Jump to content
Andrewek

Czym przykleić pady w słuchawkach nausznych?

Recommended Posts

Chce przykleić pady do obudowy w Yamahah HP-50. Taśma dwustronna nie daje rady. Jakieś pomysły?

Ja w nich jak pamiętam zakładałem pady na ten plastik (przesłonę) od drivera i wtedy z tak załapanymi skręcałem całość ^^
Tak na 90% było, bo bardzo rzadko kleję pady, a tutaj 100% używałem na innych niż stock i wątpię, że kleiłem ;)

---

Jak się nie da to klejem elastycznym do gumy i plastiku (takim NIE w płynie, a 2-składnikowym)... ale tylko na rancie, bo inaczej permanentnie złapie :F

Edited by crysis94

Ciężko nałożyć tu pady na plastik bo tam nie ma śrub i zatrzaski, taka opcja odpada ogónie.

No właśnie wolałbym, żeby to nie było "na amen" :)

Ja podkleiłem za pomocą taśmy dwustronnej. Tylko jest z tym dużo pierdzielenia się, bo trzeba taśmę ciąć na drobne kawałeczki, by trzymała tylko na krawędzi budy i było dość szczelnie.

Przecież napisałem, że to się nie sprawdziło :) Działało kiedy pod spodem padów była warstwa skóry, ale gdy zeszła, taśma przestała trzymać. A specjalnie używałem dobrej taśmy 3M.

Klej na gorąco. Mi w takstarach pady zrobiły się płaskie, wyciąłem podkładki z pianki pod panele, jednak jeździły trochę na boki. Przykleiłem klejem, gdy pady zrobiły się jeszcze bardziej płaskie i musiałem je jeszcze podwyższyć to odkleiłem bez problemu. Klej na gorąco ma tą zalete, że od plastiku odchodzi bez zostawiania śladu i przy ściąganiu nie kruszy się itd.

• Like 2

Klej supercement http://allegro.pl/super-mocny-klej-cement-40-ml-uniwersalny-i7024125874.html - wbrew nazwie jest bardzo elastyczny po zaschnięciu i lepiej wypełnia szczeliny niż butapren, bo jest gęstszy.

• Like 1

9 godzin temu, Perul napisał:

Klej supercement http://allegro.pl/super-mocny-klej-cement-40-ml-uniwersalny-i7024125874.html - wbrew nazwie jest bardzo elastyczny po zaschnięciu i lepiej wypełnia szczeliny niż butapren, bo jest gęstszy.

Używałem tego i wielu innych, wolałbym gluta użyć. Andrewek masz pistolet na ten większy rozmiar?

Mam pistolet, ale nie wiem który to rozmiar, raczej mniejszy

Są 2 rodzaje wkładów, mniejszy 7mm i większy 11mm. Sam pistolet kupisz za kilkanaście złotych, ja jeden wynalazek kupiłem za 6zł :P Co do kleju oczywiście przezroczysty, czarny zostawia ślady. Nie musi być super marka, jednak w przypadku jak jest tam jakaś siateczka czy inny delikatny materiał kup wkłady klejowe niskotemperaturowe, takie topią się w 100-120C a standardowe 160C wzwyż.

• Like 1