Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Nie działa jedna słuchawka w JVC HA-KX100 oraz Maxell RETRO DJ - rekablng?


siwek755

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

mam problem z dwoma budżetowymi słuchawkami:

1. Nauszne Maxell RETRO DJ

2. Dokanałowe JVC HA-KX100

 

Słuchawki co prawda tanie, jednak oba modele bardzo lubie, a te drugie już nieosiągalne. 

Problem w JVC leży w kabelku jednej ze słuchawek (najcieńszym jaki widziałem swoją drogą), w przypadku JVC jest to kabel albo jack nie jestem pewny.

 

Znajdzie się ktoś kto pomoże przywrócić dawny żywot omawianym słuchawkom?

Z góry dziękuję za odp

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za pieniądze wydane na naprawę kupisz z Chin całą gamę słuchawek. Mam KX-100. Były fajne dopóki nie spróbowałem innych. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maxcelle odpuszczę, bo ku mojemu zaskoczeniu 1 generacja wróciła do sprzedaży (chociaż na zakup i tak się nie zdecyduję tak swoją drogą)

Jeżeli chodzi o dokanałowe to ciężko mi zmienić przekonanie, są to najwygodniejsze słuchawki jakie miałem, dla mnie jest to prawie tak ważne jak sam dźwięk (a i dźwięk mają dla mnie znakomity). Chętnie przytuliłbym coś do 100zł tak wygodnego i z takim dźwiękiem (oraz mikrofonem i pilotem).

 

podbjam więc - gydyby ktoś podjął się naprawdy JVC HA-KX100 bardzo proszę o informację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To weź Swing IE800 za 12,24 $z lepszym dźwiękiem. Mam i jedno i drugie i IE800 to ze dwie klasy lepiej 

Albo inne JVC za ok 40 $

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, siwek755 napisał:

Maxcelle odpuszczę, bo ku mojemu zaskoczeniu 1 generacja wróciła do sprzedaży (chociaż na zakup i tak się nie zdecyduję tak swoją drogą)

Jeżeli chodzi o dokanałowe to ciężko mi zmienić przekonanie, są to najwygodniejsze słuchawki jakie miałem, dla mnie jest to prawie tak ważne jak sam dźwięk (a i dźwięk mają dla mnie znakomity). Chętnie przytuliłbym coś do 100zł tak wygodnego i z takim dźwiękiem (oraz mikrofonem i pilotem).

 

podbjam więc - gydyby ktoś podjął się naprawdy JVC HA-KX100 bardzo proszę o informację

Ja to bym akurat Maxellom nie odpuścił, po zrekablowaniu i modach to są naprawdę fajne słuchawki.

Co do KX100, to tak jak koledzy powyżej napisali - obecnie jest spora konkurencja. Aczkolwiek jeśli to jest tylko kwestia wymiany wtyczki, to też bym reanimował, bo to nie jest taki duży koszt.

Jak się nie spieszy (nie mam obecnie zbyt dużo czasu), to mogę zrobić obie te naprawy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.03.2018 o 19:43, Mcarto napisał:

za @Jaro54 kup sobie coś nowego bo nie warto ich naprawiać.

 

Dnia 6.03.2018 o 20:24, Jaro54 napisał:

To weź Swing IE800 za 12,24 $z (...) IE800 to ze dwie klasy lepiej 

 

Przyznam szczerze, że kupiłem jakiś czas temu chwalone KZ ZS3, jednak moje uszy ich nie polubiły pod względem wygody. Dźwięk naprawdę fajny, siedzą solidnie i wygłuszają otoczenie dużo lepej od JVC, jednak ta specyficzna budowa jakoś mi nie podeszła. Z tego też powod zatęskniłem za KX100 i pomyślałem, że poszukam kogoś kto da im drugie życie (niezależnie od tego czy znajdę w tej cenie coś lepszego, gdyż zdaję sobie sprawę że wiele się zmieniło przez te 3 lata i znajdę bez poblemu. Po prostu szkoda mi je jednak wyrzucać, niezależnie czy będę miał je jako głowne czy zapasowe ;)

 

Nie mniej poczytałem przed chwilą o polecanych IE800 i powiem Wam że bardzo mnie zainteresowały... Wyglądają (przynajmniej z budowy) na wygodne, mam też cały set pianek comply w razie potrzeby.. Chyba się skuszę, szczególnie za tą cenę.. Dla pewności - mówimy oczywiście o tych Wooeasy Swing IE800?

 

Dnia 6.03.2018 o 21:38, Perul napisał:

Ja to bym akurat Maxellom nie odpuścił, po zrekablowaniu i modach to są naprawdę fajne słuchawki.

Co do KX100, to tak jak koledzy powyżej napisali - obecnie jest spora konkurencja. Aczkolwiek jeśli to jest tylko kwestia wymiany wtyczki, to też bym reanimował, bo to nie jest taki duży koszt.Jak się nie spieszy (nie mam obecnie zbyt dużo czasu), to mogę zrobić obie te naprawy.

 

Zgodzę się słuchawki naprawdę fajne i byłem z nich bardzo zadowolony. Pojawił się jednak kolejny problem, gdyż wygrzebałem właśnie Maxelle i zauważyłem że ich nauszniki popękały i zesztywniały. Dochodzi kolejny koszt, o ile w ogóle da się do nich coś dobrać?  Pytanie tylko czy przy cenie nowego produktu na poziomie 69zł kalkuluje się ich naprawa (jack albo kabel słuchawki - nie jestem pewny + wymiana nausznic)? KX100 wyceniam na około 100zł + fakt że są nieosiągalne bardziej przekonał mnie żeby to na nich się skupić. Wszystko zależy jednak jak to przedstawia się cenowo, gdyż przyznam szczerze nie orientuję się w tych kwestiach. Npisz proszę Perul PW jakbyś wyceniał takie usługi. Na czasie mi nie zależy, wręcz przeciwnie - przeleżały rok także poczekam ile trzeba :) 

Po prostu jak wspomniałem wcześniej - grzech byłoby wyrzucać bo obie słuchawki jak dla mne naprawdę fajne.

 

Swoją drogą wie ktoś czy podzespoły w obecnie sprzedawanych "jedynkach" są takie same co w starych retro1? Trochę się zdziwiłem jak je zauważyłem na Allegro, bo pamiętam że przez pewien czas były w ogóle niedostępne i w statusie "nieproduktowane".

 

 

Edytowane przez siwek755
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam jestem ciekaw różnicy po modzie i rekablowaniu. Używałem Maxelli chyba z 5 lat ale wyłacznie do telewizji i YT bo dźwiek jest taki sobie ze słabą górą.

Są bardzo mocne ale po tych latach padł w nich kabel i trafiły do szuflady - jak ktoś jest zainteresowany to mogę je podrzucić do Warszawy przy następnej wizycie w PL.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, siwek755 napisał:

Nie mniej poczytałem przed chwilą o polecanych IE800 i powiem Wam że bardzo mnie zainteresowały... Wyglądają (przynajmniej z budowy) na wygodne, mam też cały set pianek comply w razie potrzeby.. Chyba się skuszę, szczególnie za tą cenę.. Dla pewności - mówimy oczywiście o tych Wooeasy Swing IE800?

Tak o te chodzi. Są bardzo wygodne nieduże i bardzo przyzwoity dźwięk. I ostrzeżenie jak ich posłuchasz porzucisz chęć naprawy KX-100 :)

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wersję z mikrofonem i bez (przy zakupie 2 sztuk wszedł mi kupon -5$, jedne będa na handel) zobaczymy co to będzie. 

 

Mimo wszystko JVC i Maxcelle chętnie zreanimuję, nawet jak nie będę ich używał na codzień to głupio wyrzucić, wszystko zależy od wyceny, czekam na odzew od Perul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak porównasz do KX-100 to nie będziesz chciał ich naprawiać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Doszły do mnie Swing IE800 ale nie ma jakichkolwiek oznaczeń czy to SWING czy Wooeasy  ani na etui, pudełku ani na samych słuchawkach <_<

Zamawiałem Wooeasy Earphones Store ale moje nie mają żadnych oznaczeń jak ludzi co wstawiali w galerie

 
Edytowane przez siwek755
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje też nie mają oznaczeń, ale ważne że grają porządnie i wykonanie też porządne. A twoje bez oznaczeń grają źle?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam takie głupie przyzwyczajenie, że raczej nie sprzedaję sprzętu, chyba, że zagrożenie eksmisją przez "gorszą połówkę" :) Nie do JVC tylko do KX-100. Mam JVC HA-FRD80Z

Dla mnie KX-100 a Swing IE800 to przepaść na korzyść Swing

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, siwek755 napisał:

 

w takim razie zostawiam je do wygrzewania bo coś mi tu nie gra dosłownie i w przenośni

Jakie masz źródło ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dałęm IE800 czas, nasłuchały się kilkunastogodzinnej playlisty no i coby kto nie mówił o wygrzewaniu słuchawki zaczęły grać. 

Nie chciałem wcześniej rzucać tak mocnych opinii ale bezpośrednio po wyjęciu z pudełka było płasko jak na jakimś zestawie mono Nokii.

 

Teraz grają typowo przyjemnie - V z nieco ostrzejszą górą porównując np. do KX-100, za tą cenę słuchawki bardzo fajne.

Póki co nie mogę się do nich jednak przekonać pod względem wygody. Pomijając to że łatwo wypadają, są po prostu średnio wygodne.

Wspominane wcześniej, tytułowe JVC pod tym względem są dla mnie wciąż ideałem.

Edytowane przez siwek755
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności