Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, jestem tu nowy, nie mam też fachowego doświadczenia w temacie o który za chwilę zapuszczę dlatego liczę na objektywną poradę która pomoże mi dokonać wyboru.

Postanowiłem zaopatrzyć się w bardziej profesjonalny  player niż ten który mam obecnie (sony e585).

W moim budżecie mieści się używane ibasso DX90 800zł oraz DX80 1200zł roczne. Po testach postawiłem na te modele, dobry stosunek kosztów do osiągów.

Jaka muzyka?

wszystko po trochu, lubię muzykę Zimmera, Morricone, Daft Punk ale słucham też rapu, popu, dance i innych.

Gdzie słucham?

90% czasu praca, jestem grafikiem, czasem musze się odłączyć żeby uruchomić kreatywność:)

W pracy korzystałbym ze słuchawek Hifiman re 400.

Na czym mi zależy?

Brzmienie, jego jakość, to jest najważniejsze, na drugim miejscu funkcjonalność, wygląd nie ma znaczenia.

 

Mam mało czasu na podjęcie decyzji, liczę na jakieś pokierowanie mnie w temacie. Dziękuję

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po testach? Czyli już porównywałeś i jakie masz odczucia co do jakości dźwięku na obu? 

Jestem posiadaczem DX90 oraz kiedyś porównywałem go z DX80. Istotne jest tu na jakim sofcie oba grajki słuchałeś, gdyż z aktualizacji na aktualizację brzmienie potrafiło się znacząco zmienić. Myślę, że najbardziej kompletną, nejlepszą wersją na dx90 jest 2.5.1. Jest jeszcze możliwość podwójnego systemu czyli jednocześnie możesz korzystać ze stockowego softu mango oraz rockbox. Ten drugi charakteryzuje się brzmieniem bardziej surowym, mniej nasyconym ale przestrzenniejszym. Rockbox użytkowo wypada słabo. Osobiście wolę 2.5.1. 

 

Z pamięci DX80 był bardziej narwisty, rozkładał dźwięk na czynniki pierwsze.  Rzekłbym, że bardziej analityczny, pomimo, iż DX90 górnych rejestrów powinien mieć więcej. Re 400 nie słuchałem, ale opierając się na ich recenzjach myślę, że oba modele powinny się zgrać. iBasso nie są wyjątkowo muzykalne, a raczej dynamiczne, trochę analityczne, ale do muzykalności powinno być bliżej dziewięćdziesiątce. Osiemdzisiątka raczej nada więcej szybkości brzmieniu, tylko pytanie czy tego oczekujesz i czy nie będzie Cię to męczyć. Z moimi Oppo PM-3 zdecydowanie wolę DX90. DX80 okazał się być za ciemny szczególnie, że sygnatura Oppo jest lekko przyciemniona.

Moim zdaniem tutaj jest kwestia posłuchania i dobrania grajka do swoich preferencji. Jakość dźwięku jest na bardzo zbliżonym poziomie. Jeśli mamy rozpatrywać to pod kątem opłacalności jakości dźwięku do ceny to myślę, że lepiej wypada DX90. W DX80 czas pracy na baterii jest wyraźnie dłuższy, na dziewięćdziesiątce to jakieś 7h. Z drugiej strony do DX90 możesz dokupić sobie kilka baterii od Galaxy S3, bo tak się składa, że pasuje, zdejmujesz klapkę, wkładasz drugą baterię i korzystasz kolejne 7h, a w dx80 już tak nie możesz ;) DX90 jest też wyraźnie mniejszy. W kieszeni jeansów może to robić różnicę. 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję za wyczerpującą odpowiedź. Niestety miałem na myśli testy internetowe:) 

Nie mam jak tego odsłuchać i porównać. DX80 mogę obejrzeć przed zakupem, DX90 to bardziej zakup w ciemno, mało zdjęć, słaby kontakt ze sprzedającym ale jeśli player miałby być lepszy to może uzyskam coś więcej.

 

http://allegro.pl/ibasso-dx90-kultowy-i7200887489.html

 

https://m.olx.pl/oferta/przenosny-odtwarzacz-dap-ibasso-dx80-CID99-IDsbr4J.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony również mogę polecić dx 90.

To był mój pierwszy porządny odtwarzacz, którego w sumie kupiłem Tu na forum.

Niestety nie wypowiem się jak wypada względem dx 80, ale bardziej mi pasuje od Fiio x7, który również po

siadam.

No i tak jak pisał @adriano2510 jest dosyć lekki i wygodny w noszeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tutaj nie wskazałbym playera jednoznacznie lepszego, bo oba są na podobnym poziomie. DX80 chyba ma troszkę więcej mocy, co może się przełożyć na nieco lepsze wysterowanie słuchawek nausznych/wokółusznych domowych. Pod względem mocy różnica nieznaczna. Poza tym uważam, że oba samodzielne dapy ze stacjonarnymi słuchawkami np 250ohm sobie nie poradzą najlepiej. Aune B1 jest genialnym rozwinięciem DX90'ki. Brzmienie jest "odmulone", bardziej sprężyste, zwiewne, scena wyraźnie urosła i zyskała napowietrzenia. Przede wszystkim ma tak duży zapas mocy, że można nim już pędzić stacjonarny sprzęt, a zysk jakościowy zrobi różnicę również na mniej wymagających wyższej klasy słuchawkach. Nie jest drogi, za 400zł go dostaniesz i masz zestawik, który już DX80'kę zostawi daleko w tyle ;) 

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem, więc jednak skłaniacie się w stronę DX90:) ok zobaczę w takim razie jak dogadam ze sprzedawcą, kontakt póki co kiepski a chciałbym jednak wiedzieć za co płacę, ilość zdjęć nie rozpieszcza:). A jak jest z funkcjonalnością DX90? Obsługa w miarę intuicyjna?

 

Edytowane przez hatsumoto1982
Powielenie tekstu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie to każdy będzie chwalił swoje. Ja starałem się Ci w miarę obiektywnie przedstawić sytuację. To nie jest płynność obsługi najnowszych klocków z androidem za 2k czy 3k zł, ale nie narzekam. Moim zdaniem korzystanie z niego jest całkiem wygodne. Podobno obsługuje karty nawet 250GB, więc słuchać nie umierać :) 

Ja mam w swoim 128GB i nie robi z tego żadnego problemu. 

Edytowane przez adriano2510
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od początku skłaniałem sie bardziej ku dx90, w testach wyszedł super, jest jednak mało ofert a ta która jest ma kiepską dokumentacje i ten kontakt, dlatego zacząłem grzebać w ofertach i nastawiałem sie awaryjnie na dx80 w razie braku odezwu od sprzedawcy. Szukam już długo i chce to mieć tak więc w dużym stopniu zadecyduje.to czy ktoś wreszcie odbierze telefon:) 

 

A co myślicie o załączonych ofertach?

Edytowane przez hatsumoto1982
Dopisek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 hours ago, hatsumoto1982 said:

 

90% czasu praca, jestem grafikiem, czasem musze się odłączyć żeby uruchomić kreatywność:)

W pracy korzystałbym ze słuchawek Hifiman re 400.

 

Cześć a nie witam :P

 

miałem oba, bierz pionka xdp-100  

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję wszystkim za pomoc, dzisiaj objechałem chyba całe pomorze ale potestowałem zrówno dx80 jak i dx90, oprócz tego mogłem posłuchać hifiman 802 oraz pionera o którym mowa, niestety był on w bardzo kiepskim stanie, szybka zbita, poobijana obudowa no i wyłączsł sie aż zdechł tak więc odsłuch trwał 3min:) DX90 grał świetnie, łagodnie, łagodniej od DX80 ale to właśnie dynamika DX80 mnie przekonała, soundtrack z Blade Runner wgniata w fotel zarówno na moich Re 400 jak i większych słuchawkach Hifimana których nie pamiętam. Na większych słuchawkach czuć przewagę DX80, jest moc, pod tym względem 802 też mi pasował, pioner o ile na małych słuchawkach dawał rade tak na większych jakby brakowało skali, jakoś cicho było, nie podobał mi się też w nim smartfonowy krój:) pozatym mało tego na rynku używanych, albo uszkodzone albo nie kompletne. Postawiłem więc na DX80 i nie żałuję.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności