Skocz do zawartości

[ROZWIĄZANE] Zamknięty następca Denonów D7100 do 4000 zł


Rekomendowane odpowiedzi

Witam po sporej nieobecności

 

Jako, że od pewnego czasu mogę znów słuchać muzyki w pracy, kupiłem (trochę z ciekawości) Denony D7100 w komisie i w tym momencie nawet dość mi odpowiadają, ale zaczynam się powoli rozglądać za czymś jeszcze lepszym.

 

Denony grają u mnie z Galaxy Note 5 i są dość mocno "zequalizowane" - lekkie zdjęcie basu, duże zejście w okolicach 400Hz żeby zlikwidować ich mulenie, lekkie podbicie na poziomie 3 i 8 khz - po takich zabiegach słuchawki są na podobnym poziomie detali co AQ Nighthawk, z mniejszą ilością basu i mniej ciemnym przekazem, oczywiście z mniejszą sceną.

 

Czego szukam:

- Większej ilości detali bez zgubienia odpowiedniej ilości basu (Nighthawki mają już basu lekko za dużo, ilość np. z DT990 jest ok, ale może być też więcej, detal jest jednak priorytetem)

- Tylko konstrukcja zamknięta i co bardzo ważne - słuchawki nie mogą grać "na zewnątrz", współpracownicy mają mnie nie słyszeć, Denony są pod tym względem fenomenalne i podobny (lub minimalnie gorszy) poziom muszą mieć też kolejne moje słuchawki.

- wygoda - ok 2-3 godzin słuchania bez bólu to mus (tutaj też denony też świetnie się sprawdzają)

- będą grały z telefonu (Samsung Galaxy Note 5), ew. kupno dragonfly black lub red też wchodzi w grę jeśli będzie trzeba (Note 5 chyba ma OTG)

- najlepiej w miarę krótki kabel na mini jack ale to już najmniej istotna cecha

- budżet do 4k, ale mniej też będzie ok.

 

Wyłowiłem póki co takich kandydatów:

- Fostex TH610

- Oppo PM-3

- AQ Nightowl

- Final Audio Sonorus VI

- Denon D7200

- ATH-W1000X

- Beyery T5p v2

- MrSpeakers AEON closed

 

Z wyborem mi się jakoś ogromnie nie spieszy, więc będę mógł kombinować odsłuchy próbne, ale wolałbym zdecydowanie zmniejszyć zakres potencjalnych kandydatów, żeby to pół roku nie trwało :)

 

Prosiłbym serdecznie o wszelkie informacje które pomogą w decyzji :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Destruktor napisał:

Witam po sporej nieobecności

 

Jako, że od pewnego czasu mogę znów słuchać muzyki w pracy, kupiłem (trochę z ciekawości) Denony D7100 w komisie i w tym momencie nawet dość mi odpowiadają, ale zaczynam się powoli rozglądać za czymś jeszcze lepszym.

 

Denony grają u mnie z Galaxy Note 5 i są dość mocno "zequalizowane" - lekkie zdjęcie basu, duże zejście w okolicach 400Hz żeby zlikwidować ich mulenie, lekkie podbicie na poziomie 3 i 8 khz - po takich zabiegach słuchawki są na podobnym poziomie detali co AQ Nighthawk, z mniejszą ilością basu i mniej ciemnym przekazem, oczywiście z mniejszą sceną.

 

Czego szukam:

- Większej ilości detali bez zgubienia odpowiedniej ilości basu (Nighthawki mają już basu lekko za dużo, ilość np. z DT990 jest ok, ale może być też więcej, detal jest jednak priorytetem)

- Tylko konstrukcja zamknięta i co bardzo ważne - słuchawki nie mogą grać "na zewnątrz", współpracownicy mają mnie nie słyszeć, Denony są pod tym względem fenomenalne i podobny (lub minimalnie gorszy) poziom muszą mieć też kolejne moje słuchawki.

- wygoda - ok 2-3 godzin słuchania bez bólu to mus (tutaj też denony też świetnie się sprawdzają)

- będą grały z telefonu (Samsung Galaxy Note 5), ew. kupno dragonfly black lub red też wchodzi w grę jeśli będzie trzeba (Note 5 chyba ma OTG)

- najlepiej w miarę krótki kabel na mini jack ale to już najmniej istotna cecha

- budżet do 4k, ale mniej też będzie ok.

 

Wyłowiłem póki co takich kandydatów:

- Fostex TH610

- Oppo PM-3

- AQ Nightowl

- Final Audio Sonorus VI

- Denon D7200

- ATH-W1000X

- Beyery T5p v2

- MrSpeakers AEON closed

 

Z wyborem mi się jakoś ogromnie nie spieszy, więc będę mógł kombinować odsłuchy próbne, ale wolałbym zdecydowanie zmniejszyć zakres potencjalnych kandydatów, żeby to pół roku nie trwało :)

 

Prosiłbym serdecznie o wszelkie informacje które pomogą w decyzji :D

 

Z tych które wypisałeś ja wybrałbym 

AEON Closed

NightOwl

 

W kolejności jaką podałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sonorusy VI możesz skreślić - po zmianie padów mogłyby pasować dźwiękowo, ale jako lekkie i wygodne na kilka godzin do pracy się nie nadają.

TH-610 pewnie by podpasowały, ale za dużo dźwięku upuszczają na zewnątrz.

Zgadzam się z rekomendacjami Synthaxa, ja dopisałbym jeszcze Audeze EL-8c.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności