Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Wzmak słuchawkowy do 1k, 1,5k


007andrew

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Pomocy, jestem w kropce. Po latach słuchania audio co najwyżej w samochodzie, wracam do nieco bardziej wyszukanego sprzętu. Na pierwszy ogień zamówiłem Colorfly C10, ze słuchawek wybór padnie na Focal Listen (do słuchania w robocie) i k612 Pro do chaty. W momencie przejścia do wyboru wzmaka słuchawkowego poległem - jest tego zbyt dużo, a ja nie mam możliwości czasowych na przerobienie wszystkich nowości, które mogłyby dobrze w tym zestawie zagrać.

 

Zatem prośba o pomoc - szukam wzmaka słuchawkowego, odbiór będzie wyłącznie stacjonarny (biurko w robocie lub dom), który jest wart swojej kasy i zagra godnie w ramach w/w zestawu - koszty do 1000-1500 zł.

 

Z góry dzięki za pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rafacio napisał:

Rapture to to przez co Evil przestał recenzować DIY?

 

Tzn. dlatego że był tak dobry, czy tak słaby? :wacko:  A w sumie nie będę zgłębiał tematu. Wydaje mi się, że potrzebuję jakiegoś produkcyjniaka, co do którego będę wiedział jak gra jeszcze przed zakupem. 

Edytowane przez 007andrew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego że spalił mi sprzęt towarzyszący :). Tak jak paru innym osobom. Nie ma niczego złego w zgłębianiu tego tematu, choć oczywiście dla mnie osobiście bolesnego. Niemniej Twórca delikatnie mówiąc się na mnie wtedy wypiął i tak jak @Rafacio zauważył, był to moment od którego przestałem profilaktycznie recenzować tego typu konstrukcje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja przekornie, taki kubeł zimnej wody. Naprawdę sądzisz, że jakiś "magiczny wzmacniacz" da Ci o wiele więcej radości ze słuchania niż C10? Wg mnie to strata kasy bo korzyści będą znikome, może 5-10% lepsza dynamika i kontrola, przynajmniej przy klasie słuchawek jakie planujesz posiadać. No chyba że jakiś OTL i "tube-rolling" żeby zmienić charakter dźwięku.

Edytowane przez kony74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, wydaje mi się, że oczekiwania co do "magicznego" wzmacniacza winny pojawić się przy sprzęcie za 10-20k, a nie tysiaka :) Natomiast, z tego, co poczytałem, to wskazane akg wymagają jednak sporo prądu, by zagrać przyzwoicie - stąd też ten temat :) 

 

Jeśli się mylę, to mnie poprawcie

Edytowane przez 007andrew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, 007andrew napisał:

Hm, wydaje mi się, że oczekiwania co do "magicznego" wzmacniacza winny pojawić się przy sprzęcie za 10-20k, a nie tysiaka :) Natomiast, z tego, co poczytałem, to wskazane akg wymagają jednak sporo prądu, by zagrać przyzwoicie - stąd też ten temat :) 

 

Jeśli się mylę, to mnie poprawcie

Ciekawostka jest taka, że się potrafi pojawić "magia" przy zakupie za ułamek podanego przedziału kwotowego, tylko trzeba wiedzieć co z czym i do czego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności