Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Obnażanie matriksa


hibi

Rekomendowane odpowiedzi

Cóż tak mnie naszło na taki temat po ostatnich zakupach długo dochodzących ;) z CHRL

Słuchawki pewnie nie idealne bo takich nie ma ale swoją budową, wykonaniem obnażają system korporacyjny 

 

IMG_20180207_153256955.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem. Mocowanie widełek do muszli w tych B8 jest na słowo honoru. Ktoś też zgłaszał delikatne zawiasy. Do tego regulacja ma za mały zakres na większość głów. Te małe to są też cudaki. Po co w nich tyle przetworników, skoro grają nierówno?

Europejczycy by przynajmniej projekt dopięli, a ci to robią takie losowe składaki. Zdawałoby się, że w Chinach wypuszcza się każdą możliwą kombinację prefabrykatów, licząc na to, że któraś się przyjmie. Tak samo jest z zakupami w Chinach :-)
Poza tym o co chodzi z targetami u tych firm? Superlux, Takstar, ISK, B8 grają jakimś dzikim V. Żaden model nie gra naturalnie pomimo tego, że wszystkie wyglądają na poważne monitory itd.

I żeby nie było, mam w tej chwili w uszach RY4s, zrobione z obudów po podróbkach Sennheiser MX500, podpięte do Zishana Z3 z podrabianym LM4562. Gra to doskonale.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rhalf co ty bredzisz? Miałeś jedne i drugie w rękach? Wszystkie Listeny, Senki i AKG przy nich pod względem wykonania to tania "chińszczyzna". A co do wielkości to są większe i mają większą regulacje od większości słuchawek. Jak nie znasz to nie pisz bredni. Mogą być za małe dla słonia lub hipopotama :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem je na głowie i w rękach, wykonane spoko, ale bez już spuszczania się nad nimi, po prostu dobrze. Małe raczej nie są, ale pady bym wymienił.
A tańsze, bo Chińczyk ściepnął projekt od Denona, więc nie płacił projektantowi + ogólnie tańsza produkcja, ot całą magia. Każdy by chciał dobrze zarabiać, a jak co do czego, to kupujemy gdzie taniej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, rhalf napisał:

....
I żeby nie było, mam w tej chwili w uszach RY4s, zrobione z obudów po podróbkach Sennheiser MX500, podpięte do Zishana Z3 z podrabianym LM4562. Gra to doskonale.

 

LM podrabiany? Jesteś pewien? Przecież to praktycznie nic nie kosztuje. To tak jakby ktoś chciał podrabiać monetę 50gr. Nie kalkuluje się raczej...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko ja, dziękuję. A... To noname B8, Pewnie BossHifi B8 i KZ ZS6 ;)

 

Wow, znowu? Już mi się nie chce pisać wypowiedzi dłuższych niż dwa zdania, bo mi je forum zjada.

 

Więc miałem B8. Rozkręcałem je i widełki są mocowane na plastikowych rureczkach, które są od środka przygrzane na "grzybek". Może nie puści, ale niechlujstwo okropne. B8 to typowy składak chiński. Mają regulację z małym zakresem, bo akurat takie dostępne części do siebie dobrali. To, że dobrze grają to efekt przypadku. Inne słuchawki tego typu, czyli markowane Msur, OOTDTY, BossHiFi itd.  już nie grają. A części mają z tej samej puli. Europejskie podejście ze względu na prawa patentowe i mniej cudowną logistykę jest takie, że każdą z takich wad uwzględnia się na etapie projektowania... Albo branduje chińskie B8 :D:D


Z tym opampem w Z3 to słuszna uwaga. Założyłem tak dlatego, że poprzednie wersje miały pdobno podróbki.

Wracając do tematu to jazda na marce w korporacjach to jest dramat, np. Marshall...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rhalf czemu piszesz że mała regulacja. Wg mnie bardzo dużą regulację, chyba że trafiłeś na podróbke B8 :) większą niż np Takstar 80 Pro. Ja Bosshifi B8 używam z całkowicie zsunientymi prowadnicami 

Edytowane przez Jaro54
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mało prawdopodobne, zeby trafić na podróbkę słuchawek, które pochodzą z Chin, ale też to mi przeszło przez myśl, @Jaro :) B8 pasują na razie tylko na jednego mojego kolegę, który ma dready i dziewczynę, która podaje mu piwo i pichci pyszne rzeczy :) Na dziewczyny brakuje regulacji, na mojego szefa minimalnie też. W Chinach wiedzą, że mamy duże niektóre części ciała, ale chyba przesadzają :D Ja sam na innych słuchawkach rozsuwam trochę, a B8 pasują mi, jeśli włożę palec pod pałąk. Podobny problem jest z Superluxami. Te dziewczyny, co przychodzą do mnie z HD668b i HD631, żałują, że kupowały przez internet. Chińskie słuchawki bardzo często mają dziwne wpadki jak te z wymiarami, a patenty Superluxa (te nie zerżnięte z AKG i Beyerdynamic) to jest jakaś rozpaczliwa próba dzieci szefa. Ich ogonek mocujący kable w SL to też jakiś żart. Jest delikatny. Wszystko to mogło być pominięte na etapie projektowania, ale pewnie nie zostało, bo słuchawki musiały mieć chińską cenę, a badania ją by zawyżyły.

Niestety z takich powodów większość chińszczyzny to szmelc. Wiem o czym mówię, bo kiedyś prowadziłem bloga pokroju Audiobudget i zamawiałem nie tylko polecane słuchawki.
Do tego oprócz samej marki zachodnie firmy muszą też męczyć się z badaniami, projektem, przygotowaniem produkcji, certyfikacją,  kosztami wykonania narzędzi, patentami, kosztami licencji, karami za naruszenie licencji, podatkami, kosztami wysyłki i innymi kosztami dystrybucji, kosztami brandingu i opakowań, marketingiem, kosztami gwarancji i serwisowania, wreszcie wysokimi marżami dystrybutora, hurtownika i sprzedawcy... Wszystkie te koszty są dzielone po równo na limitowaną ilość sprzedanych produktów.

 

Co zatem wchodzi w cenę B8? Celowo mówię B8 a nie BossHiFi B8 bo to, co kupujecie za $58 to nie jest BossHifi ani Blon, ani OOTDTY ani żadna z tych marek. To jest noname bez żadnego brandingu, świeżo od OEM. Sprzedawca na Ali dopisał sobie parę marek, które są kojarzone i które faktycznie sprzedają ten sam produkt. Ale te najtańsze B8 nie mają żadnego brandingu. Zależnie od marki i kanału dystrybucji można je kupić za kwotę od $58 do $150. Składają się z części dopasowanych z prefabrykatów dostępnych w katalogach fabryk, zapewne wyprodukowanych na narzędziach, które leżały w magazynie po jakimś zleceniu dla marki typu Denon. Dowiadujecie się o nich na jakimś forum, gdzię ktoś tam piszczy, że zawierają beryl, tak jak te drogie takie. Nie wiadomo czy i gdzie ten beryl jest. Do tego odpowiednie służby nie interesują się czy przypadkiem związki berylu zawarte w tym produkcie nie są trujące i nie trzeba tego na koszt producenta sprawdzić. Z fabryki lecą prosto do sklepu na Ali, stamtąd lecą przesyłką finansowaną przez państwo do Polski, omijając vat i cło oczywiście. Otwieramy paczkę a tam pizzabox bez żadnych papierów, akcesoriów i prawdziwej gwarancji. A co najlepsze to, jeśli hype na ten model przeminie (tak jak przemija na każdy produkt tego typu), to z tych samych części można zrobić następny model i następny... Właściwie to już wiele takich powstało, dzięki czemu koszty produkcji są możliwie niskie i nie ma ryzyka, że coś się nie przyjmie i towar wróci, albo części będą zalegać. Te zamienne też nie są potrzebne, bo nikt nie zwróci ich na gwarancję. Więc w zasadzie ta chciwość korporacji nie jest taka duża, jakby mogło się to wydawać, patrząc tylko na ceny.

Edytowane przez rhalf
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 hour ago, rhalf said:

. Więc w zasadzie ta chciwość korporacji nie jest taka duża, jakby mogło się to wydawać, patrząc tylko na ceny.

Nie no jasne - nie jest taka duża jak to ze średnia krajowa to 4500 zl.

Markowe słuchawki to też tani chiński shit

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dyskutować @rhalf to jakie masz doświadczenie w korporacji? Bo chyba zerowe bo bredzisz. Ja 29 lat pracy w międzynarodowej korporacji i nie zgodzę się z bzdurami które piszesz. Rozbuchany marketing i nadmiar biurokracji. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchaj @Gourneymogą się niepodobać ale jak ktoś bredzi tego już nie lubię. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.02.2018 o 18:30, Jaro54 napisał:

@rhalf co ty bredzisz? Miałeś jedne i drugie w rękach? Wszystkie Listeny, Senki i AKG przy nich pod względem wykonania to tania "chińszczyzna". A co do wielkości to są większe i mają większą regulacje od większości słuchawek. Jak nie znasz to nie pisz bredni. Mogą być za małe dla słonia lub hipopotama :)

Duża regulacja?....o to coś dla mnie, czyżby wreszcie chińskie słuchawki na moją głowę?

Takie  D2000, TH610 ledwo na styk mi wchodziły z uczuciem ucisku, z resztą jak niemal każde...he,he.

Kiedyś myślałem o tych BossHifi 8 ale bałem się że za małe będą na mnie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Soundman1200 zgadza się, są duże. Mój kolega ma ten sam problem co Ty i pasują na niego XB700 i B8.

Moi drodzy, celowo NIE wypowiadam się na temat metod korporacji, bo nie pracuję w korporacji. Bo pokaż mi proszę gdzie bredziłem o korporacjach, @Jaro54. Przedstawiłem tylko różnicę pomiędzy wdrożeniem  i dystrybucją produktu w zachodnim kraju a bezpośrednim importem do klienta z Chin. Na koniec zasugerowałem, aby nie kierować się wyłącznie cenami okazji na Alixpress, żeby oceniać ceny produktów korporacyjnych. To są niepełne dane.
Nie mówię, że nie zgadzam się z tym, co mówisz, hibi, tylko dodaję do tego, co mówisz poprawkę, że cena tych słuchawek nie reprezentuje w 100% kosztów zachodniego handlu, czyli warunków, w których działają znane mi korporacje. Nie pracuję w mordorze, ale pracuję w sklepie/hurtowni i w produkcji seryjnej. Mam pełen wgląd w kosztorys mojego produktu. Mam też do czynienia z ludźmi, którzy są odbiorcami rzeczy, które produkuję i którzy na podstawie swoich widzimisie czasem mówią, że cena jest zawyżona. Znam też takich, którzy  robią rzeczy na szaro i mają proste wyobrażenia o rynku.  Potem słyszę, że skoro sprzedaję coś 2 razy drożej niż jakiś szarak, to jestem złodziejem. To jest dopiero "prawda":D W rzeczywistości to ja zarabiam mniej jednostkowo, a pracuję dużo ciężej. Między innymi dlatego, że nie kradnę od nikogo rozwiązań, zostawiam margines na marże, daję gwarancję, a do ceny doliczam vat.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności