Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Klub Wyznawców Brystona BHA-1


Rekomendowane odpowiedzi

bez przesady, miałem go dwa razy, ale żeby tak go wychwalać, to nie

 

Dla mnie i Skorpion Dubiela i Yulong, którego wciąż mam, zagrały lepiej od Brystona, który ma ewidentne problemy z górą

 

Ale ja się nie znam.... ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, audionanik napisał:

Zakładam temat o najlepszym tranzystorze do słuchawek na świecie:wub:. W końcu mam i ja. Zapraszam innych posiadaczy do czynienia nieobiektywnych, tendencyjnych, stronniczych, pochwalnych i jedynie słusznych wpisów:D.

Daj posłuchać. Na pewno pochwalę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam i ja!

Może nie jest to najlepszy na świecie wzmak słuchawkowy ;) ale ... tej precyzji i dołu razem z szybkością to ze świecą szukać. A za te piniondze to Paaaanie ..... jakoś tak we 1984 ze śwagrem skleciliśmy w szopie takiego Dubiela że hoho i do dzisiaj kupony odcinomy. ;) Nic, że Brysiu daje 25 lat gwarancji (sic!). Mój Dubiel scorpion preamp, jak mu się kondziaki się rozciekły (po kilku latach) to dostał diagnozę od producenta, że nie warto naprawiać taki to Panie koszt. 

 

Merytorycznie: Mam już rok z okładem i niezmiennie mnie zachwyca z Ether flow. 

 

 

 

Z tego miejsca, raz jeszcze podziękuję Krakusowi za odstąpienie swojego egzemplarza BHA-1.

20 minut temu, audionanik napisał:

Z grzeczności nie zaprzeczam.:P

 

To klub wyznawców, nie malkontentów.

Ja bym się o kościół i religię Brystona pokusił. ;) A co tam. 

Edytowane przez Roo_Volt
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to troszkę poważniej. Góra ma lekko postrzępione pazurki, jest trochę "naelektryzowana” i wprowadza do przekazu takie...hmmm...podniecenie.

Ale „ewidentne kłopoty z górą” to są oczywiście pomówienia lub efekt stosowania zbyt taniego kabla zasilającego:lol:.

Natomiast precyzja, rozdzielczość, szczegółowość, separacja, holografia i przejrzystość w połączeniu z dynamiką, potęgą naturalnością i realizmem robią z Brysia mistrza, a z hv1 mokrą plamę, jak i z wielu innych wzmaków. SQ skorpiona przy bha1 to żarcik, poziom zbliżony do dziurki mojej byłej jolidy jd100.

Balantine jest niezwykle rozdzielczy ale brak mu tego rozmachu i dociążenia. Wracając do góry to problemy mają raczej nagrania lub słuchawki i niestety Bryś to pokaże na ten tychmiast. Przeleciałem różne realizacje i problemy są tam gdzie były i na balantine czy staxach tylko bardziej widoczne, kiedy na nagraniu nie ma w gorze śmieci to przekaz jest krystalicznie czysty (choć da się wyczuć wspomniane wyżej napięcie).

Edytowane przez audionanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli na razie wycinasz serduszka i piszesz mu laurki. 

Zobaczymy co będzie za tydzień-dwa :D Jeśli powiesz to samo, to faktycznie będzie świadczyć o klasie Brystona. 

A ja w sumie nie przesłuchałem go ani z LCD3 ani z LCD4 ani z D8000 ... Więc jakby Ci się zdarzyło na te słuchawki wpaść to zdawaj relację.

 

Iiii jeszcze przypominam o tych dwóch zaległych jak kiedyś wpadnę do Krakowa.

 

Hmm coś tutaj posty poznikały ;)

Edytowane przez Firegon
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, audionanik napisał:

No to troszkę poważniej. Góra ma lekko postrzępione pazurki, jest trochę "naelektryzowana” i wprowadza do przekazu takie...hmmm...podniecenie.

Ale „ewidentne kłopoty z górą” to są oczywiście pomówienia lub efekt stosowania zbyt taniego kabla zasilającego:lol:.

Natomiast precyzja, rozdzielczość, szczegółowość, separacja, holografia i przejrzystość w połączeniu z dynamiką, potęgą naturalnością i realizmem robią z Brysia mistrza, a z hv1 mokrą plamę, jak i z wielu innych wzmaków. SQ skorpiona przy bha1 to żarcik, poziom zbliżony do dziurki mojej byłej jolidy jd100.

Balantine jest niezwykle rozdzielczy ale brak mu tego rozmachu i dociążenia. Wracając do góry to problemy mają raczej nagrania lub słuchawki i niestety Bryś to pokaże na ten tychmiast. Przeleciałem różne realizacje i problemy są tam gdzie były i na balantine czy staxach tylko bardziej widoczne, kiedy na nagraniu nie ma w gorze śmieci to przekaz jest krystalicznie czysty (choć da się wyczuć wspomniane wyżej napięcie).

 

życzę szybkiego zejścia na ziemię ;)

 

rozumiem tylko jedno - radość z nowej zabawki, ale tu szybko minie, i gwarantuję, że baaaardzo szybko zmienisz zdanie na temat choćby HV-1

 

Brystonowi brakuje brzmieniowo spójności, a góra jest po prostu oderwana od pozostałej części pasma, i tyle w temacie

 

Spokojnej nocy! :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bryston ma jedną ,sporą dla mnie wadę, mocno się grzeje, odczuwa się to głównie w ciepłe dni...no chyba że ktoś ma klimatyzację na chacie.

Przy 30 stopniach w pokoju potrafił mi się po 2/3 h wyłączyć, ma takie zabezpieczenie, mały kaloryfer się robił....klasa A pełną gębą.

Miałem go z HD800 i LCD3 na skórze.

Z HD800 i kablem Forzy Noir mk2 zagrało niemal tak dobrze jak HD800s z CMA600i ,ale niemal.

Nadal była wyczuwalna sybilacja na górze, mimo ściemnienia przekazu.

Z LCD3 zagrało jednak już zbyt gładko i pięknie, cukierkowato...zbyt małą sceną.

Taki Little Dot 6 + dla porównania z LCD3 to było o klasę lepsze granie...

Tak że ja stawiam szumiącego i brumiącego Little Dota wyżej nad Brystona....he,he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Baele napisał:

 

życzę szybkiego zejścia na ziemię ;)

 

rozumiem tylko jedno - radość z nowej zabawki, ale tu szybko minie, i gwarantuję, że baaaardzo szybko zmienisz zdanie na temat choćby HV-1

 

Brystonowi brakuje brzmieniowo spójności, a góra jest po prostu oderwana od pozostałej części pasma, i tyle w temacie

 

Spokojnej nocy! :)

To nie jest mój pierwszy kontakt z brystonem, ale czuję się pouczony i obiecuję go znielubić oraz negatywnie ocenić najszybciej jak to możliwe, by nie podważać Twojego autorytetu.

Niestety w przypadku skorpiona zmiana mojej niedojrzałej jak zielone jabłko oceny nie będzie taka prosta, gdyż miałem go 4 lata i przy tym z 10 setów lamp do niego. To bardzo fajny otl, podbarwionym czaruś z niezła przestrzenią, lepszy od espressivo he he...i koniec na tym; bezwzględna jakość dźwięku, wg mnie nieopierzonego żółtodzioba, a w szczególności separacja źródeł, góra, ogólna przejrzystość i zróżnicowanie barw są  takie se lub mierne. Grał niezłe z hd800 na zasadzie retuszu ich wad i bezpiecznego zaokrąglonego dźwięku - taka zabaweczka skrojona na 1,5k. Jeżeli tak wyglądają lepszy dźwięk i spojnosc:woot: niż u Brysia to ja muszę zostać mocniej pouczony. A póki co, jak dla mnie lepsze oteele i tańsze na dokładkę robi SinusAudio.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żółtodziób, to ja jestem i dla mnie Skorpion w połączeniu z HD800 to był absolutny top jak słuchałem :) ale zdaję sobie sprawę, że bardziej doświadczony człowiek znajdzie wady o których ja nawet nie mam pojęcia, że istnieją.

 

"bezwzględna jakość dźwięku, wg mnie nieopierzonego żółtodzioba, a w szczególności separacja źródeł, góra, ogólna przejrzystość i zróżnicowanie barw są  takie se lub mierne"

 

Nie wiem co to jest i dzięki temu chyba nie słyszę tych wad :D

 

Także gdybym ja porównywał skorpiona i np brystona, to mógłbym nie usłyszeć przewagi jednego wzmacniacza nad drugim ;) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Firegon napisał:

Czyli na razie wycinasz serduszka i piszesz mu laurki. 

Tak trzeba.

 

3 godziny temu, Firegon napisał:

Zobaczymy co będzie za tydzień-dwa :D Jeśli powiesz to samo, to faktycznie będzie świadczyć o klasie Brystona.

Powiem raczej to samo; co najwyżej jak się znudzi to sprzedam, bo jak wiesz, wisi jeszcze nade mną wizja nowego oteela na 6c4c.

Tranzystory i lampy to dwa różne światy; chętnie miałbym dostęp do obydwu, by w zależności od chwilowego kaprysu wejść w jeden lub drugi; ale to dla mnie za drogo, stanowczo, więc może być, że uderzę w świat baśni porzucając najlepszy tranzystor na świecie:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jest jeszcze ten świetny Dac Brystona BDA-2 lub nowy BDA-3....he,he;)

Do kompletu byłoby idealnie. Kiedyś sobie ostrzyłem zęby na tego BDA-2 ale ceny były zaporowe.

Łatwiej upolować używkę BDA-1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, audionanik napisał:

No to troszkę poważniej. Góra ma lekko postrzępione pazurki, jest trochę "naelektryzowana” i wprowadza do przekazu takie...hmmm...podniecenie.

Ale „ewidentne kłopoty z górą” to są oczywiście pomówienia lub efekt stosowania zbyt taniego kabla zasilającego:lol:.

Natomiast precyzja, rozdzielczość, szczegółowość, separacja, holografia i przejrzystość w połączeniu z dynamiką, potęgą naturalnością i realizmem robią z Brysia mistrza, a z hv1 mokrą plamę, jak i z wielu innych wzmaków. SQ skorpiona przy bha1 to żarcik, poziom zbliżony do dziurki mojej byłej jolidy jd100.

Balantine jest niezwykle rozdzielczy ale brak mu tego rozmachu i dociążenia. Wracając do góry to problemy mają raczej nagrania lub słuchawki i niestety Bryś to pokaże na ten tychmiast. Przeleciałem różne realizacje i problemy są tam gdzie były i na balantine czy staxach tylko bardziej widoczne, kiedy na nagraniu nie ma w gorze śmieci to przekaz jest krystalicznie czysty (choć da się wyczuć wspomniane wyżej napięcie).

Ja mam pytanie - czy wszystkie wymienione urządzenia grały z tych samych wyjść DACa, w sensie czy któreś grało z XLR?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, majkel napisał:

Ja mam pytanie - czy wszystkie wymienione urządzenia grały z tych samych wyjść DACa, w sensie czy któreś grało z XLR?

Balantine grał tak i tak, miałem dwie wersje (Majkel mi robił).

Brysiu ma wejścia rca i xlr cały czas.

Skorpion i kilkadziesiąt innych wzmaków grały po rca.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie wymienione tutaj wzmacniacze nie są od Brystona ani lepsze anie gorsze :) One się tylko różnią od siebie i jeden może się drugiemu podobać, a drugi nie. Wszystkie mają liniowe wykresy do ponad 20khz pewnie, ale i tak różnie napędzają nauszniki... Trzeba się w tym kierować jeszcze funkcjonalnością, względami użytkowymi, trwałością i własnym odbiorem danego urządzenia :)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Synthax napisał:

Wszystkie wymienione tutaj wzmacniacze nie są od Brystona ani lepsze anie gorsze :) One się tylko różnią od siebie

Braciszek Synthax taką wypowiedzią ociera się o bluźnierstwo i herezję!

Takie teorie utrzymane w zepsutym duchu tolerancji i otwarcia na inne, a przecie jakże niedoskonałe modele dążenia do Audioabsolutu, są szkodliwe i sieją tylko niepotrzebny zamęt stojąc w jawnej sprzeczności z głównym dogmatem Jednego Uniwersalnego Kościoła Wyznawców Brystona BHA-1.

Bracie Sythaxie porzućcie te grzeszne myśli albowiem sprowadzą Was na manowce, gdzie czeka tylko potępienie i wieczne męki podczas słuchania Objective O2 na ic z mediamarktu.

Wspólnie z Jego Eminencją Kardynałem Roo, odprawimy mszę błagalną w intencji Waszego rychłego powrotu na ścieżkę pokory i prawości.

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, majkel napisał:

Pozwolę sobie zauważyć, iż mój kościół jest znacznie liczniejszy, jakby policzyć praktykujących, i stale się powiększa, a nie wymienia wiernych jednych na drugich drogą transferu relikwii. :P

 Chyba zapomniałeś, ze byłem tam biskupem...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś mi się wydaję, że  poznika jeszcze kilka postów w tym wątku :D 

Nie no akurat Balantine jest w stanie konkurować z BHA-1 na poziomie dźwiękowym, przynajmniej jeśli chodzi o te słuchawki, które akurat miałem pod ręką. I z HE-6 brzmi lepiej niż Bryston, więc tu od razu spory plusik ;) Ale niestety jest zbyt tani, więc porównywanie obu jest nieaudiofilskie. A tak całkiem serio, to trzeba jeszcze pamiętać, że Bryston jest preampem, można używać i RCA i XLR, można wpinać 6.3, 4 pin, 2x3pin, zmieniać balans kanałów ( ktoś kiedyś tego użył? ) i co najważniejsze, idealnie mieści się między kaloryferem a ścianą. No i napędzi wszystko oprócz HE-6, K1000 i Abyss.

 Ahh no i ta potęga dźwięku w Brystonie :wub: Jak bas przygrzmoci to się pioruny boją pokazywać na niebie.

Edytowane przez Firegon
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności