Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Test Astell&Kern AK70 MKII


maciux

Rekomendowane odpowiedzi

Druga wersja kompaktowego DAP-a od AK.

 

Astell&Kern odświeżył swojego kieszonkowego DAP-a. Konstrukcja jest prawie identyczna, ale wewnątrz zaszły duże zmiany – AK70 MKII posiada podwójny DAC Cirrus Logic CS4398, z wyjścia zbalansowanego generuje 4 Vrms, ma też większy akumulator.

 

Pierwsza wersja odtwarzacza zrobiła na mnie bardzo pozytywne wrażenie – AK70 oferował sporo z charakteru i jakości wyższych modeli, a był wyraźnie tańszy i bardziej kompaktowy. Oferował muzykalne brzmienie na wysokim poziomie, a nic nie można było zarzucić także w kwestii jakości wykonania. Tym chętniej zabrałem się za test nowej wersji, która „na papierze” prezentuje się znacznie lepiej od poprzednika. Byłem ciekaw czy AK70 MKII to tylko doszlifowanie produktu, czy jednak coś więcej.

 

https://kropka.audio/test/odtwarzacze/astellkern-ak70-mkii-recenzja/

 

2a-1.jpg

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie - już mały AK120 miał czytnik na 2 karty a tu w AK300 i AK70 tylko jeden. Brak futerału ? "Szkockie" skąpstwo.

 

Z testu wynika,że posiadacz AK300 w sumie nie ma co zmieniać sprzętu jeśli lubi swoje brzmienie. A jako drugi player, AK70 II niestety jest za drogi. Ale ciekawy to sprzęt. Szkoda braku Tidala offline. Słabo coś Astell dogaduje się z Tidalem. 

Edytowane przez Lord Rayden
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajna recka, super dokładnie i w punkt podane różnice brzmieniowe między Fiio X5-3 a AK 70mk2. Dodam tylko, że AK70MK2 nie jest dobrym partnerem dla Oppo PM3 ze względu na swoje bardzo bezpośrednie brzmienie, takie połączenie daje jednak efekt osaczenia i nachalności średnicy, co do basu AK 70 mk2 to jednak można lepiej pokazać kontur, twardość i dynamikę, moim zdaniem oczywiście

Edytowane przez Adam 76
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lord Rayden Streaming rzeczywiście dosyć "połowiczny", szkoda że druga wersja nadal nie ma pod tym względem większych możliwości. Jednak dobrze, że w ogóle jest taka opcja - pewnie wielu doceni to gdzieś w hotelu lub nawet w drodze, ze smartfonem jako hotspot Wi-Fi.

 

@Adam 76 Szkoda, że z PM3 nie ma lepszego zgrania, a teoretycznie obstawiałbym dobrą synergię z Oppo. "Nachalność" to dobre określenie - AK70 MKII rzeczywiście potrafi się narzucać, co nie zawsze wychodzi na dobre. Relaksujący to on nie jest :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, maciux napisał:

@Lord Rayden Streaming rzeczywiście dosyć "połowiczny", szkoda że druga wersja nadal nie ma pod tym względem większych możliwości. Jednak dobrze, że w ogóle jest taka opcja - pewnie wielu doceni to gdzieś w hotelu lub nawet w drodze, ze smartfonem jako hotspot Wi-Fi.

 

No właśnie tak robię - WiFi ze smartfona (w Orange mam jakieś 200 GB) i mogę słuchać Tidala, Spotify.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, maciux napisał:

Ja aż takiego poziomu "na miasto" nie potrzebuję, ale jest to rozwiązanie :) Tylko pewnie trzeba jeszcze "skanapkować" DAP-a z power bankiem ;)

Lordowie trzymać muszą wysoki poziom ! :)

 

O Powerbanku do AK300 trochę już myślałem. Rzadko który ma identyczne wymiary.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Maciux-> Z firmowymi Laylami II, brzmienie AK70 MKII odebrałem zupełnie inaczej, jak opisałeś. Pasmo AK70 MKII jest równe. Wyrywności nie słyszałem. Znam wszystkie DAP-y Astell&Kern (oprócz AK70 w pierwszej wersji, którego nie słuchałem) i dla mnie AK70 MKII to pomieszaniem cech AK240 (gładkości), AK380 (odrobiny spokoju) i SP1000 Copper (parcia z dźwiękiem do przodu). Oczywiście nie na takim poziomie, jak ww. odtwarzacze, bo AK70 MKII brakło holografii, rozdzielczości i kopa. Ale fakt pozostaje faktem...

Jednocześnie czuje się w AK70 MKII, KANN-ie i SP1000 "rys brzmieniowy" charakterystyczny dla nowej linii odtwarzaczy marki Astell&Kern. Mam na myśli to parcie z dźwiękiem do przodu, kosztem pełnego spokoju, który był obecny w AK380/AMP380.

Edytowane przez wulkan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Laylami II nie słuchałem, ale u mnie z większością platformy wyłaniał się raczej analityczno-zarysowany charakter dźwięku. Jakby AK70 MKII był gładko-spokojny, to by mi się tak nie podobał :) Nie wykluczam jednak, że w danej konfiguracji może zabrzmieć tak jak piszesz. U mnie podobny dźwięk zapewnia włączenie PRO EQ - kontur dźwięku nie jest wtedy już tak twardy, a brzmienie staje się łagodniejsze w wyższej średnicy/sopranie.

 

Ten "rys brzmieniowy" o którym piszesz możemy odbierać podobnie. KANN-a i SP1000 jeszcze nie słuchałem, ale jeśli mają podobnie bezpośredni i wyrazisty dźwięk jak AK70 MKII, to pewnie mi się spodobają.

 

Swoją drogą Astell&Kern AK70 MKII dołączył do platformy testowej kropka.audio z czego niezmiernie się cieszę.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
W dniu 28.05.2018 o 14:16, Noah napisał:

@maciux co myslisz o polaczeniu go z pandora hope VI ?

 

Przepraszam, że dopiero teraz - mam nadzieję, że nie za późno. Z Sonorusami III zgrał się ok, ale w przypadku Hope VI obawiałbym się o górę/wyższą średnicę - może być trochę za mocna/zbyt szorstka ze względu na dodatkową armaturę. AK70 MKII jednak mocno zarysowuje brzmienie i nie gasi zapałów wyższego środka. Pewnie dużo będzie zależało od oczekiwań/wrażliwości na górę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

@Rockman81 Zasadniczo to w 90% DAP zagra lepiej niż telefon. Pytanie tylko jak bardzo i czy ta różnica jest dla Ciebie warta wywalenia kasy na ak. Tutaj już różnica powinna być znacząca, ale to też zależy od słuchawek i od tego jakie brzmienie preferujesz.

Edytowane przez delfin150
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Rockman81 napisał:

Mam pytanie, czy ten Astell&Kern ak70mk2 zagra duzo lepiej od mojego Samsung Galaxy Note 9? Czy kupujac ten DAP gdy posiada sie ten model Samsunga to wyrzucenie pieniedzy w bloto?

 

To zależy jak się słucha. Generalnie dźwięk z wyższych samsungów jest dość wyrafinowany, całkiem szczegółowy, ale w porównaniu do odtwarzaczy - cieplejszy i zdecydowanie mniej dynamiczny. Jeżeli więc się słucha, nie za głośno, muzyki grającej średnicą, do odsłuchiwania wokali, etc., to te samsungi grają naprawdę fajnie. Przypominają brzmienie sprzętu lampowego. Tylko, że to się sprawdza z określonym typem muzyki. Najlepiej posłuchać i porównać, a nie słuchać opinii innych. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności