Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Jakie słuchawki otwarte z konkretnym dołem, sceną i przestrzenią?


tomek305ds6

Pytanie

Witam, planuje zakup jakiś słuchawek otwartych do ok 1500zł, używki biorę też pod uwagę. Jestem bardzo zadowolony z grania moich DT770 32Ohm, to jest niemal idealne dla mnie brzmienie, sięgam po nie znacznie częściej niż po ultrasone pro900. Pro900 najpewniej sprzedam a w ich miejsce chciałbym mieć jakieś otwarte. Czego oczekuje? Wygaru na basie jak w DT770 czy pro900 chociaż zdaje sobie sprawę że z tym może być problem w otwartych, przestrzeni, sceny, detaliczności w sopranie chociaż góra może być nieco łagodniejsza niż w dt770/pro900 bo czasem jest za ostro ale tylko odrobinę. Za napęd służy Aune x1s i na pewno nie planuje jego zmiany na inne combo.

Moje typy:

- Beyery DT990 edition (nie wiem jeszcze w jakim wariancie impedancyjnym) z mojej sympatii do DT770 to wydają mi się oczywistym kierunkiem tylko czy przebiją pro900 w przestrzeni?

 - AKG K712Pro  tu myślę byłby bas i detaliczna góra ale czy scena i przestrzeń? Chciałbym żeby była lepsza niż w zamkniętych pro900

 - Sennheiser HD650 nie wiem czy nie byłoby dla mnie zbyt nudno i ciemno i zamulająco

- ATH R70X chyba podobne do HD650

Może coś innego? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Bym polecił Nighthawki używane, często są i po 1,4tys...

Jednak o ile nie zrazi ciemnawy przekaz, resztą przekazu pobiją konkurencję bez problemu.

Bas rewelacja, świetna,nasycona średnica, duża przestrzeń...planarne granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jest sztuka gs1000i w War. mp3s odsłuchałem to myślałem że są zepsute właśnie przez brak dołu ... jeśli tak mają brać to uważam to za żart.

 

Ja bym zrobił inaczej te 770 wymienił na to DT10 w kwestii zamkniętych jest lepiej choć nie jest to tożsame z większą ilością basu. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Grado nie biorę pod uwagę ze względu na brak dołu i jasną górę, za jasne zdecydowanie dla mnie granie, chyba się skłonię w kierunku planarów od biedy DT990 Edition 

Miesiąc temu słuchałem Focal Elear, jak na otwarte dołu było tam całkiem sporo i nawet piękne niskie zejście w subbasie, nawet jak na posiadacza pro900 i DT700, tylko jakby ten bas lekko zamulony ale był bardzo przyjemny, średnica podobała mi się bardzo ale górki mogło by być więcej, czuć spory kocyk, ale i tak cenowo poza moim zasięgiem, szukam własnie takiego brzmienia z ciut może bardziej wyrazistą górką i myślę że to będę miał chyba w planarach

 

Retter, ja DT770 wymieniać nie będę, bardzo je lubię i wiem że akurat one pozostaną ze mną na dłużej, cenie je sobie wyżej niż HFI580, HP150, a nawet pro900 dla mnie to wzorowe zamknięte słuchawki, ideałem zamkniętych pewnie byłyby dla mnie T5p ale to w innym, zamożniejszym życiu :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Może innym początkującym osobom w świecie słuchawek przyda się ta informacja, jako fan zamkniętych beyerów i ultrasone bałem się że będzie mi brakowało basu w otwartych słuchawkach albo będzie trochę basowo - średnicowo ale ciemno i nudno i przesiadka będzie bolesna. Zupełnie przypadkowo zdecydowałem się na Philips Fidelio X2 bo trafiła się używana sztuka w idealnym stanie w dobrej cenie i mówię sobie a co mi tam, najwyżej sprzedam dalej. Przesiadka była całkowicie bezbolesna, jestem bardzo pozytywnie zaskoczony, sygnatura tonalna to dalej V-ka, basu nie brakuje, nie ma potęgi subbasu DT770 ale i tak jest bardzo dobrze, zejście jest lepsze niż się spodziewałem! Myślałem się że X2 będą miały trochę złagodzoną górę czytając różne recenzje tych słuchawek ale jak dla mnie to ona nie odbiega od sopranu z DT770. Scena/przestrzeń X2  jest jak dla mnie na poziomie pro900, nie poczułem skoku jakościowego ale też nie ma spadku jakości w tym aspekcie. Nie słuchałem nigdy DT990 ale wyobrażam sobie że DT990 i fidelio X2 muszą być bardzo podobne brzmieniowo. Dla fanów rozrywkowego grania szczerze mogę polecić X2, do szeroko rozumianej muzyki elektronicznej świetne. Wykonanie, materiały, ergonomia, wygoda super. Zostaną ze mną na dłużej. Po basowych zamkniętych słuchawkach X2 są warte uwagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności