połączenie jak R2600 + wspomniany Topping MX3 dałoby radę? Widzę, że z dostępnością tego DACa w Polsce jest średnio... 

Topping MX3 to przede wszystkim AMPik pod kolumny pasywne (nie R2600)... weź chociaż sprawiaj wrażenie, że sprawdzasz w google to co polecają :P

 

2 godziny temu, Oskar2905 napisał:

Daj sobie spokój z tymi ediferami. 

Dej sobie spokój z tym vintage :F


R2600 bdb głośniczki - nic nowego (A AUTOR CHCE NOWE - VINTAGE MASTER MOŻE SOBIE IŚĆ :p) w tej cenie ich nie pozamiata.

  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z perspektywy czasu i ilości tematów pt  pierwsze stereo/ kolumny i wzmacniacz/ itp

można zauważyć trend , że każdy by chciał kupić najlepiej nowy sprzęt w cenie 1K i mniej  z najwyższej półki Hi-Fi.

Na polecany  stary sprzęt czasami z samej wierchuszki Hi-Fi, cmoka , mlaska krzywi się , to mu nie pasuje , to uwiera .

No ba przecież taki 30-40 letni wzmak nie może zagrać  lepiej  jak  nove   bo przecież technologia rodem z NSA .

Po przejrzeniu paru starych propozycji po"myśli"  i poleci do  MM czy też ME i kupi  byle G....za o wiele większą kasę niż to jest warte.

No cóż niektórzy widać kochają smród  tandetnego plastiku , bo taki nowy,.

 

ps

nie żebym miał coś do nowego, ale do pewnej kwoty nie kupi się nic sensownego.

 

Edytowane przez amrowek
  • Thanks 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze 3 lata temu krecił mnie nowy sprzęt, mianowicie miałem smaka na coś ładnego dla oka ( nowe denony pma 720ae) do tego jakieś Nowe Zensory czy tym podobne tanie wyroby.

Z wiekiem dostrzega człowiek na forach coraz więcej nieciekawych opinii o nowoczesnym sprzęcie...

Od paru miesięcy siedzę na 25 letnich kolumnach i 15 letnim wzamku wszystko dzięki dobrym forumowiczom.

Wszystko śmiga aż miło.

W cenie Edifierow około 500zl też szło by złożyć jakiś używany zestaw wystarczy poszukać okazji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starocie potrzebują uwagi troski i używania, nowości pełnego konta w banku i pustego koszta na śmieci :D

 

Wasza kasa wasz problem, 2 lata i termin przydatności mija bo termin świeżego sprzętu mija jak jeszcze stoi w magazynach albo płynie z azji....

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przyznaję, że teraz mam sieczkę w  głowie :D. Dlaczego nowy? Po prostu nie chciałbym się zastanawiać czy to co znalazłem na OLX będzie dobre, zgra się etc. + czas na poszukiwania. Ogrom wyboru również mnie przeraża w tym momencie. Na razie nie mam też miejsca na to, żeby postawić sporego wzmaka, chciałbym mieć kompaktowy sprzęt.

Celem tego tematu było dowiedzenie się co najlepszego mogę ogarnąć w tej kwocie. Coś funowego, grającego raczej V, aniżeli płaską, analityczną charakterystyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jack0327

na coś zawsze trzeba się zdecydować , każdy z nas tu w  temacie poleca co innego, każdy ma inne preferencję jeśli chodzi o to jak lubi aby grał jego sprzęt  zimno/neutralnie/ciepło .

Ale w jednym jesteśmy zgodni (przynajmniej tak mi się wydaje) , ze większość nie docenia tych starych leciwych wzmacniaczy, amplitunerów,  CD, gramofonów, kolumn uważając go za relikt minionej epoki. a czym starszy tym gorszy.odnosząc się czasami lekceważąco, drwiąco  do tego co piszemy o czym mówimy.

Jeśli się o niego dba , przywraca mu się jego świetność to potrafi się odwdzięczyć i to z nawiązką. czasami potrzebna jest spora ingerencja a czasami wystarczy użycie zwykłego spreya do  potków.

A żeby sobie wyrobić swój własny gust, smak trzeba  posłuchać. najlepsze opisy nie zastąpią  własnych uszu.  I nie trzeba wydawać  aż tak dużej kasy aby wejść w ten wspaniały świat hi-fi. . A przygodę trzeba od czegoś zacząć........

 

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, amrowek napisał:

ze większość nie docenia tych starych leciwych wzmacniaczy, amplitunerów,  CD, gramofonów, kolumn uważając go za relikt minionej epoki. a czym starszy tym gorszy.odnosząc się czasami lekceważąco, drwiąco  do tego co piszemy o czym mówimy.

to się niestety albo stety zmienia. Widać to nawet po cenach rosnących często w astronomicznym tempie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Oskar2905

ale u sprzedających , ponieważ czytają fora i patrzą co jest najczęściej polecane..

a jeśli marka jest mało znana to i cena nie jest z kosmosu, ale coraz trudniej o to.

Edytowane przez amrowek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności