Skocz do zawartości

Multiroom


Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Dawno mnie tutaj nie było;) Trochę się pozmieniało, w końcu to forum jakoś wygląda:) Ale ja nie o tym...

Po krótkiej przerwie zatęskniłem za porządnym audio w domu i wpadłem na pomysł, iż przy kolejnej okazji na pewno zainwestuję w jakiś bardziej zaawansowany system dźwiękowy i właśnie nadarzyła się ów okazja ziścić moje plany.
Odbieram niedługo mieszkanie od dewelopera, ot taka większa klitka w mieście, w której postanowiłem zainstalować system multiroom audio. Niemniej, z uwagi na to, że moja wiedza w tym temacie trochę się wyzerowała, postanowiłem zasięgnąć rady od bardziej doświadczonych audiomaniaków. Docelowo chciałbym pod sterowniki w salonie i sypialni podłączyć: głośniki w łazience, sypialni i salonie oraz (prawdopodobnie) na tarasie i jeżeli dobrze rozumuję, to potrzebuję: paneli sterujących, jakiegoś huba/modułu do podpięcia tego wszystkiego, no i oczywiście głośników. Sęk jednak tkwi w tym, iż mieszkanie jest dosyć specyficzne pod względem akustyki, a salon ma skośny sufit zaczynający się od 4,5m a schodzący do 3m nad podłogą. :P Jak w takim pomieszczeniu zadbać o dobre rozłożenie dźwięku? Jakie kolumny wybrać? Metraż salonu to ok. 25m2, sypialnia 20m2 po podłodze.

Ktoś miał jakieś doświadczenia z podobnymi systemami lub ma coś takiego w domu? 

Pozdrawiam,

iDaft

Edytowane przez iDaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Dawno mnie tutaj nie było;) Trochę się pozmieniało, w końcu to forum jakoś wygląda:) Ale ja nie o tym...

 

Po krótkiej przerwie zatęskniłem za porządnym audio w domu i wpadłem na pomysł, iż przy kolejnej okazji na pewno zainwestuję w jakiś bardziej zaawansowany system dźwiękowy i właśnie nadarzyła się ów okazja ziścić moje plany.

Odbieram niedługo mieszkanie od dewelopera, ot taka większa klitka w mieście, w której postanowiłem zainstalować system multiroom audio. Niemniej, z uwagi na to, że moja wiedza w tym temacie trochę się wyzerowała, postanowiłem zasięgnąć rady od bardziej doświadczonych audiomaniaków. Docelowo chciałbym pod sterowniki w salonie i sypialni podłączyć: głośniki w łazience, sypialni i salonie oraz (prawdopodobnie) na tarasie i jeżeli dobrze rozumuję, to potrzebuję: paneli sterujących, jakiegoś huba/modułu do podpięcia tego wszystkiego, no i oczywiście głośników. Sęk jednak tkwi w tym, iż mieszkanie jest dosyć specyficzne pod względem akustyki, a salon ma skośny sufit zaczynający się od 4,5m a schodzący do 3m nad podłogą. Jak w takim pomieszczeniu zadbać o dobre rozłożenie dźwięku? Jakie kolumny wybrać? Metraż salonu to ok. 25m2, sypialnia 20m2 po podłodze.

 

Ktoś miał jakieś doświadczenia z podobnymi systemami lub ma coś takiego w domu? 

 

Pozdrawiam,

iDaft

Sorry, ale chyba fora pomyliłeś. Ja wiem że to jest forum audio, jednak audio mobilnego. Pewnie koledzy pomogą, jednak pomyślałbym nad odwiedzeniem forum audiostereo lub forum audio.pl. Tam, myślę, szybciej dostaniesz to co chcesz. I jest to temat, w twoim przypadku tym bardziej, bardzo złożony. Pozdrawiam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Cytuj

Sorry, ale chyba fora pomyliłeś. Ja wiem że to jest forum audio, jednak audio mobilnego.

@rgomez- Napisałem tutaj, bo na tym forum przesiadują ludzie z naprawdę ogromną wiedzą o audio, nie tylko mobilnego. Ta społeczność wprowadziła mnie w to hobby, pomogła kupić pierwsze zestawy i poszerzyła wiedzę. Są tu także przedstawiciele RMSu, który to głównie właśnie sprzętem domowym się zajmuje. Może coś się pozmieniało przez ostatnie lata, choć nawet dział nosi tytuł "sprzęt stacjonarny" i chyba właśnie tejże kategorii audio dotyczy. Zawsze trzymałem się z dala od for pełnych nadętych audiofili i dalej chciałbym przy tym pozostać.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście korzystam z systemu Heos, jak że mam amplituner denona z funkcją Heos był to dla mnie krok dość oczywisty. Dźwiękowo jest bardzo fajnie, ale aplikacja pozostawia jeszcze trochę do życzenia. Z fajnych rzeczy jak się robi nowe mieszkanie można sobie centralnie postawić heos drive którym można zasilić 4 strefy, tylko trzeba do jednego miejsca dociągnąć kable. Najbardziej dojrzałym systemem i najlepszą aplikacją jest Sonos. Przy dużej ilości sprzętu jest to jedyny sprzęt który nie sprawi żadnych niespodzianek. Inne potrafią czasami się przyciąć. Na drugim miejscu postawiłbym yamahe jeśli chodzi o aplikacje. Acz jest to najmłodszy system więc ma najmniej sprzętu i chyba wszystko w pierwszej generacji. Wszystko działą via wifi, także nie potrzebujesz żadnego sterownika centralnego. Masz tak narpawdę 3 rodzaje sprzętu, głośniki strefowe, wzmacniacz strefowy, i końcówkę którą wpinasz do wzmacniacza. Dorzuciłbym do tego jeszcze amplitunery z wbudowanym systemem (denon ma heosa, yamaha musiccasta), oraz soundbary tutaj dochodzi jeszcze sonos). Na samym końcu najważniejszy będzie odsłuch :) 

Najnwocześniejszy jest heos (w drugiej generacji), głośniki mają oprócz wifi (2,4 i 5 GHz), bluetooth, wejście analogowe i obsługuje gęste pliki. Sonos niestety gęstych plików nie obsługuje, pytanie czy masz dużo takich w kolekcji i ma to znaczenie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Mercury napisał:

. Najbardziej dojrzałym systemem i najlepszą aplikacją jest Sonos

No tak, czytałem kiedyś o tym systemie, nawet chyba testowałem jakiś mały głośnik od nich. Jest tylko jedno "ale". Mianowicie wszystkie te systemy, które opisujesz to dla mnie po prostu rozwinięcie przenośnych głośników bezprzewodowych, które zabieram ze sobą na wakacje... Ja jednak chciałbym wejść do mieszkania, na panelu sterującym w salonie włączyć sobię muzę z głośników, potem np. pójść do łazienki, gdzie przy otwarciu drzwi automatycznie ten utwór byłby kontynuowany. No i zamiast jakichś soundbaropodobnych, wolałbym np. głośniki wbudowane w ścianę, coś jak to:
sound-image-02.jpg

Z tym, że no z tego co widzę chyba będę musiał zrezygnować z ogólnodostępnych rozwiązać i wynająć do tego jakąś firmę, która podejdzie do tematu indywidualnie. Boję się tylko o jakość tego wszystkiego...

Ewentualnie chyba przerzucę się na opcję z Amazon Echo, muszę tylko poczytać czy podłącze do tego głośniki i czy to działa w Polsce.

Edytowane przez iDaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I sonos i heos wspolpracuje z duza iloscia automatyki domowej, takze z alexą. Glosniki i soundbary to jedno ale masz w heosie heos drive, heos amp i heos link. Wszystkie sluza do podlaczania zewnetrznych glosnikow. W sonosie poza drivem masz odpowiedniki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, dzięki za odpowiedź. Poszperałem trochę i potrzebowałbym zainstalować po jednej sztuce Amazon Echo w każdym pokoju plus do tego Harmony Hub od Logitecha w salonie i z tego co się dowiedziałem, to dzięki temu bezproblemowo sterowałbym głosowo telewizorem, multimediami czy nawet światłem i gniazdkami. :woot: Do tego taka instalacja wyszłaby max. 2000zł, a nie 10k jak przy konfiguracji systemu typu "inteligentny dom". 

A jak to masz u siebie? Rozumiem, iż ten Heos nie obsługuje żadnego asystenta głosowego, ale jeśli możesz te funkcje kontrolować przez aplikację, to raczej problemów z konfiguracją z Echo by nie było. Możesz normalnie włączyć sobie audio (wzmacniacz, głośniki?) przez appkę, bez wstawania z fotela tudzież używania klasycznego pilota?

Edytowane przez iDaft
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od siebie mogę polecić Sonosa. Wygoda jaką daje taki system nie równa się z niczym innym.  Nie chodzi tu tylko o Sonosa ale każdy inny multiroom.  Co do samego Sonosa to masz świetną aplikację która działa zawsze! Zero przycinek, zawiech czy innych rzeczy. Do tego masę różnych możliwości jeżeli chodzi o wybór muzyki.  U mnie grają narazie 2 play1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności