Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Słuchawki bezprzewodowe, dobre, słabsze, polecane..


Lord Rayden

Rekomendowane odpowiedzi

Preferujesz brzmienie ciemniejsze ? Gęstsze ?

 

Ciekawe jest czy słuchawki te wygrzewają się. Można pograć nimi po kablu (żeby popracowały same przetworniki). DAC/AMP pewnie się nie wygrzewa. 

 

Kabel dodawany do nich to cienka bida. Szkoda że nie ma twardego etui jak w T50p. Mam je teraz w chińskim etui ale jest ciut za grube.

Edit: Do AW pasują wtyczki "Sennheiser" jakie mam przy 2 moich kabelkach zapasowych. Nie ma więc problemu wąskich wtyków jak w H6. Po kabelku też fajne granie. Astropilot z Thirty Tree gra mocno i dobitnie ale nie zabija basem. Ot tak jak lubię.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Lord Rayden napisał:

Preferujesz brzmienie ciemniejsze ? Gęstsze ?

 

Ciemniejsze niekoniecznie, nie zawsze, zależy czego słucham. Ale gęstsze raczej tak i cieplejsze, słodsze na średnicy, dociążone, bez suchości i ostrości. Także "Teslowe granie" nie za dobrze mi się kojarzy. Bowersy P7W lepiej wpisują mi się w to wszystko, ich brzmieniu jestem gotów poświęcić aptX HD i inne nowsze rozwiązania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętaj że to nie taka Tesla jak w BD T90 czy T70. Tego akurat nie ma się co bać. 

P7W już odsłuchałeś ? Masz własne spostrzeżenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Lord Rayden No, ale jednak jak według opisu, chociaż musiałbym sobie je gdzieś posłuchać, jak będzie okazja. Tak wizualnie to na pewno wyglądają ładnie, klasycznie.

 

A Bowersy P7W mam już ponad 2 miesiące. I mam je codziennie na głowie. Mogę więc już chyba powiedzieć, że się osłuchałem. Bardzo odpowiadają mi barwą i tonalnością.

Lubię je nie tylko po bluetooth, ale podłączam też sobie do Aune B1 + Pioneer. Grają wtedy bardziej żywiołowo i z lepszym jeszcze basem, dociążeniem. Są w ogóle uniwersalne, do każdej muzy czy to elektronicznej i filmowej czy do mocniejszego rocka czy jakieś klimatyczne utwory z wokalem zagrają równie dobrze. Nie ma żadnej suchości ani ostrości, bardzo nasycone. Nie brak detali. Zarówno żywe instrumenty jak i elektroniczne syntezatory brzmią tak jak powinny. Przy tym ta ich naturalność. Takie Listen przy nich poszły w odstawkę, wcale nie dlatego że nie mają BT. Wolę P7W też od Sony WH-1000XM2. A chciałem te Sony początkowo, ale chyba bardziej bajery techniczne mi się w nich podobały. Chociaż brzmieniowo nie są złe, ale (sorry Sony) przy Bowersach jednak dla mnie jakieś bardziej mdłe, nie grają też tak dobrze po kablu. Słuchałem ich wiele razy i porównywałem. Bowersy są bardziej dźwięczne, żywe, dynamiczne. Nie potrafią się znudzić i mogę ich słuchać długo bez zmęczenia. No i ich klasyczna stylistyka i wygląd do mnie też przemawiają.

Szkoda, że Bowers&Wilkins zaprzestał produkcji P7W zamiast dołożyć aptX HD w nowej wersji. No, ale wypuścili inny, nowy model PX z ANC z innym, niepodobnym brzmieniem. Tylko, że z ANC chyba za bardzo im nie wychodzi, jak się słucha PX-ów. Przy okazji gorsza ergonomia w PX, ale mają bajery.

 

Edytowane przez Bernie
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś w tramwaju widziałem faceta z słuchawkami BT, które bardzo przypominały Meizu HD50. Jednak wyglądały gorzej, bo na kopułki były nałożone jakby plastikowe przezroczyste tarczki. Nie wiem co to za model.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fiio wypuściło kabelek BT do doków serii F. Jako że mam 3 pary doków F - 9, 9 Pro i FH-1, jestem tym kablem zainteresowany...

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o kabelki, to ostatnio dotarł do mnie Magaosi B3 do słuchawek na wtykach mmcx. Co prawda na razie słuchałem go tylko z Shozy Star II, ale w tym połączeniu grał świetnie jak na taką cenę. Ale nie potrafię go polecić z czystym sercem, bo jednak połączenie jest niezbyt stabilne (przynajmniej na Samsungu S7).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na TomsGuide spotkałem się (przy okazji czytania recenzji Aventho Wireless) z słuchawkami Even EarPrint H2 Wireless. Z drewnianymi muszlami.  Z konstrukcji podobne trochę do Aventho i do Denonów.

https://www.tomsguide.com/us/even-h2-wireless-headphones,review-5135.html . Cena na Amazonie 299 dolarów.

Z recenzji wynika,że też można nimi sterować aplikacją na smartfonie, ustawiać dźwięk "pod siebie".

https://www.digitaltrends.com/headphone-reviews/even-headphones-h2-review/#/2 - sporo zdjęć. W tym screeny z aplikacji.

 

Ocenione przez recenzentkę 8/10 podobnie jak Aventho (te są droższe - 449 dolarów). Nie wiem czy są u nas dostępne. 

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lordzie wyglądają jak Bosshifi B8 przerobione na Wireless. Czyli 160$ kosztuje przerobienie trochę drogo 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lord Rayden napisał:

B8 mają raczej większe muszle.

Chodzi mi o B6 literówka się wkradła

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, Jaro54 napisał:

Lordzie wyglądają jak Bosshifi B8 przerobione na Wireless. Czyli 160$ kosztuje przerobienie trochę drogo 

 

@Jaro54 zwróć uwagę na materiały z jakich Even H2 są zrobione.. drewno, skóra, aluminium. Więc ta cena to raczej nie tylko przerobienie B6 na wersję Wireless.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, LuQi napisał:

 

@Jaro54 zwróć uwagę na materiały z jakich Even H2 są zrobione.. drewno, skóra, aluminium. Więc ta cena to raczej nie tylko przerobienie B6 na wersję Wireless.

A @LuQi widziałeś z czego zrobione są B6? Skóra, drewno i stal Bosshifi B6

Blon też zrobił BT Blon HD08BT. Jak grają tak jak B8 to może być ciekawy kąsek :)

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od jakiegoś czasu mam u siebie 1MORE iBFree i muszę powiedzieć, że to kawał porządnych doków (nie tylko bezprzewodowych).

Grają V, jak na sportowe słuchawki przystało, ale bas nie jest jakoś nadzwyczaj podbity, już więcej uświadczymy góry i wyższej średnicy. Brzmienie jest lekkie oraz gładkie, po stronie muzykalności, a nie analizy, jednak zdecydowanie nie są to ciepłe misie. Dźwięki są oddalone od słuchacza, choć mimo szerokiej sceny, holografia jest dość przeciętna.

Bardzo dobra wygoda, po trzech godzinach w uszach ciągle mi w niczym nie przeszkadzały. Na plus też stabilność połączenia - przy normalnym użytkowaniu jeszcze mi się nie zdarzyło, by coś przerywało (prócz padającej baterii).

 

Jak na dwie stówki, zdecydowanie zaskoczenie na plus.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Beyerdynamic wypuścił przewodową wersję Aventho - Wired. Sądziłem,że także i one będą działać z technologią Mimi (apka MiY) czyli dostosowując się do słuchu własciciela (po teście). Jednak w modelu kablowym nie ma takiej możliwości. No w sumie nic dziwnego bo do tego potrzebny jest DAC z procesorem DSP.  Pytanie tylko po co wersja przewodowa, skoro BD ma już model T51p (następcę T50p). Kable są odpinane, podobnie jak w T51p idą do obu muszli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.05.2018 o 09:45, Lord Rayden napisał:

Na TomsGuide spotkałem się (przy okazji czytania recenzji Aventho Wireless) z słuchawkami Even EarPrint H2 Wireless. Z drewnianymi muszlami.  Z konstrukcji podobne trochę do Aventho i do Denonów.

https://www.tomsguide.com/us/even-h2-wireless-headphones,review-5135.html . Cena na Amazonie 299 dolarów.

Z recenzji wynika,że też można nimi sterować aplikacją na smartfonie, ustawiać dźwięk "pod siebie".

https://www.digitaltrends.com/headphone-reviews/even-headphones-h2-review/#/2 - sporo zdjęć. W tym screeny z aplikacji.

 

Ocenione przez recenzentkę 8/10 podobnie jak Aventho (te są droższe - 449 dolarów). Nie wiem czy są u nas dostępne. 

 

Nie są, też o nich trochę poczytałem. Znalazłem je u sąsiadów, na amejzonie. Even oferuje teraz następcę H2 - Even H3, ale poza bardziej kompaktowymi wymiarami i dwoma wersjami kolorystycznymi różnic się nie doszukałem (gdzieś wspomniano, że w H3 można jeszcze robić EarPrint bezpośrednio w aplikacji). Napisałem do producenta, czy wysyłają do Polski...a jak wysyłają, to...o zgrozo, może spróbuję?. Zastanawia mnie tylko dlaczego producent nie podaje jaką wersję BT oferują słuchawki...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności