Skocz do zawartości

Najlepszy głośnik Bluetooth do 60 zł - Qilive 1777


FireBird

Rekomendowane odpowiedzi

Yo.

Niegdyś rozpętaliśmy tu niezły hype na stary model Qilive, 1765 - nie pamiętam już kto go odkrył i nie mam pojęcia gdzie się podział tamten temat, bo nie mogę go znaleźć, ale forumowicze byli zachwyceni tym, co oferował w swoich pieniądzach.

Wydaję mi się, że Qilive 1777, oferowany w Auchan za niecałe 60 zł, a w obecnej promocji w Łodzi (Manufaktura) za 23 zł (!) jest godnym come backiem marki pod strzechy nieco bardziej wymagających audio-fanów (może i audiofilii także).

Krótka notka z mojego pierwszego wrażenia z innego serwisu:

- Qilive 1777, to bardzo podobny poziom jakości i mocy dźwięku, co Anker Soundcore Mini (80-100 zł), czyli dotychczasowego króla tego segmentu;
- dopiero na maksymalnej głośności Anker delikatnie wysuwa się naprzód za sprawą nieco pełniejszego dźwięku (dosłownie troszeczkę więcej dołu); natomiast moc jest bardzo zbliżona - raz Anker wydaje się kapkę głośniejszy, raz Qilive;
- braki Qilive względem Ankera: slot microSD, radio FM oraz (dyskusyjnie) gumowany plastik vs metal;
- jak każdy mały głośniczek warto stawiać go na rezonującej powierzchni, np. drewniany stół, ale brzmi dobrze gdziekolwiek byśmy go nie położyli.

Uważam, że ten Qilive wart jest nawet ceny pierwotnej, czyli 60 zł. Jeśli szukacie obecnie takiego produktu, wziąłbym go więc pod uwagę nawet, jeśli w Waszym Auchan nie będzie na niego promocji - za 20-30 zł jest moim zdaniem hitem.

Konkurencja:
- (wspomniany) Anker Soundcore Mini (25€ na Amazon);
- Nillkin S1 (od 99 zł na Ceneo) - dźwięk zbliżony do Ankera, czyli również Qilive
(o pieprzniczce Xiaomi nawet nie wspominam, bo już dawno temu pisałem, że gra niewiele lepiej od głośników w dzisiejszych smartfonach - trzy pozostałe, wspomniane wyżej, grają dużo głośniej i dużo lepiej).

 

Naprawdę polecam, nawet w sugerowanej cenie.

 

Dajcie znać, czy któryś z Was miał już z nim styczność - do oferty wszedł w połowie 2016 roku chyba, więc już kawał czasu jest dostępny, ale było o nim cicho do tej pory mam wrażenie.

Edytowane przez FireBird
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Qilive 1765 odkrył Alton :

Rozbierał go nawet i był zdziwiony tym co siedzi w środku za tę cenę.

Kupiłem go wtedy i mam do dziś. Właśnie gra z laptopem. Nigdy nie było z moim żadnych problemów.

Jadno "ale" -  brak powtarzalnej, dobrej jakości odtwarzania w poszczególnych egzemplarzach.

Ja trafiłem dobrze z pierwszym, który wziąłem do ręki.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...
W dniu 12.09.2018 o 18:41, FireBird napisał:

@paratykus - odkopuje nieco, bo zapomniałem dopytać - bass reflex Ci trochę świszczy przy mocniejszych uderzeniach dolnych rejestrów?

Nie zauważyłem takiego efektu, ale nie słucham muzyki z dużym basem.

Chętnie sprawdziłbym dla Ciebie, jednak głośnik został w mieszkaniu nad morzem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności