Skocz do zawartości

Redukcja basu w pokoju


o9d6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

jaki jest sposób, aby zredukować bas w pomieszczeniu? Większość głośników wydaje dość nieprzyjemne dudnienie basem w okolicach 150-160 Hz, można sobie podbić na EQ i sprawdzić o jakie mi chodzi. Jakieś mniej basowe głośniki nie sprawiają problemów, ale każde z przynajmniej średnią ilością basu zaczynają być nieprzyjemne. Odległość głośników od ściany to min. 40 cm, kolumny są ustawione tak, że głośniki wysokotonowe mam na wysokości uszu. Jak coś to mogę podesłać zdjęcie stanowiska (głośniki są podpięte pod PC wraz ze wzmacniaczem). Pokój to niecałe 30 m² i raczej w nim tkwi problem, bo w innych pomieszczeniach, nawet mniejszych nie ma tego problemu lub jest mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ilość umeblowania robi różnice, dywany, meble, kanapy. To jak ustawiasz kolumny basrefleks musi mieć gdzie dmuchać a nie w ścianę a te Jamo 175 muszą być odsunięte od ściany!!!

Tu masz błędne ustawienie, skutkuje to właśnie dudnieniem basu.

Są pułapki basowe ale to ostateczność najpierw popraw podstawowe rzeczy.

 

Podaj foto

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokój ma wymiary 3,3 m x 8,2 m, czyli prostokąt. Wstawiam 2 fotki z głośnikami, na pierwszym oczywista perspektywa, na drugim zdj. pokazane ile są od ściany, wychodzi niecałe 50 cm od bass reflexu. Mogę ja odsunąć bardziej od ściany, ale to wtedy będę je miał chyba za bardzo po bokach względem uszu.

 

Zdj. 1 - https://i.imgur.com/YgLRyiQ.jpg

Zdj. 2 - https://i.imgur.com/myUowyk.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hm 

po co Ci podstawki do nich?

A chociaż masują ,żeby kark nie bolał podczas grania?

Monitory bliskiego  pola to one nie "som"

daj im trochę przestrzeni i odległości od ściany  i nie pod kątem do siebie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te podstawki mogą wpadać w rezonans. Daj coś miękkiego pod nogi podstawek oraz pod same kolumny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, amrowek napisał:

hm 

po co Ci podstawki do nich?

A chociaż masują ,żeby kark nie bolał podczas grania?

Monitory bliskiego  pola to one nie "som"

daj im trochę przestrzeni i odległości od ściany  i nie pod kątem do siebie 

O jejku, jakie śmieszne... Jak nie pod kątem to jak?

 

10 godzin temu, hemi napisał:

Te podstawki mogą wpadać w rezonans. Daj coś miękkiego pod nogi podstawek oraz pod same kolumny.

Jest miękko i tu i tu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności