Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

DAC/AMP do HD650/Fidelio X2


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Jestem posiadaczem Philips Fidelio X2, Sennheiser HD 650 oraz głośników  Fenda R25BT po integrze intela. Jaki DAC ze wzmacniaczem słuchawkowym polecacie do 700zł. Zastanawiam się nad Aune X1S(wersja nie 10th da radę z HD650?), NuForce Icon HDP lub Massdrop O2+ODAC.

Co myślicie o ww. propozycjach, a może uderzać w coś innego? Czym lepszy stosunek cena/jakość tym lepiej.

 

Muzyka jakiej słucham to rock, metal, jazz.

 

edit.

Jaki kabel/diy polecacie do HD650?

 

Edytowane przez cav
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za radę, a coś w niższej cenie. 400zł za kabel to całkiem sporo.

A co myślicie o zamiennikach padów z ali?? Oryginalne kosztują ponad 200 i kieszeń boli przy wydawaniu takiej sumy.

Np: http://bit.ly/2FdgRNh

edit.

Co myślicie o nausznikach Dekoni:

https://www.massdrop.com/buy/dekoni-premium-ear-pads-for-sennheiser-hd-6xx

 

Cena też poraża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O2 + ODAC byłby dobry do napędzania tych tych rzeczy, ale nie wiem czy optymalny, czy preferowany, czy dostępny i czy zmieścisz się w budżecie. 
X1S nie znam, ale z opinii to też kawał dobrego sprzętu (w tych pieniądzach, choć pewnie nie tylko). Ma dobry DAC, a to na pewno się przydaje. Jest podobno neutralny więc będzie pasować.

Icon HDP raczej nie znajdziesz w tej cenie chyba, ze uszkodzonego. Dobry sprzęt, ale nie wiem czy będzie pasował, z HD650 będziesz miał kolorowy dźwięk, a do X2 może się nie nadawać (trudno powiedzieć - wysoka impedancja na  wyjściu i X2 same w sobie są już ciepłe). 

O fidelio X2 do tej pory myślałem, że grają bardzo dobrze prawie ze wszystkiego, a z lepszych sprzętów trochę lepiej... to było do czasu aż posłuchałem ich z S16 i to nie po usb tylko spdif (teoretycznie trochę słabiej). To jak zagrały w takim połączeniu sprawiło, że mocno się zdziwiłem. Chciałem je sprzedawać, a teraz nie wiem... raczej nie. 

Tak na prawdę jest wiele opcji. Do 700zł ciężko będzie wybrać coś jednoznacznie lepszego. 

Z małych i tanich rozwiązań to Geek Out jest ciekawy. Ja lubiłem senki słuchać też z Lovely Cube'a

Co do kabli, to niektóre sprawiają, że dźwięk jest jakby bardziej "oczyszczony", miałem tak przy kablu od majkela przy denonach, oraz właśnie przy HD600 nie wiem przez kogo kabel był robiony, ale wyglądał podobnie. :P Ja osobiście za taką kasę bym się w kable nie bawił. W dodatku ten efekt "oczyszczenia" nie zawsze równa się przyjemniejszemu odsłuchowi. Niektórzy dla przyjemności słuchania stosują różne impedancje i filtry na kablach... więc tak to wygląda... Szczerze powiedziawszy, bawi mnie trochę kablowa alchemia jak się mówiło o namaczaniu ich w jakiś roztworach... no, ale to nie ja tu jestem specjalistą. ;)

Wymienionych nauszników nie znam. Brainwavzy welurowe wydaje mi się, że się dobrze sprawdzają. Choć pewnie można znaleźć lepsze jak te deconi, wszystko zależy od kasy i potrzeb. A by sprawdzić, które najlepsze trzeba samemu niestety spróbować. 
 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za ww. rady.

 

Z kabla na pewno rezygnuje, gdyż za tą cenę jest to wydatek nieadekwatny to uzyskanych profitów.

Pady zamówiłem oryginalne, stare są już tak zmarnowane, że wkładki przebijają się na wylot i małżowina uszna dotyka membranę. Co do DAC'ów to rozglądam się za czymś z pokroju X1S AE lub S16 jeżeli wpadnie w dobrej cenie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Kupiłem oryginalne pady Sennheisera i jedno co mogę powiedzieć to... Niemiec płakał jak produkował(made in germany). Według mnie cena nieadekwatna do jakości. Kupiłem dodatkowo pady od BRAINWAVZ HM5 i wykonanie stoi na dużo wyższym poziomie. Musiałem tylko poświęcić stare pady, aby zamontować HM5.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności