Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×
  • 0

Słuchawki zamknięte dobrze izolujące 300-500 zł


Domador

Pytanie

Witam, poszukuję słuchawek zamkniętych dobrze izolujących od otoczenia, słuchawki głównie będę używał do filmów, lecz do gier i muzyki też.

 

Obecnie posiadam Sony MDR-XB300, które użytkuje od wielu lat i jak nazłość nie chcą się zepsuć, a nauszniki wydaja jakby coś je zjadło. :lol: Czas najwyższy je zmienić, bo nawet dobrze już nieprzylegająca do uszu.

 

Nie jestem audiofilem, nie mam jakiś nadzwyczajnych wymagań, po prostu chcę lepsze słuchawki od obecnych. Sprzęt, z którym będą współgrały, to Panasonic TX-40DS630E  i ASUS Xonar Phoebus Solo.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 odpowiedzi na to pytanie

Rekomendowane odpowiedzi

  • 0

Od siebie poleciłbym Soundmagic HP151, AKG K550 lub Focal Listen, przy czym Focale pod względem izolacji biją praktycznie wszystkie słuchawki jakie miałem. ATH-M50X szału nie robią, szczególnie w swojej cenie. Kolejna sprawa, wszystkie pary będą prezentowały inną sygnaturę dźwięku niż twoje Soniacze, więc radziłbym posłuchać przed zakupem, ewentualnie zakup przez neta i zwrot gdyby nie podeszły.

Cenowo, najtaniej wyjdą cię Focale - pod koniec roku kilka sklepów miało na nie dobre promo(chyba wciąż mają, szczególnie na allegro), z 800 zł zleciały na 499 zł.

Edytowane przez Mihu83
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Słuchawki Focal Listen wyglądają bardzo interesująco, co do Beyerdynamic DT240 pro też ciekawa propozycja, lecz sklep z Focal Listen mam pod ręką, a cena 499 zł jest dla mnie akceptowalna. Właśnie zależy mi na izolacji, bo jak to w filmach bywa raz jest głośno, a raz cicho i nie chciałbym, żeby dźwięki z zewnątrz mnie rozpraszały podczas seansu za dnia.

Obecnie filmy oglądam tylko w nocy, bo tak mam wyczulony słuch. :unsure:

 

Co do moich obecnych słuchawek, na początku zaskoczyły mnie bassem, którego było sporo, oraz małymi detalami, które zacząłem słyszeć w utworach. Obecnie tak się przyzwyczaiłem do słuchawek, że stały się normalne, a bass już nie robi na mnie wrażenia. Liczę, że nowe słuchawki pozwolą wycisnąć maks z mojej karty dźwiękowej,  a scena będzie znacznie bogata i bardziej szczegółowa.

 

Mihu83

 

Chyba tylko kompletny brak bassu zniechęciłby mnie do słuchawek, jak wrażenia z korzystania z tych słuchawek ? Napisz coś więcej. Co do bassu chyba nie muszę się o niego martwić ? Bo to słuchawki są jak Mercedes w porównaniu do moich budżetówek. :lol:

 

 

Wpadły mi w oko też  Sennheiser HD 569 warte są uwagi ?

 

Edytowane przez Domador
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Do filmów potrzebna jest duża scena i niskoschodzący bas, więc zdecydowanie poleciłbym AKG K550. Uniwersalne brzmieniowo i stosunkowo łatwo można zmieniać ich charakterystykę, za pomocą bezinwazyjnych modów. Są bardzo wygodne, jedynie izolacja słaba, ale i tak będziesz słuchał wieczorami, wiec nie powinno to stanowić większego problemu ;). Focal Listen podobno też świetne, ale kilka osób skarży się na ich "wygodę", więc są tylko dla.. twardzieli ;). DT240 nie polecam, jakościowo gorsze od w/w, już lepiej coś pełnowymiarowego, typu DT990 etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
13 godzin temu, neonlight napisał:

Do filmów potrzebna jest duża scena i niskoschodzący bas, więc zdecydowanie poleciłbym AKG K550. Uniwersalne brzmieniowo i stosunkowo łatwo można zmieniać ich charakterystykę, za pomocą bezinwazyjnych modów. Są bardzo wygodne, jedynie izolacja słaba, ale i tak będziesz słuchał wieczorami, wiec nie powinno to stanowić większego problemu ;). Focal Listen podobno też świetne, ale kilka osób skarży się na ich "wygodę", więc są tylko dla.. twardzieli ;). DT240 nie polecam, jakościowo gorsze od w/w, już lepiej coś pełnowymiarowego, typu DT990 etc.

Listen mają małą górkę na subbasie, idealnie do filmów. Narzekania na wygodę mogą się pojawiać ze względu na ścisk, ale coś za coś. Można je trochę rozciągnąć w pałąku, jak każde słuchawki ze stalowym pałąkiem i nie będą cisnąć. DT240 pro też mają podbity bas.  DT240 pro, to nowa konstrukcja. https://www.innerfidelity.com/content/beyerdynamic-dt-240-pro-affordable-over-ear-sealed-headphones-measurements

Edytowane przez david11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
14 godzin temu, Domador napisał:

Słuchawki Focal Listen wyglądają bardzo interesująco, co do Beyerdynamic DT240 pro też ciekawa propozycja, lecz sklep z Focal Listen mam pod ręką, a cena 499 zł jest dla mnie akceptowalna. Właśnie zależy mi na izolacji, bo jak to w filmach bywa raz jest głośno, a raz cicho i nie chciałbym, żeby dźwięki z zewnątrz mnie rozpraszały podczas seansu za dnia.

Obecnie filmy oglądam tylko w nocy, bo tak mam wyczulony słuch. :unsure:

 

Co do moich obecnych słuchawek, na początku zaskoczyły mnie bassem, którego było sporo, oraz małymi detalami, które zacząłem słyszeć w utworach. Obecnie tak się przyzwyczaiłem do słuchawek, że stały się normalne, a bass już nie robi na mnie wrażenia. Liczę, że nowe słuchawki pozwolą wycisnąć maks z mojej karty dźwiękowej,  a scena będzie znacznie bogata i bardziej szczegółowa.

 

Mihu83

 

Chyba tylko kompletny brak bassu zniechęciłby mnie do słuchawek, jak wrażenia z korzystania z tych słuchawek ? Napisz coś więcej. Co do bassu chyba nie muszę się o niego martwić ? Bo to słuchawki są jak Mercedes w porównaniu do moich budżetówek. :lol:

 

 

 

 

Pozwolę sobie wkleić opinię z Ceneo, ponieważ świetnie oddaje charakter Listenów:

"Dla mnie najlepsze zamknięte słuchawki w okolicach 1-2k zł, o wyrównanej charakterystyce. Grają rzetelnie i dużo dojrzalej niż mógłby to sugerować ich wygląd.
Plusy:

- neutralny, zbalansowany dźwięk
- bas z akcentem na dolne rejestry
- czysta średnica i szczegółowa góra
- dźwięk analityczny ale bez ostrości
- świetne poczucie przestrzeni i głębia
- dobre tłumienie
Minusy:

- dolna średnica mogłaby być bardziej zaakcentowana
- dosyć mocny nacisk pałąka
- brak dłuższego kabla i przejściówki na duży jack"

 

Zaznaczę tylko, że do tysiaka to faktycznie jedne z najlepszych słuchawek ale mając dwa kafle można jednak wychaczyć coś lepszego.

Problematyczna w Listenach może być wygoda, skopali trochę projekt pałąka i niektórym osobom(w tym mi) może dać się we znaki ale mały, w pełni odwracalny mod i słuchawki stają się bardzo wygodne. Może się też tak zdarzyć, że dla ciebie pałąk będzie spoko tak jak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Jutro prawdopodobnie wpadnę do sklepu i sprawdzę Focal Listen jak grają, oraz jak będą leżeć na mojej głowie. Obecne Sonówki dociskają całe ucho do głowy i nawet po wielu godz nie ma problemów, ciekawe jakie doznania będą z Focal. Sklep znajduje się w galerii, więc idealnie do sprawdzenia izolacji. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Dziś zakupiłem słuchawki Listen i mam problem z podpięciem, słuchawki podłączone bezpośrednio do karty działają niepoprawnie, dopiero gdy nacisnę guzik i go przytrzymam graja normalnie. Przejściówkę w zestawie, mogę podłączyć tylko odwrotnie, napisem do góry nogami, wtedy działa tylko jedna strona słuchawek. :wacko:

 

Do głowy wpadły mi dwa pomysły.

1 Zablokować przycisk. :lol:

2 Kupić 2 przedłużki 3,5 i podpiąć przejściówkę poprawnie, jeśli w ogóle ma to znaczenie, ciekawe czy słuchawki będą działały wtedy poprawnie. :lol:

 

Co wy na to Panowie ?

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
5 godzin temu, Domador napisał:

Dziś zakupiłem słuchawki Listen i mam problem z podpięciem, słuchawki podłączone bezpośrednio do karty działają niepoprawnie, dopiero gdy nacisnę guzik i go przytrzymam graja normalnie. Przejściówkę w zestawie, mogę podłączyć tylko odwrotnie, napisem do góry nogami, wtedy działa tylko jedna strona słuchawek. :wacko:

 

Do głowy wpadły mi dwa pomysły.

1 Zablokować przycisk. :lol:

2 Kupić 2 przedłużki 3,5 i podpiąć przejściówkę poprawnie, jeśli w ogóle ma to znaczenie, ciekawe czy słuchawki będą działały wtedy poprawnie. :lol:

 

Co wy na to Panowie ?

 

 

No i jak wrażenia dźwiękowe i wygoda?

 

Myślę, że problem ze słuchawkami wynika z tego, że Listeny mają wtyk z trzema pinami(mikrofon) i przez to twoja karta może ich nie ogarniać. Też tak kiedyś miałem z jakimiś słuchawkami. Pod telefonem albo integrą działają normalnie?

Chyba wystarczy adapter/przdłużka mini jack-mini jack ale dwu pinowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
24 minuty temu, Mihu83 napisał:

No i jak wrażenia dźwiękowe i wygoda?

 

Myślę, że problem ze słuchawkami wynika z tego, że Listeny mają wtyk z trzema pinami(mikrofon) i przez to twoja karta może ich nie ogarniać. Też tak kiedyś miałem z jakimiś słuchawkami. Pod telefonem albo integrą działają normalnie?

Chyba wystarczy adapter/przdłużka mini jack-mini jack ale dwu pinowa.

 

Na allegro takie coś znalazłem http://allegro.pl/kabel-adapter-2-x-mini-jack-3-5-mm-audio-stereo-i5192308582.html

w teorii powinno pomóc, obecnie zastosowałem metodę na grosza, czyli przykleiłem 1groszówke na przycisku i grają dobrze. :lol:

 

Pierwsze wrażenie, bardzo dobrze tłumią, dobrze leżą na głowie, jest bass, który nie zalewa, a jak trzeba to wrażenie jakby cale ciało wpadało w wibracje. :E Lecz nie wszędzie ten bass chce występować. :E Wrażenia są niezłe, słuchawki bardzo fajnie grają, od nowa poznaję muzykę, dźwięki, w końcu kartę dźwiękowa wykorzystuję, lecz wzmacniacz w niej to lekkie przegięcie.  :lol2:

Co do samego tłumienia, słuchawki spełniają moje wymagania, lecz dziś miałem okazje sprawdzić też Bose QuietComfort 35, w Saturnie nastała cisza. :E Pierwszy raz miałem styczności z aktywną redukcją hałasu, po prostu bajka. Teraz wiem jakie będą następne słuchawki, z aktywną redukcją hałasu, heh muszę trochę ochłonąć. :lol2:

 

Zobaczymy po kilku dniach jakie będą wrażenia.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
 
Na allegro takie coś znalazłem http://allegro.pl/kabel-adapter-2-x-mini-jack-3-5-mm-audio-stereo-i5192308582.html
w teorii powinno pomóc, obecnie zastosowałem metodę na grosza, czyli przykleiłem 1groszówke na przycisku i grają dobrze.
 
Pierwsze wrażenie, bardzo dobrze tłumią, dobrze leżą na głowie, jest bass, który nie zalewa, a jak trzeba to wrażenie jakby cale ciało wpadało w wibracje. szczerbaty.gif Lecz nie wszędzie ten bass chce występować. szczerbaty.gif Wrażenia są niezłe, słuchawki bardzo fajnie grają, od nowa poznaję muzykę, dźwięki, w końcu kartę dźwiękowa wykorzystuję, lecz wzmacniacz w niej to lekkie przegięcie.  lol2.gif

Co do samego tłumienia, słuchawki spełniają moje wymagania, lecz dziś miałem okazje sprawdzić też Bose QuietComfort 35, w Saturnie nastała cisza. szczerbaty.gif Pierwszy raz miałem styczności z aktywną redukcją hałasu, po prostu bajka. Teraz wiem jakie będą następne słuchawki, z aktywną redukcją hałasu, heh muszę trochę ochłonąć. lol2.gif
 
Zobaczymy po kilku dniach jakie będą wrażenia.
Nie wiem czy ta przejściówka da radę, z tego co pamiętam, nie wszystkie dawały się sprawdzały. Poszukaj może coś trochę lepszego. U mnie najlepiej sprawdził się adapter zrobiony na zamówienie.

Co do basu, no cóż nie wszędzie się pojawia, a to dlatego, że wiele zależy od realizacji albumu/utworu. Inna sprawa, że Listeny stawiają głównie na sub bas, więc gdy takowy jest w utworze, to go usłyszysz. Natomiast, w przypadku gdy utwór został zrealizowany z naciskiem na mid bas, to może nie być szału.

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka

Wpadłem na jeszcze inny pomysł, wymienić cały kabel, niż bawić się w przejściówki, bo mikrofon jest mi zbędny,  nada się ten kabel http://allegro.pl/kabel-mini-jack-3-5-mm-aux-prolink-fsl-205-3m-i6813321155.html ?
 
Trudno powiedzieć, może nie wejść, wszystko zależy jak szeroki jest wtyk. Popytaj u użytkownika Bigmaras, pamiętam że miał całkiem fajne i niedrogie kable, zdaje się że marki Vention. Niech da ci znać jak dużą średnicę ma wtyk.

Bigmaras sprzedaje również na allegro, więc możesz sobie obejrzeć te kabelki.

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Dnia 12.02.2018 o 02:00, Domador napisał:

Dobrze, że mi o tym wspomniałeś, właśnie sprawdziłem wejście i są tam 2 bolce, sprawdziłem z innym kablem i na styk wchodzi, czyli 6,3-4 mm, czyli ten kabel będzie pasował http://allegro.pl/vention-ofc-jack-jack-3-5mm-oplot-bawelniany-3m-i7133531876.html

zamawiam, dzięki.

 

Kabelek dotarł, na pierwszy rzut oka bardzo dobrze się prezentuje, cienki, lekki, dobrze wykonany, gdy go podłączyłem to przez 2 godz słuchałem różnej muzyki i różnica jest odczuwalna. Słuchawki jakby się z dnia na dzień bardziej otwarły, bassu jest więcej, średnich tonów też, a wysokie już tak nie dają po uszach. Dzięki za pomoc, słuchawki jak dla mnie są genialne, teraz po prostu chce się słuchać muzyki i oglądać filmy od nowa. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0

Wybór już padł, lecz do tych HD380 pro nie miałem dostępu, lecz następne słuchawki, na pewno będą bezprzewodowe, oraz z aktywną redukcją hałasu.

 

No ale teraz muszę się nacieszyć obecnymi słuchawkami, każdy kolejny utwór i chce się dalej słuchać. :wub:

Edytowane przez Domador
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
 
Kabelek dotarł, na pierwszy rzut oka bardzo dobrze się prezentuje, cienki, lekki, dobrze wykonany, gdy go podłączyłem to przez 2 godz słuchałem różnej muzyki i różnica jest odczuwalna. Słuchawki jakby się z dnia na dzień bardziej otwarły, bassu jest więcej, średnich tonów też, a wysokie już tak nie dają po uszach. Dzięki za pomoc, słuchawki jak dla mnie są genialne, teraz po prostu chce się słuchać muzyki i oglądać filmy od nowa.
No i git, teraz tylko cieszyć się muzyką.

Odnośnie różnic w dźwięku - różnica wynika ze zmiany kabla czy chodzi o to, że słuchawki się wygrzaly? Jeżeli jest różnica między Ventionem, a stockowym kablem, to może sam się szarpnę na nowy kabelek.

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 0
Godzinę temu, Mihu83 napisał:

No i git, teraz tylko cieszyć się muzyką.

Odnośnie różnic w dźwięku - różnica wynika ze zmiany kabla czy chodzi o to, że słuchawki się wygrzaly? Jeżeli jest różnica między Ventionem, a stockowym kablem, to może sam się szarpnę na nowy kabelek.

Wysłane z mojego Vienna przy użyciu Tapatalka
 

 

Ja ze zwykłego przedłużacza z marketu korzystałem, bo sam kabel od słuchawek był za krótki. Teraz muzyka, która leci ze słuchawek jest jak miód na moje uszy, cieszy mnie też szczegółowość dźwięku w grach i w filmach, normalnie bajka teraz. :D

 

Słuchawki zapewne się wygrzały, bo graja znacznie lepiej, wczoraj z 4 godz muzyki słuchałem + 3 godz grania GTA V, normalnie bajka.

Edytowane przez Domador
Dopisanie zdania
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz na pytanie...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności