Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Pierwsze stereo od podstaw pod TV + muzyka za 5k - da radę ?


Rekomendowane odpowiedzi

9 minut temu, Oskar2905 napisał:

Wszystko fajnie @amrowek z tymi quadralami tylko że wszystkie albo prawie wszystkie co podałeś mają jeden ogromny problem. Piankowe zawieszenia które zostały już wymianione. Quadral dopiero od 4 generacji phonologue zaczął stosować gumowe zawieszenia. Te co podałeś nie grają na 100% tak jak powinny/grały oryginalne. Jedyne które mogą mieć gumę to shogun phonologue gold ale nie jestem pewien. Trzeba by pogrzebać w necie albo zadać pytanie sprzedającemu. 

I miedzy innymi dlatego te phonologue wiszą na alledrogo już ponad rok, nikt ich nie chce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym problem że każda pianka ma daje inną sztywność zawieszenia i tym samym wszystkie parametry głośnika idą w łeb. Powinno się po takiej wymianie zmierzyć głośnik pod wszelakimi kątami (ch-ka, parametry T/S, impedancja itd.) i zaprojektować do tego nową zwrotkę i obudowę. Także problem jest duży :) . I nie nie jest to mała różnica. Da się ją nawet usłyszeć z łatwością na bardzo słabych głośnikach jak np. gdn 20/40. 

Edytowane przez Oskar2905
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Cześć.

Niestety przez różne nieplanowane wydatki musiałem się wstrzymać z zakupem kolumn, ale wszystko wskazuje na to, że w najbliższym tygodniu wybiorę się na odsłuch różnych modeli, aby w końcu nabyć swój zestaw stereo.

 

Zbierając wszystkie informacje do kupy od początku tematu zacząłem analizować wymiary poszczególnych kolumn aby na wstępnie móc jakieś odrzucić i nie tracić niepotrzebnie czasu na odsłuch. Pomieszczenie w którym będą stać to salon/jadalnia/kuchnia o powierzchni 40m2.

Zastanawiam się jedynie czy miejsce w którym będą stać nie będzie problematyczne. Tutaj posłużę się zdjęciem i grafiką z programu.

 

Chcę je postawić obok tv i tutaj pojawia się moje pytanie. Jakie są zalecane odległości głośnika od ściany, przestrzeni nad nim czy też odległość od ścianki przy której będą stać ? Czy sam fakt, że będą one stać na konstrukcji z płyty nie jest problemem ?

 

Na ten moment co będzie najlepszym wyborem jeśli chodzi o amplituner w okolicach 2000zł ?

Z głośników najczęściej przewijają się Dali Zensor 7 oraz Pylon Sapphire 25.

 

Będę wdzięczny za Wasze opinie.

 

 

Edytowane przez stawek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.05.2020 o 19:36, amrowek napisał:

Tak stoi. Jest na sztywno przykręcona do ściany.

 

Koledzy, a co z tą odległością głośnika od ściany ? Ile tam musi mieć miejsca optymalnie ?

Edytowane przez stawek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, amrowek napisał:

Jak nie mają  BR z tyłu to i 10 cm starczy większy problem to szerokość ich ustawienia w tym przypadku  bo żadnych dużych słupków to ja bym tam nie wstawiał. Nie wiem jak inni

A dlaczego nie i co Ty byś tam postawił ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, neonlight napisał:

Tylko broń boże nie wciskaj kolumn podstawkowych w tą meblościankę, bo będzie kicha totalna. ;) Patrząc na warunki akustyczne, zainteresowałbym się jakimś lepszym soundbar'em, najlepiej w drewnianej budzie.

Lepszy tzn co masz dokładnie na myśli ? Możesz podać jakieś przykłady ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten pokój jest akustycznie tak tragiczny że nie ma tam sensu kupować czegoś droższego niż budżetowe monitory aktywne (np. adamy t5v/t7v czy coś w tej cenie). Będzie grało sporo lepiej od soundbara, a drożej nie  ma co iść bo jakiejkolwiek sceny, stereofonii i innych efektów nie uzyskasz zakładając że kolumny będą stały w meblościance. Żeby jakiekolwiek droższe zakupy miały sens to kolumny muszą stać przed meblościanką. I to tak pół metra. Po 2 są bardzo nieregularne kształty co też za dobrze nie wpływa. Jest też dużo płaskich i twardych powierzchni które odbijają fale. Zacznij od jakiejś adaptacji akustycznej a nie sprzętu. 

Edytowane przez Oskar2905
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem tak zamiast prosić o rady poszukaj opisu wskazówek jak ustawić pomieszczenie, przeczytaj zastosuj to co MOŻNA to wrócimy do tematu sprzętu... MOŻE

 

Teraz to z g... chcesz uzyskać coś sensownego trud marny jak praca Syzyfa.

 

Sorry za tak postawienie sprawy, ale jak przeczytasz dobry tekst zobaczysz ile błędów tu jest i ile byś nie wydał będzie słabo. Zaplanuj potem działaj a wykorzystasz swoje środki możliwie najlepiej.

 

- Tapatalk

 

 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na słuchawkach to nadaje się każde pomieszczenie a nawet brak pomieszczenia 🤣 ale to już nie ten komfort co głośnik-ki

A tutaj meblo scianka, z boku okno, brak miejsca na standy (obok dziw balkonowe) jeszcze wydać 10k na kredycie w czasach pandemii a na koniec przeczytaj zasady pomieszczeń akustycznych 👏

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w ostatecznosci to bym wstawił tam jakieś małe monitorki  i jakiś wzmak stereo i tyle

np

https://www.olx.pl/oferta/kolumny-monitory-mission-760i-unikat-CID99-IDEfi1f.html

https://www.olx.pl/oferta/palladium-nsa-7000-CID99-IDDGrye.html

 

 

i mozna sie bawic

 

bo pomieszczenia i tak nie przerobi zostaje tylko jakis kompromis

Edytowane przez amrowek
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to teraz mam jeszcze większy problem z wyborem. Postanowiłem, że do słuchania muzyki zaadoptuje inne pomieszczenie tak aby miało to ręce i nogi, ale to w następnej kolejności.

 

Na ten moment mimo wszystko chciałbym jakieś dodatkowe głośniki do tv bo pewnie i tak co by to nie było będzie lepsze niż głośniki w tv. Coś co sprawiało by radoche przy oglądaniu filmów i potrafiło zaskoczyć dźwiękami, których nie wyłapie ze zintegrowanych głośników. Teraz tylko pytanie czy iść w monitory czy soundbar ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z soundbarów niezmiennie będę polecał z odpinanymi bezprzewodowymi satelitami.

Jak np. ten : https://www.infoaudio.pl/artykul/1853,jbl-bar-9-1-true-wireless-trojwymiarowy-surround

Ja mam cały czas Fidelio HTL9100, który pojawia się na początku recenzji.

Jeśli w grę wchodzą większe kwoty to np :

https://www.infoaudio.pl/artykul/1618,sennheiser-ambeo-3d-soundbar

 

Uprzedzając pytania typu : jaki jest sens kupowania za tyle kasy soundbara skoro można za to "wystrugać" fajny zestaw z kolumnami ?

Sens pojawia się wtedy kiedy nie można skorzystać z kolumn.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stereo zawsze lepsze niż mono

 

Jest to kwestia zajętego miejsca i naturalności dźwięku bo fizyki nie oszukasz.

 

Jeśli możesz monitory.

 

Dobre monitory dobrze ustawione potrafią zjechać dobry system stero ale patrz zasady.

 

- Tapatalk

 

 

 

 

 

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, stawek napisał:

Na ten moment mimo wszystko chciałbym jakieś dodatkowe głośniki do tv bo pewnie i tak co by to nie było będzie lepsze niż głośniki w tv. Coś co sprawiało by radoche przy oglądaniu filmów i potrafiło zaskoczyć dźwiękami, których nie wyłapie ze zintegrowanych głośników. Teraz tylko pytanie czy iść w monitory czy soundbar ?

Będę powtarzał, jak mantrę - do filmów minimum 5.1. 😉

Edytowane przez neonlight
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności